Vestingcross waarschijnlijk zonder publiek 1 Ruim 100 besmettingen in Zeeuwse verpleeghuizen 2 pzc.nl Het was even wennen, maar nu weten de leerlingen van De Rank in 's-Gravenpolder al niet meer beter. Als om 10.15 uur de bel gaat, pakken ze geroutineerd hun mondkapjes en stappen het lokaal van groep 7/8 uit. De burgemeester zei dat maandagavond in een commissievergade ring na vragen van Groot Hontenisse over het sportevenement dat op zondag 2 januari wordt gehouden. Ge zien het toenemend aantal coronabesmet tingen wilde de fractie weten of het Hulster college al een visie heeft op de organisatie van de Vestingcross. Een eve nement mag niet lei den tot een toename van het aantal besmet tingen en extra druk op ziekenhuizen, aldus Groot Hontenisse. Vestingwallen Er wordt naar de orga nisatie van het evene ment gekeken, liet bur gemeester Jan-Frans Mulder weten. Hij ver wacht dat er geen pu bliek bij mag zijn, van wege de coronamaatre gelen. ,,Als deze drie weken zijn afgerond, denk ik niet dat het beeld zodanig is veran derd. Sportwedstrijden zijn nu ook zonder pu bliek." Half december wordt duidelijk hoe de cross er definitief uit gaat zien en wordt ook bepaald waar die plaats gaat vinden. Er zijn twee locaties in beeld, de vertrouwde vesting wallen van Hulst of in Perkpolder. Afgelopen jaar werd het evenement voor het eerst in Perkpolder ge houden. Zonder pu bliek, vanwege de toen geldende coronamaat regelen. De organisatie van de wereldbeker wedstrijd veldrijden ontving naderhand veel lof. Het parkoers van ruim drie kilome ter lang leverde mooie plaatjes op. Het voerde toen langs de Wester- schelde en er werd ge bruik gemaakt van de glooiing van de zeedijk. Storing legt Dow plat Vermue erelid Kerst in de keuken BASISSCHOLIEREN DE RANK IN 'S-GRAVENPOLDER Op de gang beginnen ze meteen te kwebbelen. Wie gaat er bij wie spe len? Straks samen naar huis fietsen? Het is net zo rumoerig als altijd, al klinken de stemmen wat gedemp ter door het stukje stof voor hun mond. Irritant, dat mondkapje, vindt Olav wel. ,,Als je ademt wordt het heel warm", zegt de tienjarige. Mike haalt zijn schouders op. ,,Je hoeft het telkens maar heel even op. Zó lang loop je niet door de gan gen!" Kan wel zijn, maar voor Sepp is dat nog altijd te lang: ,,Je ruikt steeds je eigen adem." Bente vindt het ook maar niks: ,,Je valt bijna flauw als je hem op hebt!" De elfjarige scholiere maakt er desondanks het beste van. Trots toont ze haar mondkapje: eentje met een kerstmotief. Ze is niet de enige die het mondkapje als acces soire heeft omarmd. Sepp heeft ge kozen voor een statement-mond kapje en maakt duidelijk dat hij Ajax-fan is. Elise heeft er een met bloemetjes, Nicci koos voor ca mouflage en Levi is fan van YouTu- ber Enzo Knol: Knolpower, staat er op zijn mondkapje. Om de drinkbeker op het tafeltje voor Mike hangt een zwart mond kapje voor het grijpen. De eerste dag was het nog een beetj e wennen. ,,Ik was hem vergeten en heb er een moeten lenen van een vriendinne tje", vertelt Iris. Nu weten de leer lingen al niet meer beter. Stan: ,,Ik stop hem gewoon in mijn tas, net als mijn broodtrommel." Met coronamaatregelen hadden ze tot nu toe eigenlijk weinig te ma ken, geven de leerlingen aan. Ja, in de winkel droegen sommige leer lingen wel al mondkapjes, omdat hun ouders dat graag wilden. En voor Yuna en Bente was het mond kapje verplichte kost bij een bezoek aan hun opa en oma. Maar eigenlijk waren die coronamaatregelen een beetje voor oudere mensen, net als .1 'M We zien nu dat bijna alle kinderen er één dragen de persconferentie van de minis ter-president. Dat is nu toch wel een beetje anders geworden, geven sommige kinderen aan. ,,Nu het over de basisscholen gaat, ga ik het wel volgen", heeft Nicci bedacht. Siem luisterde altijd al mee naar de persconferentie: ,,Ik zat altijd in de auto op weg naar voetbaltraining en dan luisterden we over de radio. Dan wilden we weten of de voetbaltrainingen nog door konden gaan." Dylan vond het eerst niet zo inte ressant: ,,Ik dacht: dat is voor als je op de middelbare school zit. Nu ben ik er wel meer mee bezig. Want nu gaat het ook over mij." Geen verplichting ,,Het blijft aan de ouders of kinde ren een mondkapje dragen of niet. Het is een advies", zegt directeur Esther van der Schee, directeur van de christelijk-protestantse basis school J.W. van der Poel. Groep 6 draagt - op een enkeling na - op dit De situatie is vrijwel hetzelfde als vorige week. ,,Helaas zien we, net als vorige week, dat meer dan 100 bewoners besmet zijn geraakt", la ten de elf Zeeuwse organisaties voor ouderenzorg in een verklaring weten. ,,Het gaat om ongeveer net zoveel nieuwe besmettingen als de week daarvoor: 115 besmettingen in week 47 en 114 in week 46." Ondertussen krijgen bewoners van de instellingen een boostervac- cinatie. Ook zorgmedewerkers tes ten vaker positief. ,,Dat leidt overal tot de nodige uitdagingen", vertelt Matthanja Schipper namens de elf instellingen. ,,Op sommige locaties worden ook medewerkers gevacci neerd, bijvoorbeeld met restanten." Het aantal besmettingen in ver pleeghuizen per gemeente: Goes (30), Schouwen Duiveland (23), Vlissingen (17), Middelburg (13), Veere (11), Hulst (7), Noord-Beve land (3), Terneuzen (3), Tholen (3), Kapelle (2), Reimerswaal (2), Sluis (1) en Borsele (0). WOENSDAG 1 DECEMBER 2021 PC Mathieu van der Poel reed de afgelopen edi tie van de Vestingcross over de dijk langs de Westerschelde. foto belga HULST De Vestingcross gaat door, maar waar en hoe is nog even de vraag. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst verwacht dat de wedstrijd zonder pu bliek verreden gaat worden, zoals het er nu naar uitziet. ,,Of er moeten echt wonde ren gebeuren." - Sophie Stockman WAT VINDT U? OM Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Het maakt me niets meer uit wie er in het kabinet komt Eens TERNEUZEN De productie bij Dow Chemical in Terneuzen ligt voor een flink deel plat. Sinds maandagavond kampt het bedrijf met flinke pro blemen. De bui tenwereld kon al zien dat er wat loos was bij de chemiereus om dat er flink werd afgefakkeld. Vol gens Dow ligt het probleem bij de stoomvoor ziening. De ver wachting is dat Dow nog wel een dag of drie zoet zal zijn met het opstarten van alle fabrie ken. SLUIS De Sluise burge meester Marga Vermue is be noemd tot erelid van de Konink lijke Nationale Strijdersbond van België. Ze is de eerst Neder landse burge meester die die eer ten deel valt. De Strijdersbond is de Belgische equivalent van de Veteranen- vereniging. Vo rige week heeft ze de medaille gekregen. Ver- mue is uitverko ren wegens de inzet van Sluis in het herdenkings jaar. Oneens Nieuwe stelling: Het is goed dat kinderen op school een mondkapje dragen Met kerst eten we lekkere ge rechten met fa milie en vrien den. Maar voor wie doe jij dit jaar in de keuken nog meer je best dan anders? Wil jij hier voor onze kerstbijlage over vertellen? Stuur dan voor dins dag 7 december een mail naar nieuws@pzc.nl. Vermeld wat je gaat bereiden! Kwebbelen door Ondine van der Vleuten Pascal Lenstra 's-Gravenpolder -V'. - Adrianne Capel, directeur De Rank Bij De Rank in 's-Gravenpolder dragen ze op de gang een mond kapje. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE MIDDELBURG De Zeeuwse verpleeghuizen melden dat de afgelopen week meer dan honderd bewoners be smet zijn geraakt met corona. - Jeffrey Kutterink Een boostervaccinatie tegen corona. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34