PLAYM^ Overvloedig banket aan Portugese spionage 29 Verbijsterende ontdekkingen houden de aandacht vast Het drama begint in 1989 met de verdwijning van de Duitse Birgit Meier, pas gescheiden, drankzuch tig en alleenwonend in een plaatsje bij Hamburg. In eerste in stantie wordt haar ex, een rijke fa brikant die haar een miljoen ali mentatie moet betalen, ervan ver dacht haar te hebben vermoord. Maar er is geen lijk en de man ont kent. Een tuinman met wie Birgit een verhouding had, is ook dis cutabel, maar het plaatselijke poli tiekorps laat hem lopen. Belangrijke man is de broer van Birgit, die bij de Hamburgse poli tie een hoge post bekleedt. Hij gaat na zijn pensioen met een eigen onderzoeksteam de zaak uitplui zen. Hij stuit op grove nalatigheid en geblunder van zijn collega's. De speurtocht leidt tot verbijsterende ontdekkingen die de vier uur kijk tijd de moeite waard maken. - Ab Zagt The Wheel of Time is geen Game of Thrones Om de hoop maar meteen de kop in te drukken; de verfilming van de fantasyboekenreeks The Wheel of Time heeft zeker niet het niveau van Game of Thrones. Dat is spijtig, want het verhaal over de zoektocht in een magische wereld naar The Dragon, een soort messias die verlossing moet bren gen in een duistere wereld, heeft potentie. Probleem: niemand weet hoe hij eruitziet, dus zijn er poten tiële kandidaten genoeg voor de vacature. Het is de missie van to venares Moiraine Damodred, ge speeld door de wat lusteloos lij kende Rosamund Pike, om deze leider snel op te sporen. Het lukt maar niet om enige em pathie voor de personages op te brengen. Het gevolg is dat de serie lijkt op een plaatjesboek, waarvan de pagina's beter zo snel mogelijk kunnen worden omgeslagen. - Ab Zagt Over geen enkele stervoetballer is zoveel gepubliceerd als over Diego Armando Maradona (1960 2020). Terecht, want zelfs na zijn dood houdt dit fenomeen de gemoederen bezig. Het nieuws van vorige week bijvoorbeeld. Dat hij zonder hart is begraven, omdat zijn nabestaanden be vreesd waren dat fans zijn rust plaats zouden openbreken om het te stelen. Filmmakers laten zich nog al tijd inspireren door Maradona. Wat op de lijst nog ontbrak was een gedegen dramaserie over het turbulente leven van het voetbal wonder. Dat wordt nu ruim schoots goedgemaakt met de tiendelige Argentijnse biografi sche reeks Maradona: Blessed Dream, waarin drie acteurs hem in diverse fases van zijn carrière naspelen. Niet elke vertolker lijkt sprekend op de legende, maar wie dat door de vingers wil zien, krijgt een aardig beeld van de beste voetballer aller tijden. Naar verluidt heeft Maradona kort voor zijn dood zijn zegen aan dit project gegeven. Dat zou kun nen betekenen dat er bepaalde as pecten van zijn leven - drugsver slaving, maffiacontacten, overspel - met de mantel der liefde bedekt worden maar dat valt op basis van de eerste afleveringen reuze mee. Het begin switcht heen en weer tussen zijn jeugd en zijn latere ja ren als hij na een overdosis coke naar het ziekenhuis wordt overge bracht, tijdens een wilde rit die onderbroken wordt als blijkt dat er te weinig benzine in het privé- busje van Maradona zit. Ook het feit dat een jonge arts zonder echte ervaring is komen opdagen, verhoogt het precaire van deze reddingsoperatie. Tussendoor wordt de jonge Maradona vlak voor zijn door braak als voetballer voorgesteld. Benadrukt wordt zijn bescheiden komaf. Zijn vader is een uitge buite fabrieksarbeider, zijn moe der een huissloof en de jonge Diego een soort Pietje Bell die weliswaar kattenkwaad uithaalt, maar verder een heel braaf zoon tje blijkt te zijn. De makers deinzen er niet voor terug de politieke situatie van de junta in Argentinië te belichten. Zijn ouders zijn aanhangers van president Peron, de man van het volk. Frappant is een bustochtje na een wedstrijd waarbij Diego na aanhouding door soldaten zijn kunsten met een bal moet bewij zen om naar huis te kunnen. Als kind was hij al een baltovenaar, zo toont de serie diverse keren. Is de serie een aanrader? Voor wie in voetbalsprookjes gelooft met een wrange afloop is Blessed Dream zeker de moeite waard. Ei genlijk ook wel voor kijkers die niet van het edele balspel houden. - Ab Zagt voor hen spioneert in het radio station om de praktijken van de CIA door te brieven. En nog een extra complicatie: Joao speurt naar een verdwenen Russische spionne met wie hij een verhouding had. De makers van Gloria serveren een overvloedig banket vol ver wikkelingen. De serie vliegt soms uit de bocht door afschrikwek kend geweld, zoals het gedetail leerd tonen van het doorsnijden van de keel van een gevangene. Ook de flashbacks van Joao over zijn oorlogsherinneringen in An gola zijn niet mals. Groot pro bleem is het doorgronden van zijn motieven. Is hij een opportu nist of een idealist? Tv-series uit Portugal zijn, even als het speelfilmaanbod uit dat land, een schaars goed op strea- mingdiensten. Netflix doorbreekt deze impasse met de reeks Gloria, een boeiend, maar ingewikkeld spionagedrama dat zich in de ja ren 60 afspeelt in het plaatsje Gloria, gelegen in de regio Riba- tejo. Daar is een geheim radiostation genaamd RARET ondergebracht dat propagandaberichten zendt naar Oost-Europa. De Koude Oor log woedt nog volop en de rechtse Portugese regering is gaarne be- reid om de CIA te faciliteren om hun berichten te versturen. Spil in deze vreemde operatie is de oorlogsveteraan Joao Vidal, telg uit een invloedrijk Portugees geslacht, maar ook een spion voor de geheime Russische dienst KGB. Alsof dat zijn leven nog niet gecompliceerd genoeg maakt, wil ook de Portugese regering dat hij ipillltpIS iiilllilliii GO WOENSDAG 1 DECEMBER 2021 Onze selectie nieuwe on-demandfilms, series, albums en podcasts. Bekijk en beluister op de site Documentaireserie Dig Deeper Te zien op Netflix Fantasyserie The Wheel of Time Te zien op Amazon Prime Video Dramaserie Maradona: Blessed Dream Te zien op Amazon Prime Video - Ab Zagt Dramaserie Gloria Te zien op Netflix li 313

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29