'Beukema-mania' of niet, het levert nog geen basisplaats op maar wel nog altijd titelverdediger H dankzij trefzekere Colombiaan Sinisterra 15 21 Ajax in de nek te blijven hijgen vol stond alleen een overwinning in de inhaalwedstrijd. Zolang het gat klein blijft tussen de Amsterdam mers en de ploeg van Slot, kan op 19 december in de eigen Kuip de kop positie worden gepakt in het on derlinge treffen. Slot moest ook zijn Israëlische keeper, die de nog altijd met corona kampende Justin Bijlow wederom verving, danken voor een knappe redding. Marciano, die na zijn EREDIVISIE Programma Stand zwakke optreden afgelopen week in Tsjechië tegen Slavia Praag door veel mensen al figuurlijk in de vuil nisbak was gedeponeerd, redde be kwaam toen Delano Burgzorg hele maal alleen voor hem verscheen. Toen Sinisterra, weggestuurd door Guus Til, wederom koelbloedig bleef alleen voor keeper Janis Blas- wich, was de buit binnen. Op weg naar de Klassieker moet Feyenoord in competitieverband alleen nog afrekenen met Fortuna Sittard (thuis) en FC Groningen (uit). Dat zijn op papier twee wed strijden die het huidige Feyenoord moet kunnen winnen, maar zoals Slot al vaker aangafis zijn team wel iswaar op de goede weg, maar komt het nog zelden voor dat wedstrij den op de automatische piloot over de streep worden getrokken. Ook Heracles bleef (te) lang meedoen, de ploeg van Frank Wormuth had alleen geen antwoord op de dit sei zoen ontketende Sinisterra. Nog nooit was een speler met zó weinig speelminuten zó populair bij AZ. Toch begint Sam Beukema vanavond tegen Fortuna Sittard gewoon weer op de reservebank. Zijn eerste basisplaats, afgelopen zondag tegen Vitesse, beviel ie dereen, ook trainer Pascal Jansen. Die houdt echter vast aan zijn centrale duo Pantelis Hatzidiakos en Bruno Martins Indi. ,,Zij zijn het vertrouwde kop pel'', zei Jansen gisteren tijdens het persmoment voor de wed strijd tegen Fortuna. ,,Tussen hen is er cohesie omdat ze vaker spelen en dat vind ik belangrijk bij een centraal verdedigingsduo. Ik heb daar ook met Sam over gesproken. Hij zit ze op de hielen, maar is er nog niet voorbij.'' Beukema kan al vanaf zijn komst in de zomer op steun reke nen van de AZ-aanhang, die in hem wel een basisspeler ziet en hem zelfs al wekelijks toezingt. Het geeft hem direct een soort van cultstatus en die populariteit brengt Jansen in een soms wat on gemakkelijke situatie. Toch is de lof niet zo gek. De verdediger was een van de beste spelers van de eerste divisie bij Go Ahead Eagles en was daarna een geliefd trans fertarget voor eredivisieclubs. AZ troefde Feyenoord af om hem binnen te halen, vanuit het perspectief van Beukema op dat moment nog een logische keuze. Maar ondanks het toch wat gam mele verdedigingsduo Hatzidia- kos-Martins Indi vindt de geboren Deventenaar zichzelfvooral terug op de bank. Voor zijn basisplaats tegen Vitesse kon hij rekenen op vier ultrakorte invalbeurten. ,,Dat vind ik niet heel gek'', zegt Ugur Yildirim, die Beukema goed kent uit de jeugd van Go Ahead. ,,De stap vanuit de eerste divisie is best groot. Dat maakte ik zelf ook mee bij Heerenveen. Ik had het geluk dat er voldoende ruimte was op mijn positie rechts voorin. Sam heeft dat niet, maar hij hoeft niet te wanhopen. Sam was nooit de meest getalenteerde jeugdspe ler bij Go Ahead, maar hij heeft een geweldige mentaliteit. Dat heeft hem zo ver gebracht en dat sleept hem hier ook doorheen.'' Yildirim kijkt ook niet gek op van de opvallende populariteit van Beukema in Alkmaar. ,,Als je hem toch op tv ziet bij die inter views, dan word je daar toch gelijk blij van? Ik wel tenminste. Hij is een heel open jongen, iemand die niet stoer doet en de gunfactor heeft. Ik denk dat hij er wel komt.'' Het meespelen van Beukema mag dan bijna elke week een hot topic zijn in Alkmaar, het is be paald niet de enige discussie bij de club momenteel. De Alkmaarders, teleurstellend twaalfde, kampen ook met een spitsenprobleem. Zo- meraanwinst Vangelis Pavlidis is matig in vorm en mist veel kan sen. Concurrentie voor de Griek is er nauwelijks, waardoor AZ deze winterperiode op zoek zal gaan naar een spits met diepgang en snelheid. ,,Een ander type spits dan Pavlidis dus'', aldus Jansen. En ik moet zeggen: daarna heb ik een heel goed seizoen gespeeld met de club. Ik denk dat die titel mij onbewust vertrouwen heeft gegeven. Tot corona kwam en we niet meer konden spelen.'' Polman en Laura van der Heijden zeggen geen verandering te hebben bemerkt sinds de gou den status. Veel media-aandacht Kom maar op, probeer die titel maar van ons af te pakken dan was er al sinds 2015, toen ze tweede van de wereld werden. Van der Heijden: ,,Er is nu geen extra druk. En ik denk ook niet dat we er te lang bij stil moeten staan. Het is iets heel moois, maar als sporter wil je verder naar nieuwe resulta ten.'' Polman: ,,Die medaille kun je la ter aan je kinderen laten zien, zo van: kijk, mama is wereldkampi oen geworden. Dat is te gek, maar het is niet dat het me nou veel meer heeft gebracht of zo. Ja, leuk, top, te gek, heb een gouden plak, maarje moet weer verder.'' Verder naar het WK, terwijl Pol man niet de Polman van weleer is. Lange tijd was het onzeker of de middenopbouwspeelster inzet baar zou zijn. De beslissing viel vorige week na de oefeninterlands van Nederland in Noorwegen, maar volledig op niveau is ze nog niet. Ze traint pas sinds kort weer volledig mee en heeft nog nauwe lijks wedstrijdminuten gemaakt. ,,Er is nog angst in mijn spel en dat gaat zeker nog wel even duren.'' Het team zit sowieso in een overgangsfase, met veel jonge speelsters en een nieuwe, interim, bondscoach: Monique Tijsterman. Abbingh: ,,Het is niet zo dat omdat we inmiddels goud hebben, we daar niet meer voor gaan, maar of het nu realistisch is, is een ander verhaal.'' Polman: ,,Nu moeten we die status van wereldkampioen verdedigen, dat heeft ook wel weer iets. Kom maar op, probeer het maar van ons af te pakken dan.'' GO DONDERDAG 2 DECEMBER 2021 Ajax in de nek SPEELRONDE 2 (inhaal) Vandaag 18.45 uur AZ - Fortuna Sittard SPEELRONDE Vandaag 21.00 uur Ajax - Willem II Morgen 20.00 uur FC Groningen - PEC Zwolle Zaterdag 16.30 uur PSV - FC Utrecht 18.45 uur Cambuur - Vitesse 21.00 uur Heracles - Heerenveen Zondag 12.15 uur RKC - NEC 14.30 uur Go Ahead - FC Twente 14.30 uur AZ - Sparta 16.45 uur Feyenoord - Fortuna Sittard gespeeld w g v pt v-t 1 Ajax 14 10 3 1 33 43-2 2 Feyenoord 14 10 2 2 32 33-14 3 PSV 14 10 1 3 31 34-21 4 FC Utrecht 14 8 2 4 26 29-16 5 Cambuur 14 8 0 6 24 26-29 6 Vitesse 14 7 2 5 23 14-21 7 FC Twente 14 6 4 4 22 20-18 8 Go Ahead Eagles 14 6 2 6 20 18-23 9 NEC 14 5 4 5 19 19-22 10 Heerenveen 14 5 3 6 18 17-21 11 Willem II 14 5 3 6 18 16-23 12 AZ 13 5 2 6 17 23-19 13 FC Groningen 14 4 5 5 17 16-20 14 Heracles 14 4 2 8 14 15-20 15 RKC 14 2 6 6 12 14-22 16 Sparta 14 2 4 8 10 11-21 17 Fortuna Sittard 13 2 3 8 9 15-32 18 PEC Zwolle 14 1 2 11 5 7-26 'Sam Beukema-mania' neemt in Alkmaar al grote vormen aan, maar vanavond tegen For tuna zit de verdediger hoogst waarschijnlijk weer op de bank. Trainer Pascal Jansen moet de verwachtingen rond de zome- raanwinst elke week temperen. Nik Kok Alkmaar Sam Beukema. foto anp - Estavana Polman Feest bij de Nederlandse handbalsters na het veroveren van de wereldtitel in Japan in 2019. foto afp i!; -/r,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21