Aalberts nog een keer lijsttrekker CDA Middelburg c Bert van Hove schrok van absurde verhoging schoonmaakkosten 6 Het viel Bert van Hove direct op dat er iets niet klopte toen hij de eindafrekening voor servicekosten van woningbouwvereniging l 'Escaut onder ogen kreeg. De prijs voor schoonmaak was bij Ter Reede over 2020 met maar liefst honderd procent gestegen. De boosdoener blijkt een 'rekenfoutje' waardoor bijna 500 huurders van drie Vlissingse woonzorgcomplexen geraakt worden. Van Hove en enkele andere be zorgde bewoners trokken bij l'Es caut aan de bel toen ze de eindafre kening voor servicekosten over 2020 ontvingen. Zij betalen voor stookkosten, elektra, elektra privé, water, schoonmaak en de huis meester. Dit jaar viel op dat de kos ten voor schoonmaak vele malen hoger uitvielen dan in voorgaande jaren. Zo werd bij Ter Reede over 2020 een totaalbedrag van 108.036,53 euro in rekening ge bracht, waar dat in 2019 nog 54.385,66 euro was. Een verdubbe ling. Per huishouden kwam dat neer op ongeveer 250 euro aan extra kosten voor schoonmaak alleen. De woonzorgcomplexen (wozo- co's) Ter Reede en Theo van Does burg in Vlissingen en De Gouwe Tuyn in Oost-Souburg zijn onder deel van WVO zorg. De oudere mensen die in deze complexen wo nen, huren de woning van l'Escaut en kunnen thuiszorg afnemen van WVO en gebruikmaken van de ge zamenlijke ruimtes. Zoals het Atrium in Ter Reede, waar regelma tig activiteiten plaatsvinden. Absurde verhoging Van Hove kreeg op de eindafreke ning van servicekosten de afgelo pen jaren steeds zo'n 1400 a 1500 euro terug, dit jaar was dat maar Ik kreeg altijd een paar tientjes terug, nu moest ik200 euro bijbetalen 1100 euro. ,,Ik krijg altijd wat terug omdat ik niet stook. In 2018 en 2019 kreeg ik een paar tientjes terug voor schoonmaak, nu moest ik daarvoor ruim 200 euro bijbetalen. Natuur lijk hadden we in 2020 te maken met corona, maar bijna alles hier is maandenlang dicht geweest. Het leek mij, en veel andere bewoners, een absurde verhoging." Hij besloot te informeren bij l'Escaut. Woordvoerster van de woning bouwvereniging Ilse Kamermans legt uit. ,,Een stuk of vijf mensen die in de wozoco's wonen hebben zich bij ons gemeld. Daarop kregen we het vermoeden dat er fouten zijn gemaakt en zijn we een en an der gaan uitzoeken. Er blijkt inder daad wat te zijn misgegaan. We hebben de eindafrekening over 2020 dit jaar op een andere manier aan bewoners gepresenteerd. Daar zijn fouten bij gemaakt. Zo zijn er posten bij de schoonmaakkosten opgeteld die daar niet thuishoren, zoals de huismeester." Hoe dat pre cies heeft kunnen gebeuren, is niet duidelijk. Dat wordt komende maand uitgezocht en rechtgezet. Deze week krijgen bijna 500 ge dupeerden een brief van l'Escaut waarin de fouten worden erkend. Eind december hoopt de woning bouwvereniging dan een nieuwe eindafrekening naar haar huurders te kunnen sturen. Kamermans: ,,Het is helaas niet een kwestie van één druk op de knop en de fouten zijn rechtgezet, maar we hopen het snel te kunnen oplossen. Begin ja nuari houden we dan nog bijeen komsten in de binnentuinen van de complexen om vragen van huur ders te beantwoorden." Huismeester Van Hove is verheugd over de ont wikkeling, maar is teleurgesteld dat hij zelf pas vandaag een reactie heeft gekregen op zijn vragen. Hij verbaast zich niet over het feit dat het juist bij de post huismeester is misgegaan. ,,We hebben een brief gekregen dat ze daar door een wets wijziging geen kosten meer voor mochten rekenen. We kregen zelfs een paar tientjes toe. Op de eindaf rekening staat er ook een bedrag van 00,00 bij die post. Vorig jaar kostte de huismeester nog 44.000 euro. Dat kan dan wel ongeveer kloppen." Kamermans betreurt de fouten. ,,Natuurlijk is dit heel vervelend, maar we geven onze fouten toe. Laat dit een les voor ons zijn nu we onszelf met dubbel werk hebben opgezadeld." MIDDELBURG Aalberts is al elfjaar wethouder. De ongeschreven afspraak in het CDA is dat een wethouder maximaal drie termijnen mag dienen. Aalberts trad in 2010 tussentijds aan als wet houder en heeft er dus elf jaar op zitten, maar formeel nog geen drie termijnen volgemaakt. Hij krijgt dus een extra kans. 'Er is zowel sprake van continuï- teit als vernieuwing. Johan Aal- berts, nu wethouder voor het CDA in Middelburg, voert de lijst op nieuw aan als lijsttrekker. Met hem kan het CDA een stabiele partner blijven in het gemeentebestuur', meldt de partij. Johan Aalberts is blij met zijn herbenoeming als lijsttrekker en beoogd wethouder voor het CDA. ,,Vol vertrouwen samenwer ken aan een mooie toekomst met een goede lijst. Vernieuwing, ver jonging en ervaring is een goede combinatie voor een sterke partij. Ik ben trots dat ik deze lijst mag aan voeren", reageert hij op zijn herbe noeming. Nieuwkomer De vernieuwing zit om te beginnen in een nieuwe fractievoorzitter. Nu is dat Wim Kant, maar hij staat nu op plek drie van de kandidatenlijst. Ella Poppe, nu al raadslid, neemt de tweede plek over en zal de fractie ook gaan leiden na de verkiezingen. Op de vierde plek staat een nieuwkomer: Simon Beijer (28). Hij werkt bij een accountantskantoor en is bezig met de afronding van zijn opleiding. Nummer vijf op de lijst is Ronny Theune (48). Hij werkt als manager in de waterzui vering en is op dit moment al frac tievolger. Het CDA maakte een onrustige raadsperiode door, waarin twee fractieleden vertrokken: eerst Hilde Onderdijk na een vertrouwens breuk met de fractie, en vorige week Bert Kollen, die de partij de rug toekeerde uit onvrede over de landelijke koers van de partij. WOENSDAG 1 DECEMBER 2021 WA 'Foutje' l'Escaut treft ouderen Wendy de Jong Vlissingen Bert van Hove buigt zich over de eindafrekening van l'Escaut. foto dirkjan gjeltema - Bert van Hove Johan Aalberts gaat op voor een nieuwe termijn als wethouder voor het CDA in Middelburg. De Arnemuidenaar is door de leden maandagavond wederom geko zen als lijsttrekker en kandi daat-wethouder voor de ge meenteraadsverkiezingen. Johan Aalberts Ella Poppe - Maurits Sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38