Vrees voor overlast leidt niet tot keuze andere plek: skatebaan gaat naar Geersesweg Muntenbuidel steunt lokale winkelier 7 c Geen overleg parkeertaks MIDDELBURG Inwoners en Platform Dishoek willen betrokken worden bij het nieuwe parkeerregime dat de gemeente volgend jaar bij hen invoert. Tot nu toe is er geen overleg geweest. Emile Calon Dishoek De inwoners van Dishoek voelen zich totaal gepasseerd als het gaat om het invoeren van betaald parke ren. Dat bleek deze week tijdens de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ontwikkeling waar twee leden van het Platform Dis hoek meldden dat er niet gesproken is met hen over het per voorjaar 2022 invoeren van een nieuw par- keerregime. ,,Er is totaal geen con tact geweest, noch met inwoners, Die mensen blokkeren de uitritten omdat ze een frietje komen halen - Wilma Waters, Platform Dishoek noch met ons", aldus voorzitter Wilma Waters. Ze benadrukte dat het toch be langrijk is draagvlak te creëren voor de nieuwe maatregelen. Ook zei ze dat het volgens het platform en de bewoners helemaal niet nodig is om het parkeerregime aan te pas sen. Volgens haar werkt het huidige systeem goed en is de kans groot dat aanpassingen leiden tot overlast. Ze wil ook dat de gemeente eerst gaat kijken of er echt problemen zijn en dan pas overgaat tot het ne- men van maatregelen. Een van de plannen die het dagelijks bestuur van de gemeente heeft, is het op heffen van het gratis parkeerterrein van Wielemaker zodat daar vanaf voorjaar 2022 betaald moet worden. Commissielid Leen Meijers (CDA) wees haar erop dat Dishoek regelmatig belt naar de gemeente met vragen om op te treden tegen foutparkeerders. Meijers denkt dat een nieuw parkeerregime een op lossing kan zijn voor die proble men. Waters vindt dat er geen nieuw parkeerbeleid nodig is om de foutparkeerders aan te pakken. Dat zijn mensen die parkeren op plaat sen waar het niet mag en daardoor de uitrit van bewoners blokkeren. ,,Die mensen parkeren daar omdat ze een frietje komen halen." Vol gens haar is dat probleem op te los sen door consequent op te treden tegen foutparkeerders. 'Onteigenen' Haar collega Marco Coppoolse be nadrukte dat de plannen voor het nieuwe parkeerregime voor onrust zorgen. Hij stelde dat het huidige beleid goed werkt en dat er meer fout geparkeerd zal worden als het gratis parkeerterrein verdwijnt. Dat terrein is er volgens hem juist geko men om overlast in de straten in Dishoek te voorkomen. Waters gaf ook aan dat ze geen idee heeft waar er een nieuw gratis terrein aangelegd kan worden als er vanaf volgend jaar betaald moet worden voor 'Wielemaker'. ,,Ik weet niets te liggen wat geschikt is, tenzij de gemeente een stuk grond van een boer gaat onteigenen." De leden van het platform heb ben eind deze week voor de eerste maal overleg met wethouder Pieter Wisse (CDA, verkeer) over het nieuwe beleid. De nieuwe skatebaan van Middelburg komt definitief aan de Geersesweg. De vrees van omwonenden voor overlast is geen reden om een andere locatie te kiezen, zegt wethouder Chris Dekker. De huidige skatebaan in de Veerse Poort moet weg vanwege overlast. Het gemeentebestuur had na een uitgebreide zoektocht naar geschikte locaties al gekozen voor de Geersesweg. Omwonen den van die plek maakten daarte gen bezwaar. Zij vrezen overlast van hangjongeren, verkeer, geluid en sociale problemen zoals het dealen in drugs op de locatie. Maar de locatie van de nieuwe baan heeft nooit ter discussie ge- staan, stelt wethouder Chris Dekker. ,,Alleen als mensen met nieuwe feiten zouden zijn geko men, hadden we het moeten her overwegen. Maar er zijn geen nieuwe feiten. Bovendien zijn de bezwaren niet gericht op de baan, maar op randverschijnselen." Dekker deelt die angst ook niet. ,,De skatebaan heeft op de hui dige plek alleen tot overlast geleid door de klappen van de skate boards en skates op de baan; niet omdat het een hangplek werd of jongeren voor overlast zorgden. We gaan er daarom niet van uit dat dat nu wel het geval zal zijn." En geluid van parkeren, verkeer en jongeren is niet per se meteen overlast, nuanceert Dekker. ,,Ik wil het niet onder tafel vegen. We doen er ook echt wat mee. We zorgen voor verlichting bij het park, voor een toilet, voor afspra ken over toezicht. En na een half jaar gaan we evalueren." Bezwaarmakers waarschuwen de gemeente dat zij met de keuze voor de Geersesweg dezelfde fout maakt als eerder met de locatie aan de Grote Sternstraat. Daar kwamen jarenlange gerechtelijke procedures uit voort. Dekker is niet bang voor een herhaling daarvan. ,,De skatebaan komt ver genoeg van de huizen af. Boven dien heb ik ook 13.000 handteke ningen liggen die vragen om een nieuw skatepark." Dekker verwacht dat de nieuwe baan in april of mei 2022 klaar zal zijn. Tot die tijd mag de huidige skatebaan worden gebruikt. - Maurits Sep MIDDELBURG Sinterklaas, de Kerstman en ie dereen die de komende tijd gaat winkelen in Middelburg, kan behalve met euro's of pin pas ook weer betalen met spe ciale Middelburgse munten. Die zitten in de bijbehorende Mid delburgse Muntenbuidel. Wie niets wil kopen, kan ze ook aan een goed doel doneren. Elk jaar brengt de Vereniging On dernemers Middelburg in novem ber speciale munten uit die alleen lokaal besteed kunnen worden. Met 140 deelnemende winkels en horecazaken is dat niet moeilijk. In elke buidel zitten vijf muntjes die elk 5 euro waard zijn. Het doel is de lokale midden stand een steuntje in de rug te ge ven, en zeker in coronatijd is dat extra hard nodig. Maar voor het eerst is het ook mogelijk de mun ten te schenken aan een goed doel. Dat zijn er zelfs twee: stichting Het Zeeuwse Landschap en de kerst en sfeerverlichting in de binnen stad van Middelburg. Sfeerverlichting Met dat laatste goede doel komt het geld weer terug bij de onder nemersvereniging en dat is logi scher dan het lijkt. ,,Mensen den ken dat de gemeente de sfeerver lichting in de stad betaalt, maar dat doen wij als ondernemers'', legt Frank Bijleveld van de VOM uit. De sfeerverlichting maakt het ge zelliger om in de stad te winkelen, en ook dat is nodig voor een bloei ende middenstand. Twee potten De muntenbuidel is voor 25 euro te koop op drie plekken: BMK-interi- eurs in de Langeviele, De Drvk- kery op de Markt en JA tassen in de Segeersstraat. In die winkels staan ook twee potten voor de goede doelen, waarin je de munten kunt stoppen als je ze wilt doneren. De Middelburgse munten blijven gel dig tot uiterlijk 28 februari 2022. - Maurits Sep SPECIAALZAAK Wethouder Chris Dekker van Middelburg staat op de skatebaan in de wijk Veerse Poort. Die moet daar weg vanwege overlast voor de buurt. foto lex de meester Nu ook te bestellen via onze webshop: www.speciaalzaaksimon.nl WA WOENSDAG 1 DECEMBER 2021 Dishoek voelt zich gepasseerd ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl LAAGST GEPRIJSDE ARTIKEL IS GRATIS. VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN BIJ DE KASSA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39