H c Bergen op Zoom geniet mee van succes plaatsgenoot 9 Weer alarm over afslankmiddelen Andersson weer premier Zweden MOSKOU Succesvolle test Russische raket en nu bij musicalvereniging BOV. En haar vader kan heel aardig dansen. We hebben een mooi mixje in elkaar gezet en dan komt er een K3'tje uit", lacht Nienke. Posters Inmiddels is Julia's nieuwe leven begonnen. Deze week moet ze re peteren voor optredens die ko mend weekend gepland staan. ,,Ik zag dat ze een Wikipediapagina heeft", zegt Nienke. ,,En er han gen posters met Julia erop. Dat is wel gek, maar ook een logisch ge volg van het hele proces. We heb ben met wat mensen van Studio 100 gepraat, die zijn zo lief. Ze ge ven ons het gevoel dat ze heel blij met Julia zijn, dat is prettig." Heel talentvol, heel energiek, een lekkere flapuit en ze straalt altijd Als moeder maakt ze zich ook weleens zorgen. ,,Of ze wel ge noeg slaapt en gezond eet. Daar om is het fijn dat ze af en toe een paar dagen thuis is. Kan ik even de was bijwerken en een fruitsalade voor haar maken.'' Bergen op Zoom is niet zo ver van de grens. ,,Dus een handige plek om te wo nen als je in België werkt. Al wordt het tijd dat Julia haar rijbe wijs haalt. De theorie heeft ze op zak. Nu halen en brengen wij haar, en haar vriend, maar het is handiger als ze zelf kan rijden." Jorn Huismans stond regelma tig met haar op het podium. ,,Ze is zo'n superlieve schat", zegt hij. ,,Heel professioneel, echt een top- pertje. Ik heb alle afleveringen ge volgd, ik ben fan van het eerste uur. Nu staat haar leven van voor tot achter op z'n kop, maar ik weet zeker dat ze het kan." Neef Luke Rommens is ook dol blij voor Julia. ,,Ze is gewoon een supermeid. Heel spontaan, vol energie. Entertainen is haar met de paplepel ingegoten. Ze is de beste van 22.500 deelnemers, dat is zo extreem. Geweldig dat ze zover is gekomen." Evelien Hoogeveen, lid van de BOV, zag Julia in 2015 meedoen met de voorstelling Ciske de Rat van de musicalvereniging. ,,Toen al was ze heel talentvol. Ze is heel energiek, een lekkere flapuit en ze straalt altijd.'' Hoogeveen zag in de uitzendingen van K2 zoekt K3 echt de Julia die ze kent. ,,Ze is pas 19, maar ondanks dat al heel seri eus bezig. Ze zet zich in voor wat ze wil." Enthousiast Pieter-Jan van den Berg gafJulia in de aanloop naar K2 zoekt K3 nog wat extra zanglessen. Ze is heel leergierig, zegt hij. ,,Het mooie van haar vind ik dat ze echt alles heeft aangepakt, bij allerlei ver enigingen en organisaties. En al tijd is ze even enthousiast." Ook regisseur en theatermaker Diemer van Wijk werkte regel matig met Julia samen. ,,Ze was altijd heel gedreven, wilde het goed doen.'' Dat kwam in de K3-shows ook duidelijk naar vo ren, vindt hij. ,,Je kon zien dat ze er ontzettend veel zin in had." Dat Julia talent had, was al jong te zien, zegt Van Wijk. ,,De basis kwaliteiten, zingen, dansen en acteren, die heeft ze. En voor het publiek gaat ze stralen. Ze weet perfect hoe je moet entertainen, optreden geeft haar energie. Dat K3-jurkje past haar perfect." Apetrots zijn ze in Bergen op Zoom op het nieuwe K'tje van K3, Julia Boschman. Haar ouders voorop uiteraard, maar de hele culturele sector juicht, omdat de stad zó'n talent heeft voortgebracht. Julia (19) is binnen Ber gen op Zoom geen on bekende. Ze speelde al in verschillende pro ducties, onder meer van musicalvereniging BOV én ze had de hoofdrol in een open luchtspektakel. Bergen op Zoom schreeuwt het uit nu deze stads genoot in één klap een BN'er is. Julia's gezin heeft het gevoel in een achtbaan te zitten. ,,Het is een gekkenhuis hier, maar wel heel erg leuk", zegt moeder Nienke. ,,Zo'n finale, dat was heel onwerkelijk, dat je naar je eigen kind zit te kijken dat daar staat te dansen en zingen. Ik had ge dacht dat ik heel hard zou gaan huilen, maar dat kwam hele maal niet. Je voelt op zo'n moment wel duizend din gen, maar bovenal trots. En dankbaarheid, dat het haar gegund is om dit te mogen doen." Haar zangtalent heeft Ju lia waarschijnlijk van haar moeder: ,,Ik zing ook al mijn hele leven. Bij popkoren, a capellagroepjes GO DINSDAG 30 NOVEMBER 2021 DEN HAAG De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt opnieuw voor producten met de gevaarlijke stof DNP. Er zijn aanwijzingen dat afslankmiddelen die DNP bevatten vanuit Nederland online worden aangeboden, zegt de autoriteit. Mensen kunnen volgens de organisa tie overlijden na inname van 1 tot 3 gram DNP per dose ring. Middelen met DNP zijn niet via reguliere webshops te krijgen, maar worden via soci ale media en op het dark web aan de man gebracht. Het is niet voor het eerst dat de NVWA alarm slaat: dat ge beurde in 2015 en 2017 ook. STOCKHOLM Magdalena Andersson is voor de tweede keer in een week tijd door het parlement naar voren geschoven als premier van Zweden. Ze gaat een minderheidsregering leiden die bestaat uit alleen haar sociaaldemocratische partij. Vorige week was Andersson amper een dag premier toen de Groenen de steun aan de coalitie introkken. Volgens het Zweedse systeem heeft een premier geen meerderheid nodig, zolang er geen meer derheid in het parlement te gen is. De politica kreeg 101 stemmen voor, 173 tegen en 75 mensen stemden niet. Rusland laat weten een suc cesvolle test te hebben uitge voerd met een hypersonische kruisraket. Deze werd vol gens het ministerie van De fensie gelanceerd vanaf een oorlogsschip en trof ruim 400 kilometer verderop een marinedoel. De Zircon-raket- ten worden door president Poetin omschreven als onder deel van een nieuwe genera tie ongeëvenaarde wa pensystemen. Het was de tweede test in twee weken. Hypersonische raketten heb ben een snelheid van onge veer 6200 kilometer per uur. Deze langeafstandsraketten zijn moeilijker te detecteren. K3 is weer compleet. Julia gaat een drukke tijd tegemoet, maar kan altijd thuis terecht voor een gezonde fruitsalade. foto anp - Evelien Hoogeveen, lid van de musicalvereniging Irma van Schaijk Julia Boschman. FOTO BELGA Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9