JONG IN MIDDELBURG Elke dag een foto voor jubileumclub 10 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Thijs Karman (15) uit Middelburg. ,,Ja klopt, we wonen hier nu onge veer tien jaar. In het begin hadden we geen ramen en geen vloeren. We hebben best lang alleen op de benedenverdieping geleefd omdat boven werd verbouwd. Nu wonen we alleen op de bovenverdieping omdat beneden aan de beurt is. Het ligt daar nu vol met planken en andere materialen. Er staan stutstokken tegen het plafond en er hangen doeken om de tocht te gen te houden. Op de tweede ver dieping zit de woonkamer nu en een paar slaapkamers. Op de derde verdieping zit wat we de eetzaal noemen samen met de tijdelijke keuken. Die heeft wel vier ovens. Mijn slaapkamer zit ook op die verdieping." Middelburg ,,Toen ik nog heel klein was, woonden we aan het Hofplein in Middelburg. Toen zijn we naar hier verhuisd. Mijn ouders doen bijna de hele verbouwing zelf. Ook komt mijn oom weleens helpen. Eigenlijk wordt er vaak alleen in de weekenden geklust. Daarom duurt het ook zo lang." ,,In mijn vrije tijd game ik graag, maar ik werk ook als afwasser in de horeca. Ik hou er wel van om mensen aan te spreken en vrien den te maken. Het is ook een heel gezellig team. Nu is er alleen niet zoveel te doen voor me." ,,Ik zou het best jammer vinden als we weer online les gaan krijgen. Ik vond dat wel vervelend. Je raakt dan sneller afgeleid en je merkt ook dat de docenten ook wat min der gemotiveerd zijn als ze online les geven. Toch vind ik het ook wel goed dat ze het op die manier heb ben gedaan. De laatste tijd lijkt het wel alsof iedereen corona krijgt. Een docent zei toen ook dat het gewoon afwachten was tot hij het ook kreeg. Ik heb me wel laten vac cineren. Vroeg of laat moet het daar toch van komen en dan heb ik liever eerder dan later." „Zeeland heeft op het gebied van wetenschap niet heel veel te bie den. Maar ik weet nog niet wat ik wil doen. Ik zou het wel echt heel moeilijk vinden om hier weg te gaan. Ik hou van de Zeeuwse na tuur, de paar bossen die we heb ben zijn supermooi en het strand is ook lekker dichtbij. De mensen zijn hier ook heel aardig en je hebt hier niet veel van die gekkies zit ten, bijvoorbeeld van die junkies." ,,Ik ben dan nog niet klaar met school, ik wil nog havo gaan doen. Daar ben ik begonnen en daarom wil ik toch de havo afmaken. Ik weet nog niet precies wat ik daarna wil gaan doen. Misschien iets met natuurkunde of iets met wetenschap of iets met compu ters." Peter de Vos (72) is sinds 1961 lid van s.v. Nieuwdorp uit zijn dorp. De voetbalclub bestaat 80 jaar en daarom zet hij elke dag een foto van zijn club op Facebook. Door een oproepje in deze rubriek kan hij een tijd vooruit. ,,Mijn eigen archief raakte enigszins uitgeput. Gelukkig zijn er al een stuk of tien leden die uit hun be stand foto's aangeleverd hebben." De Vos is geboren en getogen in Nieuwdorp. Tweeënveertig jaar werkzaam geweest als vakleer kracht lichamelijke oefening in het basisonderwijs. Bij s.v. Nieuwdorp actief geweest als speler, trainer, wedstrijdsecretaris en nu vrijwilli- Lezers helpen lezers ger op allerlei fronten. ,,Organise- ren zit in mijn bloed. Ofhet nu gaat om schoolvoetbal, sportdagen, ju bilea, de ouderensoos, toernooien, het clubblad ofde sponsorcommis sie." De Vos is erg actief. Hij biljart, wandelt (15 keer de Kustmarathon) tuiniert en past ook nog op zijn kleinkinderen van 2 en 6 jaar. Sinds 1 augustus zet hij elke dag een foto op Facebook uit de 80-ja- rige geschiedenis van zijn club. ,,Nu dat eenmaal loopt, krijg ik van diverse kanten foto's voor de rubriek. Er komen veel reacties op de foto's. Ook spontane reacties van mensen die ik toevallig tegen kom. De voetbalclub is erg belang rijk voor de leefbaarheid van ons dorp en neemt een prominente plaats in mijn dagelijks leven in." ,,We doen het bij de club samen. Ik kan zo tien mensen van 60 jaar en ouder opnoemen die al veertig jaar hun ziel en zaligheid in de club stoppen. Niet alleen colle- ga-s.v. Nieuwdorpers, maar ook vrienden. Voor velen van ons speelt het sociaal leven zich af op en rond het sportcomplex." - Gerrit van Loon WOENSDAG 1 DECEMBER 2021 GO Thijs Karman Woonplaats: Middelburg Geboren: 25 mei 2006 Woont met: Moeder Esther, vader Wim en zus Marieke Huisdieren: Hond Bulle School: CSW Van de Perre, mavo 4 Hobby's Gamen Bijbaantje: Afwasser in de horeca Verliefd: Op dit moment niet Thijs (15) woont al bijna zijn hele leven in een verbouwing Iets valt meteen op als je bij jullie binnenloopt: je woont nogal avon tuurlijk. Janneke Koster Tien jaar is een behoorlijke tijd om zo te wonen, dan weet je ei genlijk bijna niet anders? Wat doe je normaal gesproken in het weekend? Thijs Karman: ,,Ik zou het echt heel moeilijk vinden om uit Zeeland weg te gaan." foto dirkjan gjeltema Hoe ervaar jij de coronatijd? Je zit nu in mavo 4, dat betekent dat je volgend jaar als het goed is in Zeeland wilt blijven wonen? klaar bent met school. Weet je al wat je daarna wilt gaan doen? Denk je dat je in de toekomst ook Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Vandaag: Peter de Vos zoekt foto's van s.v. Nieuwdorp om op Face- book te plaatsen. De Vos (rechtsonder in trainingspak) kampioen met het 2e in 1967. FOTO PRIVÉ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42