Een nieuwe Ukkie voor onze Wybren DEC 2021 c 'Iedereen springt dan in het water' 2 verjaardag ijzige top van een grijzige berg, - het stormde er hard en het sneeuwde er erg - in een kudde heel dicht bij elkaar staande jaks, woonde Uk kie, een kleintje (maar daarover straks)'. Ukkie heeft knussige krulletjes en scherpe hoefjes waarmee ze klep-klap elke klip kan bedwingen. Ze heeft één obsessie: groot wil ze zijn, en sterk, net zo groot en sterk als alle andere jaks: 'Met horens als torens en hoe ven als huizen, en dan van gevaarlijke hel lingen suizen'. COLUMN Jan van Damme Wybren. Ook voor onze oudste kleinzoon wordt het een afscheid in dit hoekje dat nu tot een kolom is uitgerekt. Komende zondag viert hij zijn vijfde verjaardag. Ik heb u de afgelopen jaren van zijn wel en wee op de hoogte gehouden. Met tussenpozen, maar toch wel zo vaak dat nog steeds gevraagd wordt hoe het met Wybje is gesteld. als zijn kleine broer Elias de liefste is van de hele wereld, dat hij een eigen tempo kiest en niet helemaal stormvast maar toch aardig trefzeker kan lopen, dat weet u allemaal. Ook hebt u hier al eens kunnen lezen dat hij communiceert met gebaren: gekruiste vin gers duiden op 'nog een keer' en opengevou wen handjes op 'boekje lezen'. oma Zeeland al te graag. En vaak. Wyb han gend op schoot, zijn functioneel-flexibele bril op het puntje van zijn neus. We lezen van haasje en haas die elkaar proberen te overtreffen in hoe veel ze van elkaar houden. Van de sla pende tijger die kik ker, vos, ooievaar en Komende nog meer vriendjes zondag op verj aardagsvisite viert hij zijn vijfde het jakje: 'Op de krijgt. En van Ukkie. Zo gezegd in deze krant Zeker nu veel mensen thuis werken, geeft dat problemen Een vetleren medaille verdiende Christian Constantin. Die kreeg hij niet, maar wel een bronzen penning uit de handen van burgemeester Bergmann. Politie, ambulancemedewerkers en woonbootbewoners Hans van Kin deren en Do van Iwaarden prezen Constantin de hemel in, nadat hij op 15 juli zonder dralen vanaf de Londensekaai de Middelburgse binnenhaven in sprong om een kind te redden. ,,Hij is een held, hij verdient een vetleren medaille", stelde Hans, die het destijds ander half jaar oude kind en de Duitse redder zijn woonboot op hielp. Ook ruim een kwartaal verder, vindt Constantin niet dat hij echt iets bijzonders verrichtte. Onder koeld: ,,Ik zag een kinderwagen langzaam van de kaai het water in- sukkelen. Als er een kind in die wa gen zit, spring je er achteraan. Dat zou iedereen hebben gedaan." Die donderdag in juli wandelde Christian Constantin, toerist uit het Duitse Düren, over de Middel burgse kaaien. Echtgenote Gaby wilde even winkelen en met zijn hond mocht Christian niet mee naar binnen. ,,Ik zie een vrouw bij haar auto staan. Ze heeft niet in de gaten dat de kinderwagen naast haar langzaam naar de waterkant rolt. Niemand anders die het ziet, dus ik ren naar de dame, vraag ofer een kind in de wagen zit, druk haar de riem van mijn hond in handen, trek mijn jasje uit en spring het wa ter in, omdat ik niet op tijd het handvat kan vastgrijpen." Onderwaterreflex In het water heeft Christian de kin derwagen direct te pakken. ,,Ik trek de buggy omhoog en voel of het kind er nog in ligt. Ik zag het meisje gelukkig meteen. De onderwater reflex van baby's werkte uitste- kend. Ze keek me met grote ogen aan, maar haalde geen adem. Ver volgens duwde ik haar met kinder wagen en al naar boven." Achteraf denkt Constantin dat het niet veel langer dan een halve minuut duurde voor Hans van Kin deren het meisje van hem overnam. ,,Maar ik weet nog dat ik vooral vreesde dat kind en wandelwagen onder het schip klem kwamen te zitten, dus ik was heel blij dat de mensen op de woonboot er zo snel bij waren. Ze hebben het meisje ook direct warm gewreven en mij onder de douche gezet." Zilveren jubileum Max Hermann Christian Constan- tin, 'die eerste twee zijn doopna men, die ik nooit gebruik hoor', vertelt zijn verhaal in verzorgd Ne derlands. Hij komt met vrouw Gaby al 25 jaar naar Walcheren ('binnen kort kopen we een chaletje') en het paar woonde 2,5 jaar in Zwolle toen Christian daar voor Philips werkte. Hij is dinsdag een beetje beduusd door alle loftuitingen en de woor den van de opa van het meisje. ,,We willen je natuurlijk een fantastisch cadeau geven, maar beseffen dat er niets is dat even waardevol is als het leven van mijn kleindochter. Chris tian, je bent mijn held en je had na tuurlijk een gouden in plaats van een bronzen penning verdient." Behalve opa waren ook de vader en moeder van de intussen 2-jarige Thea dinsdagmiddag aanwezig. Moeder Paula en vader Etienne houden het bij voornamen, omdat ze beducht zijn dat hun dochter de rest van haar leven door reaguur- ders wordt belaagd als ze ongewild in de spotlights staat. Maar ze wil len wel contact houden met Chris tian en Gaby en hen op de hoogte houden van het wedervaren van hun dochter. Echte held Gaius Voüte van de Koninklijke Maatschappij tot Redding van Drenkelingen en Harald Berg- mann, die in zijn ruim vijftienja rige burgemeesterscarrière slechts twee keer eerder een bronzen pen ning van de KMRD mocht uitrei ken, laten Christian Constantin nog maar eens weten hoe bijzonder zijn reddingsactie was. ,Bergmann: ,,U sprong zonder nadenken drie meter naar beneden het water in om een kind te redden. U bent een echte held." Toos Henk Nep e-mails over boosterprik In het land gaat een nep e-mail rond waarin oplichters zich voordoen als de GGD-GHOR Nederland en mensen uitnodi gen voor een 'verplichte' boos- terprik. Ook bij de GGD Zeeland zijn hierover meldingen binnen gekomen. In deze fishing-mail zit een link. Als je die aanklikt wordt naar je bankgegevens ge vraagd. Uitnodigingen voor de booster vaccinatie stuurt RIVM altijd per post en nooit via e-mail. Wie aan de beurt is voor een boosterprik krijgt thuis een brief in de bus. Ukkie leest heerlijk lekker voor. Wybren is er gek op. Hij heeft er een sport van gemaakt om met het boek in zijn knuisten geklemd, rondjes te draaien. Heel stevig vasthouden, en oneindig veel rondjes draaien. Niet alle bladzijden van Ukkie hebben die liefhebbe rij overleefd. Het jakje dat graag bij de groten wil horen, gaat de laatste maanden tamelijk verfomfaaid door het le ven en hier en daar zijn ook re gels tekst in het ongerede ge raakt. Wyb. Een nieuwe Uk kie wordt jouw ca deau. Op het eind zegt ze zacht: 'Ik ben Ukkie, niet dun en niet dik, niet groot en niet klein... maar wel helemaal ik!' Nu u het vraagt. Dat onze blonde man net Dat laatste, voorlezen, dat doen opa en z::n viifde Inderdaad, Ukkie, WOENSDAG 1 DECEMBER 2021 GO VAKER UITVAL VAN STROOM - Koen de Lange, Enduris CZEELAND1 JONG IN ZEELAND Ik hou van de Zeeuwse na tuur. En het strand is ook lekker dichtbij - Thijs Karman CZEELAND10 01 Redder van Thea (2) onderscheiden René Hoonhorst Middelburg Christian Constantin kijkt nog eens goed naar de door hem uit de Middelburgse haven geredde, intussen 2-jarige Thea in de armen van moeder Paula. foto dirk-jan gjeltema Paul Kusters IK HEB OP ZOLDER EENI NIEUWE VARIANT ONTbEKT: onze OUDE MASNETRON DE OMIKRON 20001 1 t/ Internet: toosenhenk.nl GOES Het is nog een geheim,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2