O 0 O 10 ZEELAND Groeneveld weg bij Rood-Wit Willebrord Zaterdag geen derby Hoek-Goes Darters Sport Pub Goes pakken zege Wat nu? Hoe gaan de Zeeuwse sportclubs om met de spertijd van 5 tot 5? Ze willen zo graag trainen, maar hoe? De clubs hebben veel vragen en halve antwoorden. Marco Groeneveld uit Goes vertrekt aan het einde van het seizoen als trainer van zondag eersteklasser Rood-Wit Willebrord. De 46-ja- rige oefenmeester is aan zijn derde seizoen bezig in Brabantse dienst en staat met zijn ploeg in de brede middenmoot. Na zeven competitiewedstrijden heeft hij met zijn ploeg tien punten verzameld. Rood-Wit Willebrord is de eerste klus van Groeneveld als hoofdtrainer buiten Zeeland. Binnen de provinciegrenzen was hij trainer van Goes, Breskens, SSV'65, Zierikzee, Arne- muiden en Bruse Boys. De KNVB legt de competities in het amateur voetbal voor het komend weekeinde deels stil. Dit naar aanleiding van het besluit van de re gering dat in het kader van de coronamaatre gelen trainen na 17.00 uur niet meer is toege staan. Komend weekeinde is in de prestatieve competities (A-categorie) geen regulier com petitieprogramma voor de jeugd en senioren. Het betekent onder meer dat de Zeeuwse derby in de derde divisie tussen Hoek en Goes niet wordt gespeeld. Op vrijwillige basis wor den wel inhaalwedstrijden gepland om zo het aantal gespeelde wedstrijden per team recht te trekken. Er is wel een regulier competitie programma in de recreatieve competities (B- categorie) voor jeugd en senioren. Geschorst De darters van Sport Pub Goes waren in de overgangsklasse C van de Superleague een maatje te groot voor De Ganzerik (7-3). Het duurde even voordat de Zeeuwen na een moeizame start op stoom kwamen. Na een 2-3-tussenstand was er in de koppels geen houden meer aan. Sport Pub Goes won door sterke optredens van het koppel Bour-Schore- mans (twee keer winst) en de duo's Kaijser- Plovier en Kaijser-Huisman alle vier de dub bels. Daarmee wisten ze dat de buit binnen was. Bour won de afsluitende captains choice, waardoor het 7-3 werd. Rowdy Schoremans gooide namens Sport Pub Goes vijf 180'ers. Quote van de dag De Nooijer Vlissingen De sportclubs in Zeeuws-Vlaan- deren hebben een geografisch foefje om de avondlockdown te omzeilen. België ligt om de hoek en daar mag wel 'gewoon' getraind worden. HVV'24 gaat bijvoorbeeld vrijdag in Kieldrecht trainen. Maar ja, de opties zijn beperkt want de Belgische clubs trainen ondertus sen natuurlijk zelf ook door. In Spui hebben ze voor deze week de planning echter al rond, vertelt trainer Marc de Kunder. Hij traint donderdag met de se lectie van de zaterdag-vierdeklas ser in een zaal in Gent en speelt zaterdagmiddag om 12.30 uur vriendschappelijk tegen Groede. ,,Als ons veld door regen of vorst onbespeelbaar is, wijken we ook dikwijls uit naar België'', zegt hij. ,,Er is me gevraagd of we mis schien overdag kunnen trainen. Voor mij kan dat wel eens, maar de meeste jongens werken. Dat wordt niet gemakkelijk.'' Een populaire voetbalpleister plaats voor Zeeuws-Vlaamse clubs is ook Wachtebeke, dat kunstgras heeft. ,,In Wachtebeke is het kunstgras de hele week met uit zondering van vrijdag bezet'', weet De Kunder. ,,We hebben ge lukkig in Gent een zaal gevonden. Deze week komen wij alvast goed door. Het gaat erom dat je bezig blijft. Stel dat we niet al te lang stil liggen, dan zijn we er klaar voor om weer te beginnen. Zo proberen we tot het eind van deze drie we ken steeds iets te bedenken.'' Complex opengesteld Die creativiteit zullen alle clubs aan de dag moeten leggen. Als de competities worden stilgelegd, kan er in het weekeinde overdag getraind worden. Vrijwel alle clubs zoeken naar mogelijkheden om hun jeugdteams toch doorde weeks overdag te laten trainen. Het is een aardige puzzel. Wan- neer kunnen de kinderen, wan neer kunnen de trainers en hoe veel ruimte is er op het complex? Dat zijn vragen bij MZC'11 in Zie- rikzee. ,,We hebben het complex open gesteld, dus wie kan komen trai nen, mag komen trainen", vertelt Ronald Hoek. Toch is dat nog niet zo makkelijk, weet het bestuurslid jeugdzaken. ,,Wie is er voor vijf uur beschikbaar? Daar zijn we nu We hebben het complex opengesteld dus wie wil komen trainen, kan komen trainen naar aan het kijken, maar we blij ven afhankelijk van de vrijwilli gers die de trainingen doen. Er wordt al veel van ze gevraagd, dus we kijken wat er kan.'' Een structurele oplossing heb ben ze nog niet bij de Zierikzeese vereniging. ,,Enkele teams waren het wel van plan, maar bij de ou dere jeugd wordt het alweer een stukje lastiger. Je zou ploegen ook kunnen combineren.'' Hoe verve lend ook, Hoek heeft geen zin om te klagen over alle beperkingen. ,,Onze mening gaat niet bijdragen aan een oplossing, dus laten we ons er maar gewoon in schikken en er het beste van proberen te maken.'' Afhankelijk van wat de voetbal bond KNVB beslist over het ver volg van de competitie, is er ook al over de zaterdag nagedacht. ,,Als de competitie niet meer doorgaat, gaan we net als de vorige keer on derlinge wedstrijden spelen.'' Dat is ook bij andere clubs een plan, maar ook oefenduels met an dere clubs of gewoon trainen. Want in de buitenlucht zijn er overdag weinig beperkingen. Voor de binnensporten ligt dat iets complexer. Om binnen te ko men heb je sowieso een coronabe- wijs nodig en de ruimte is beperk ter. Bij het Omnium in Goes zijn ze in het al druk bezig geweest om alle sporters een plekje te kunnen geven, vertelt klantmanager Ari- anne Jansen. ,,In overleg met het Cios, het Scalda en alle sportver enigingen proberen we dat zo goed mogelijk in te delen. Voor acht uur gisteravond moesten ze allemaal hun wensen doorgeven, dan kunnen wij daar vervolgens mee aan de slag.'' Want met onder meer korfbal, volleybal, badminton en tafelten nis onder één dak is dat nog niet zo'n gemakkelijke puzzel. ,,Geluk- kig hebben we genoeg ruimte, maar de tijd is natuurlijk ineens een stuk beperkter geworden. Als we straks alles bij elkaar hebben, gaan we kijken waar we kunnen schuiven.'' Eén ding staat in ieder geval als een paal boven water, de zwemlessen gaan door. ,,Die heb ben we al verschoven, zodat die in ieder geval geen vertraging oplo pen. Daar hebben de ouders al een mail over ontvangen.'' Volop activiteit dus, ook het schuiven naar het weekend be hoort tot de opties. ,,Doordeweeks hebben we overdag eigenlijk altijd te maken met het Cios, dus daar hebben we niet al te veel mogelijk heden. Maar met bijvoorbeeld het aquasporten zou je kunnen den ken aan de zaterdag of zondag, omdat je dan toch minder beperkt ben. Op die manier proberen we het weekend optimaal te benut ten.'' Trainingsschema's Bij TOP Arnemuiden, de grootste korfbalclub van Zeeland, staat bij de pakken neerzitten bepaald niet in het woordenboek. Ondanks het chagrijn over de genomen maatre gelen is de vereniging razendsnel omgeschakeld. Ria de Ridder, lid Auto Poppe ELISOL 'Lieven Gevaert schijnt twee spelers van Hoek in januari naar Dikkelvenne te willen halen' dinsdag 30 november 2021 GO VOETBAL VOETBAL 5 De derby tussen Hoek en Goes wordt za terdag niet gespeeld. foto camile schelstraete DARTS Mark de Vries is door de KNVB voor vijf duels ge schorst. De doelman van Ter Leede kreeg vorige week een rode kaart in het duel met Hoek, na een racisti sche opmer king aan het adres van Jo nathan Con- stansia. De Vries bood zijn excuses aan en zei iedere staf te zullen ac cepteren. Bradley de Nooijer (foto) pakte gister avond op de valreep een punt met Farul Constanta. Op bezoek bij Gaz Metan Medias maakten de be zoekers diep in blessuretijd nog gelijk. De Spanjaard Jefté Betancor benutte in de 97ste minuut een strafschop (1-1). De Nooijer werd na 69 mi nuten gewis seld. a (O Rudy Boogert -Ronald Hoek (MZC'11) lover de perikelei derdedivisionist, vering 10 van de Voetbal Podcast line te beluistert Barry van der Hooft de perikelen bij de in afle- 10 van de PZC Podcast, die on- te beluisteren is. Het 5-tot- 5-regime zorgt voor legpuzzel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42