Handbalsters geen favoriet op WK, Rotterdammers houden koppositie in het vizier 20 Kort Weer geen eretitel Hassan Sifan Hassan (28) heeft naast de prijs voor beste atlete van het jaar gegrepen. Ze zag de World Athletics Award gisteren naar de Jamaicaanse Elaine Thompson-Herah gaan. Thompson won bij de Spelen in To kio goud op de 100 meter, de 200 meter en de 4x100 meter estafette. Hassan, die goud op de 5000 en 10.000 meter pakte en brons op de 1500 meter, behoorde de twee jaar hiervoor ook tot de genomineerden. Toen greep ze eveneens naast de titel. Kamer: 1 miljoen voor Thialf Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat het demissionaire kabinet eenma lig 1 miljoen euro vrijmaakt voor het nood lijdende Thialf in Heerenveen. Daarmee zou het schaatsstadion dit seizoen open kunnen blijven, zodat de schaatsers zich er kunnen voorbereiden op de Olympische Winterspelen in Beijing in februari. WTA boycot China Tennisbond WTA schrapt de komende toernooien in China. Het bestuur heeft dat besloten omdat de Chinezen geen verbete ring tonen in de situatie rond speelster Peng Shuai (35, foto). Die beschuldigde be gin november op het Chinese sociale me dium Weibo oud-vicepremier Zhang Gaoli van seksueel misbruik. Haar zorgwek kende boodschap verdween al snel van het internet en van de tennisster werd nadien ruim twee weken niets meer vernomen. Flitsen Quote van de dag 'Homos zijn welkom, Koeman met pensioen Toppers erbij op NK Luis Sinisterra hielp Feyenoord gisteren in een doodstille Kuip langs Heracles. Hoogstpersoonlijk repareerde hij in een moeizame wedstrijd de achterstand. De Rotterdammers blijven daarmee in het spoor van koploper Ajax. Wat vooral bleefhangen na de wed strijd was het ijzingwekkende ge schreeuw voor rust in de lege Kuip. Ismail Azzaoui lag kermend van de pijn op de grond en zijn medespe lers sloegen na een blik op zijn knie aangeslagen de handen voor de ogen. De knieblessure die de aan valler van Heracles opliep in Rot terdam zag er bijzonder ernstig uit en het geschreeuw van de speler, die al zo vaak pech heeft gehad met blessureleed, was aangrijpend. De Belg was ongelukkig in bot sing gekomen met Tyrell Malacia en moest op de brancard van het veld. Door het forse oponthoud trok ar biter Bas Nijhuis acht minuten blessuretijd bij en uitgerekend in die periode repareerde Feyenoord de schade die vroeg in de wedstrijd was opgelopen. Orkun Kök^ü ontdeed zich op kracht en souplesse van Bilal Basa- cikoglu en gaf Luis Sinisterra de mogelijkheid om te scoren. Voor de wedstrijd prees trainer Arne Slot tegenstander Heracles nog maar eens om hun indrukwekkende cij fers op fysiek gebied. De Heraclie- den kunnen fluitend meters over- bruggen, vaak aanzienlijk beter dan alle andere clubs in de eredivisie. Slot moet dan ook het ergste heb ben gevreesd toen hij in de ope ningsfase met twee tegenvallers te maken kreeg. Allereerst annuleerde Nijhuis de openingsgoal (ook deze keer van Sinisterra), nadat hij door VAR Marc Nagtegaal naar het scherm was geroepen in de stille Kuip. Even later gafLutsharel Geer- truida een onzuivere bal in de breedte. Marcos Senesi leek nog in te gaan grijpen, maar hij speelde de bal gemakzuchtig tegen Azzaoui en vervolgens scoorde Sinan Bakis alleen voor keeper Ofir Marciano. De Rotterdammers joegen na de achterstand hartstochtelijk op twee doelpunten, want om koploper Er is alweer een EK gespeeld en er waren Olympische Spelen. Kortom, het WK waar Nederland geschiedenis schreef, lijkt een eeu wigheid geleden. Maar morgen, als de handbalsters aan hun groeps- duel met Puerto Rico beginnen, doen ze dat als regerend wereld kampioen. Een status die Estavana Polman koestert. ,,Te gek toch? Weet je hoe lekker dat klinkt?'' Regerend wereldkampioen, maar absoluut niet de grote favo riet. Er is veel veranderd in de af gelopen twee jaar en dat geldt ze ker voor Polman. Zij werd in Japan verkozen tot beste speelster van het WK. Onder haar creatieve lei ding schopte het team, dat vooraf zo weinig kansrijk leek, een nieuwe bondscoach had en een aantal routiniers moest missen, het tot de beste van de wereld. Daarna kwam Covid, raakte Pol man tot twee keer toe zwaar ge blesseerd aan haar knie - dit WK maakt ze na lange tijd haar rentree op een belangrijk toernooi - en werd Nederland na een goede poulefase vijfde op de Spelen na een deceptie tegen Frankrijk. Vraag een aantal routiniers wat die WK-titel gebracht heeft en ie dereen begint over 'het proces', en vooral waar de titel voor staat: 'een beloning voor jarenlange toewij ding en hard werken'. Na jaren in de top 4 te zijn geëeindigd, was daar eindelijk het goud. ,,De kers op de taart'', zegt Lois Abbingh. Zij was in de finale van 2019 verant woordelijk voor het beslissende schot. „Misschien heeft dat ook wel een stukje bevestiging naar mezelf gegeven.'' Kelly Dulfer kwam destijds te rug bij haar club in Duitsland en dacht verbaasd: ik word als een soort koningin ontvangen. ,,Daar is het echt iets heel speciaals als je Weltmeister bent. Het begin be leefde ik echt als in een soort waas. - 1 - maar ze mogen hun geaardheid niet tonen' ATLETIEK SCHAATSEN TENNIS Gijs Ronnes is de nieuwe directeur top sport van Judo Bond Nederland. De ex-vol leyballer volgt Tjaart Kloosterboer op. FC Barcelona kan mogelijk maanden niet beschikken over verdediger Sergi Roberto. De 29-jarige Spanjaard wordt deze week in Finland geopereerd aan zijn rechterdijbeen. De wereldkampioenschappen indooratle- tiek van 2024 vinden plaats in Glasgow. DONDERDAG 2 DECEMBER 2021 GO VOETBAL Erwin Koeman heeft afscheid genomen van het Israëlische Bei- tar Jeruzalem. De 60-jarige Ne derlander ver trekt na slechts elf competitie ronden en stopt vanwege per soonlijke om standigheden ook definitief als voetbaltrainer. ,,Het is moeilijk, maar ik doe dit om medische re denen. Het is tijd om met pensioen te gaan'', aldus Koeman, die enige tijd gele den een hartope ratie onderging. TENNIS Botic van de Zandschulp (foto) en Tallon Griekspoor ma ken over twee weken hun op wachting op de NK in Amstel veen. Bij de vrou wen ontbreken van 13 tot en met 19 december de beste tennissters van Nederland. Ook meervoudig Nederlands kam pioen Robin Haase iser niet bij. Van de Zand schulp verloor vorig jaar in de finale van Jelle Sels, die zijn titel verdedigt. O a <0 Feyenoord hijgt Feyenoord Heracles Mikos Gouka Rotterdam Luis Sinisterra zet Feyenoord op 1-1. foto pim ras Al is er veel gebeurd, Nederland is nog steeds de regerend we reldkampioen. Nog wel. Morgen openen de handbalsters hun toernooi tegen Puerto Rico. Maar wat heeft de WK-titel gebracht? Lisette van der Geest Rotterdam HASSAN !V> ó->vr':.0 *v«asrt+..'iv. - WK-topman Nasser Al Khater tegen CNN op vragen rondom de strenge anti-lhbti- wetten in Qatar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20