Bos bloemen voor een lucratief bezwaarschrift 21 Waarvan akte nC ,°-yz>s. te kopen. Alle melk en yoghurt komt uiteindelijk van een koe." 4 Proef op de som Zoals Oosterveer en Van Kuijen me hebben aange raden, ga ik bij verschillende win kels langs. Het worden de Plus en de Lidl. Ik bedenk van tevoren wat we die week allemaal eten. De prei is in de aanbieding bij de Plus, drie voor 1 euro, ook koop ik daar mijn broccoli voordelig. Ik zie in de Lidl-folder twee bak ken voorgesneden groenten voor 2 euro. Al deze groenten worden mijn basis voor de recepten van deze week. De resterende ingrediënten en de andere producten die ik deze week nodig heb, zoals crackers, melk, broodbeleg en thee, sla ik in waar ze het goedkoopst zijn, bij de Lidl dus. Heel fijn: daar is een aantal producten 30 procent af geprijsd. Ik krijg uiteindelijk niet alles mee omdat ik op de fiets naar de Lidl ben. Daarom besluit ik om toch wat basisproducten bij de Plus te halen. Dat blijkt voor bij voorbeeld de tomatensaus en ha vermout een slechte zet. Uiteindelijk ben ik bij de Lidl 26,05 euro kwijt, bij de Plus 15,06 euro. Omdat ik niet zo'n grote fan ben van supermarktbrood, koop ik dat bij de bakker. Ik krijg daar het derde brood voor 1 euro, zo geef ik voor drie broden 7,18 euro uit. In totaal kom ik op een bedrag van 48,29 euro. Van het laatste geld trakteer ik mezelf op een stuk gevuld speculaas. 5 Conclusie Is het gelukt? Ja, ik kan zelfs nog twee avonden extra eten van de gerechten die ik heb gemaakt. Maar ik heb geprofiteerd van mijn voorraadkast. Ik kocht dan wel producten waar ik langer mee doe zoals rijst, lasagnebladen, boter en mayonaise, maar aan de andere kant heb ik melk gebruikt die ik nog had staan. Hetzelfde geldt voor een halve zak aardappe len. Ook hoefde ik geen broodbe leg in te slaan zoals pindakaas en hagelslag en had ik nog voldoende kruiden, ui en knoflook. Daar naast stond er nog wasmiddel, wc-papier en schoonmaakpro ducten in de voorraadkast. Als je dit soort producten slim inkoopt, hoeft dat niet veel te kos ten, maar ze maken je weekbood- schappen toch een stuk duurder. Wel heb ik geleerd dat ik nog meer kan besparen als ik een maand lang een budget van 50 euro per week hanteer. Dan kan ik me misschien wel dat flesje wijn op zaterdagavond of het crois- santje op zondag veroorloven. k zit net aan m'n tweede kopje koffie van de dag als mijn secretaresse binnenkomt met een prachtige bos bloemen, die ze op mijn bureau plaatst. ,,Van een geheime bewonderaar?" vraagt ze met een schalkse knipoog. Ach, wat zou dat mooi zijn! Maar ik vrees dat ik geen geheime bewonderaar heb. Wel mensen die me dankbaar zijn voor wat ik voor hen heb gedaan en dat laten blijken met deze attentie. Het hóeft niet, het gebeurt ook niet elke dag, maar het is altijd een aangename verrassing. Als ik op het kaartje kijk en de naam zie van de afzenders, weet ik meteen waarom ze mij deze fraaie ruiker hebben laten bezorgen: ik heb ze veel geld bespaard. De afzenders zijn de kinde ren van een weduwe die enige tijd geleden is overleden. Ze meldden zich bij mij voor de af handeling van haar nalatenschap. Anders dan haar overleden echtgenoot, heeft zij wel een testament. Ze laat haar kinderen een flink vermogen na: niet alleen een riant vrijstaand huis, vrij van hy potheek maar ook een goed ge vulde bankrekening en een mooi aandelenpakket. Bij het overlij den van haar man destijds viel de helft van de gemeenschap van goederen waarin ze waren getrouwd haar toe. Samen met haar drie kinderen is ze erfge naam van de andere helft. Vanwege het wettelijke langstlevendebeding krij gen de kinderen hun erf deel pas na haar overlijden in handen. Weer legt de fiscus hen een hogeaan slag op. Hoe kan dat? Maar zoals dat gaat bij nalatenschappen: de be lastingdienst zit altijd op het vinkentouw en legt de kinderen, nadat die aangifte hebben gedaan, een fikse heffing erfbe- lasting op. En zoals ge bruikelijk betaalt hun moeder die voor hen, omdat de kinderen nog niet over hun erfdeel kunnen beschikken. Overigens komt aan de afhandeling van de nalatenschap van vader geen notaris te pas. Zonder mij te raadplegen hebben de kinderen na het overlijden van hun moeder opnieuw aangifte gedaan. En weer legt de belastingdienst hen een aanslag erfbelasting op. Ook weer een hoge. Hoe kan dat, willen ze weten? Als ik de aanslag nakijk, zie ik meteen dat die ook over het vaderlijk erfdeel gaat. Maar daar over hebben ze al eerder belasting betaald. De aanslag is dus veel te hoog. Dat gebeurt vaker, omdat de fiscus niet oplet en kinderen vaak niet weten hoe de vork aan de steel zit. Die zijn te goeder trouw en betalen zo'n aanslag gewoon. Op mijn bezwaarschrift herziet de belasting dienst de aanslag, waardoor de kinderen ieder zo'n 10.000 euro minder hoeven te betalen. Dus ik begrijp die fraaie bos bloemen wel. Goed, het is niet zo spannend als wanneer er een geheime lover achter zou zitten, maar zo'n blijk van waardering is ook leuk. NU IN DE WINKEL OF BESTEL OP LOSSEBLADEN.NL/FEEST Gratis verzending GO WOENSDAG 1 DECEMBER 2021 ■- Sannes bood schappen voor een week eten en drinken voor twee personen. Waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk, opgetekend door journalist Johan Nebbeling. c Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? akte@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21