O Q. Ongeneeslijk zieke Chris Gyan voelt opnieuw Bijlow ontbreekt tegen Heracles 22 Kort Tafeltennis Woods hoopt op comeback Tiger Woods (45, foto) sluit na zijn zware auto-ongeluk in februari een rentree op de PGA Tour niet uit. „Ik zal nooit meer full time in het circuit in actie komen, maar het is realistisch dat ik ooit weer op de Tour ga spelen", aldus de Amerikaan. Woods raakte zwaargewond, toen hij met zijn SUV over de kop sloeg. Hij verbrijzelde zijn rechterbeen en -enkel. Duitsland: zonder publiek? De kans is aanwezig dat, in navolging van Nederland, ook in Duitsland publiek bij sportwedstrijden voorlopig niet meer wel kom is. Leiders van de zestien Duitse deel staten bespraken gisteren met de vertrek kende bondskanselier Angela Merkel en haar opvolger Olaf Scholz de oplopende coronacijfers. Morgen valt de beslissing. NK gaat gewoon door De Nederlandse kampioenschappen tennis gaan deze maand, ondanks de aan gescherpte coronamaatregelen, door. De ti telstrijd wordt evenals vorig jaar zonder publiek afgewerkt in Amstelveen. Het toernooi duurt van maandag 13 tot en met zondag 19 december. Vorig jaar gingen de titels naar Lesley Pattinama-Kerkhove (foto) en Jelle Sels. Oranjevrouwen weer terug De Nederlandse cricketvrouwen zijn terug in Nederland. Het team was vorige week in Zimbabwe voor een WK-kwalificatietoer- nooi, maar dat werd afgelast na de ontdek king van de Omikron-variant van het co ronavirus in het zuiden van Afrika. Oranje kon via een omweg, via eerst Namibië, daarna Oman en vervolgens Doha, terug naar eigen land. De Nederlandse mannen zijn nog in Zuid-Afrika, waar ze een serie wedstrijden zouden spelen tegen het gast land. De cricketers verblijven in een 'bub bel', ze vliegen mogelijk morgen terug. Quote van de dag 'De afgelopen WK's heb ik eerste ronde niet overleefd. Ik kijk dus niet te ver vooruit' Honkbal Handbal Feyenoord leeft intens mee met voormalig speler Chris Gyan. De 43-jarige Ghanees, winnaar van de UEFA Cup in 2002, is ongeneeslijk ziek. De Rotterdammers hopen de razend populaire cultheld nog een waardig afscheid te kunnen geven. Uitgerekend nu de stadions op last van het kabinet leeg zijn, zou een passend eerbetoon aan één van de meest populaire spelers die Feyen- oord ooit heeft gehad, zo gewenst zijn. Het Legioen had in een kol kende Kuip ongetwijfeld dolgraag Chris Gyan nog een hart onder de riem willen steken. Het zal de ko mende weken waarschijnlijk 'slechts' bij het ophangen van span doeken in een leeg stadion blijven voor de voormalige verdediger die lijdt aan kanker. Gyan was als speler van Feyen- oord een ware held in Rotter dam-Zuid. Na zijn loopbaan kreeg de Ghanees het zwaar te verduren. Hij moest knokken om zijn hoofd financieel boven water te houden. Een forse schuldenlast, de kosten van een ernstig zieke zoon en zijn vrijgevigheid hadden hem diep in de rode cijfers gedrukt. Gyan kwam er weer enigszins bovenop. Een sponsor van de Rot terdammers gafhem een baan in de Rotterdamse haven, de trouwe aan hang van Feyenoord haalde duizen den euro's voor hem op en bestsel lerauteur Michel van Egmond schreef het boek King - de vele we deropstandingen van Chris Gyan waarvan de opbrengst naar Gyan ging. In dat boek vertelde de Gha- nees openhartig over de vele tegen slagen in zijn leven. Niet alleen financieel ging het Ik stond op het veld in een uitverkochte Kuip. Won prijzen met een schitterende club slecht, de ex-verdediger kreeg zelf ook last van zijn gezondheid na zijn voetbalcarrière. Hij kreeg epilepti sche aanvallen, waardoor hij meer dere medische onderzoeken moest ondergaan. Gyan moest om die re den noodgedwongen stoppen met werken. UEFA Cup De Afrikaan, die op 8 mei 2002 met medespelers als Robin van Persie, Jon Dahl Tomasson, Bonaventure Kalou, Paul Bosvelt en Pierre van Hooijdonk de UEFA Cup won, koesterde in de zware tijden de zoete herinneringen. De magische avond tegen Borussia Dortmund met de Braziliaan Amoroso, de Duitser Ricken en de Tsjechen Kol- ler en Rosicky in de voorhoede, nam niemand hem echter weer af. Gyan, normaliter vooral wissel speler in de Kuip, speelde geweldig in de spetterende UEFA Cup-finale tegen Borussia Dortmund (3-2). Dat hij jaren later noodgedwongen WOENSDAG 1 DECEMBER 2021 GO GOLF VOETBAL TENNIS CRICKET - Darter Raymond van Barneveld over het WK deze maand 1 Fan Zhendong is voor het eerst in zijn loopbaan wereldkampioen geworden. De Chinese nummer 1 van de wereld was in Houston in de eindstrijd met duidelijke cijfers te sterk voor de Zweed Truls Möregardh: 11-6 11-9 11-7 11-8. Met een jaar salaris van ruim 38 miljoen euro mag Max Scherzer (37, foto) zich straks de best betaalde honkballer ooit noemen. De pitcher verruilt de Los Angeles Dodgers voor de New York Mets en tekent voor drie jaar. 1 Ondanks de verontrustende coronacijfers zal het WK handbal in Spanje met toeschouwers worden afge werkt. Titelver dediger Neder land komt vrijdag voor het eerst in actie. Het speelt dan tegen Puerto Rico. Legioen leeft heel erg mee met hun cultheld Mikos Gouka Rotterdam - Chris Gyan Ofir Marciano staat ook tegen Heracles onder de lat bij Feyen oord. Justin Bijlow is nog niet speelklaar voor het duel van vanavond. De eerste doelman is een week geleden positief ge test op het coranavirus en mag nog altijd niet spelen in de in haalwedstrijd tegen Heracles. De Rotterdammers kunnen kop loper Ajax tot op één punt nade ren als de Almeloërs worden ge klopt in de Kuip. Trainer Arne Slot heeft Orkun Kökcü en Luis Sinisterra wel in de gelederen. Beide spelers gingen er tegen FC Twente geblesseerd uit, maar knapten snel weer op. Justin Bijlow. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22