keep up the f good work bob 5 MANUSAMA ALS EEN WARM BAD eens gedacht dat we een nood hulporganisatie zijn, maar dat is niet zo. We werken contextgericht. Kijken dus wat er speelt en passen daar onze diensten op aan en dat lukt over het algemeen heel goed omdat de politiemensen hier heel loyaal en betrokken zijn.'' ,,Uiteraard kunnen we meer mensen gebruiken. Kijk je naar onze zeehavens dan zou ik daar graag meer politie zien, zodat we nog meer een vuist kunnen maken tegen criminele zaken als drugss mokkel en mensenhandel. Wat ik in Zeeland ook graag wil: méér wijkagenten.'' ,,De norm is dat je per 5000 inwo ners een wijkagent aanstelt. Dat is in Zeeland lastig omdat de onder linge afstanden soms heel groot zijn. Het werk van een wijkagent is in de loop der jaren ook meer veranderd. Vroeger ging hij op zijn fiets de wijk in, maar nu komt er meer bij kijken. Wijkagenten moeten nu ook digitaal contacten leggen en onderhouden. Intern hebben wij het daarom over 'wijk, web en wereld'. Het is een nieuwe manier van werken. Ik ben van mening dat een wijkagent zijn werk altijd kan doen, ook als hij 'op de dienstauto' zit.'' ,,Qua criminaliteit vindt een ver schuiving plaats. Van ouderwetse diefstallen en overvallen zie je steeds meer gevallen van cyber- crime. Om dat te bestrijden heb je dus ook mensen nodig die ons daarbij kunnen helpen. Ik heb het dan bijvoorbeeld over ICT'ers die weten hoe je een hacker moet op sporen. Dat gebeurt niet alleen met vaste mensen, maar ook met vrijwilligers. In Brabant loopt nu ook een project met veertien mensen, die naar de opleiding gaan en vanuit hun hart tegen een kleine vergoeding willen helpen. Hopelijk lukt dat in Zeeland ook.'' ,,Op dit moment worden ruim tachtig politiemensen opgeleid die in 2023 in Zeeland aan de slag gaan. Volgens mij zijn het er nog nooit zoveel tegelijk geweest. En ik zeg het er maar even bij: we hebben het dan over personen met een Zeeuwse postcode. Men sen die er bewust voor kiezen om hier te werken en dus niet over een paar jaar zeggen dat ze willen terugkeren naar de regio waar ze zijn opgegroeid.'' ,,Ik vind het belangrijk om contact te hebben met mijn eigen mensen en zeker ook met de burgers. Naast leidinggevende ben ik een politieman, die verbonden is met het vak. Eens in de twee weken stap ik in een dienstauto en ga ik mee om op meldingen af te gaan. Of ik trek met een wijkagent een buurt in of loop een nacht mee met de officier van dienst. Ik sta graag tussen mijn mensen en zij weten dat.'' ,,We zijn druk bezig met de voor bereidingen. De vraag is of we weer net zo'n jaarwisseling krij gen als afgelopen jaar, met een groot feest dat binnen de regels die gelden over het algemeen goed verloopt. Ik hoop dat we net als vorig jaar weer kunnen vertrou wen op goed gedrag van de Zeeuwse burgers.'' Bureaustoel BGB Kopieerpapier Double A Premium Ta <b uble A 3 maanden volledig gratis* printen SHARP GO WOENSDAG 1 DECEMBER 2021 roof is overal hetzelfde' Over wijkagenten gesproken. Je hoort ze weleens zeggen dat ze nu te weinig tijd hebben om con tact te maken met burgers. Eén van uw speerpunten is het op sterkte krijgen van de politiebe- zetting in Zeeland. Waar is vooral behoefte aan? In 2023 krijgt de Zeeuwse politie er een lading vaste agenten bij. Zelf gaat u ook nog regelmatig de straat op. Waarom doet u dat? Het is bijna eind 2021. Hoe kijkt u naar de jaarwisseling? A4, 80 grams, doos bevat 5 pak a 500 vel A Vraag naar de voorwaarden Acties geldig tot en met 24 december 2021. Alle genoemde prijzen zijn exclusief btw. Betaling netto binnen 14 dagen. synch roon- techniek, 4D armleggers, 5 jaar garantie office solutions bgboffice.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37