0 Q. Parsons moet doorselecteren Kijken naar eredivisievoetbal in lege stadions 22 Kort Zeilen Zware loting voor Barney Raymond van Barneveld is bij het WK darts gekoppeld aan de Filipijn Lourence Ilagan. Mocht de vijfvoudig wereldkampi oen zijn partij winnen, dan wacht hem in de tweede ronde niemand minder dan Rob Cross. Michael van Gerwen (foto) heeft in de eerste ronde een bye en krijgt bij zijn eerste optreden te maken met Chas Bar- stow ofJohn Norman jr. Competities deels gestopt De KNVB legt de competities in het amateurvoetbal komend weekend deels stil vanwege het regeringsbesluit dat trainen na 17.00 uur vanwege corona niet is toegestaan. Komend weekeinde is in de prestatieve competities (A-categorie) geen regulier competitieprogramma voor de jeugd en senioren, het programma in de recreatieve competities (B-categorie) gaat wel door. De amateurclubs die nog actief zijn in de landelijke KNVB-beker krijgen ontheffing om in de avonduren te trainen. De Vries weer in Formule E Autocoureur Nyck de Vries (26, foto) maakt ook in 2022 zijn opwachting in de Formule E zo bevestigde de Duitse renstal Mercedes bij de teampresentatie. De Vries werd de afgelopen maanden in verband gebracht met diverse Formule 1-teams. Hij is ook de officiële reserverijder van het Formule 1-team van wereldkampioen Lewis Hamil ton. Het Formule E-seizoen begint in 28 januari in Saoedi-Arabië. MVV-Roda zonder winnaar De vorige maand gestaakte Limburgse KKD-derby MVV-Roda JC is in een gelijk spel geëindigd: 1-1. MVV nam de leiding via Mitchy Ntelo, Xian Emmers maakte ge lijk. Het duel werd 29 oktober gestaakt we gens ongeregeldheden. FC Emmen - Al- mere City eindigde gisteren in 3-0. Quote van de dag 'Natuurlijk wil hij spelen. Hij is een atleet. Maar niet Darts Voetbal Hertha BSC heeft trainer Pal Dardai (45) ont slagen, Tayfyn Korkut (47) is zijn opvolger. Hertha staat veertiende. Bij Hertha spelen de Nederlanders Deyovaisio Zeefuik en Jur- gen Ekkelen- kamp. De stadions in de eredivisie zijn leeg en dat blijft nog een tijdje zo. Het publiek hoopt nu voor de buis op goals en spektakel. Maar afgelopen zondag was het saaiheid troef: in vijf duels vielen vier goals. En dat kan vaker gaan gebeuren, óók door andere oorzaken. Het vraagt om een andere kijk. Ooit vertelde Rik De Saedeleer over de kunst van naar Italiaans voetbal kijken. Het was nog in de tijd van veel spelers achter de bal en herme tisch gesloten defensies. ,,Awel,'', zei de bekende Vlaamse voetbal commentator: ,,Ge kunt gaan zitten voor Serie A-wedstrijden en hopen op goals en vermaak. Maar da's uw kop in het zand steken. Ge kunt óók uw tv aanzetten en denken: het eindigt hier in principe altijd in 0-0. Ténzij er iemand lak heeft aan het script en scoort. En dat kan elke wedstrijd gebeuren! Zo hebt ge toch uw vertier. En voelt elk doel punt als een cadeautje.'' Het kan zomaar een remedie worden om de huidige eredivisie- weken als kijker door te komen. Want afgelopen weekeinde leek het in al die lege, sfeerloze stadions wel op voetbal uit de oude Serie A. Bij de vijf duels op zondag vielen am per vier doelpunten. Zo'n laagtere cord was in Nederland voor het laatst in februari 1992 met toen drie goals in vijf eredivisiepotjes. Het hoeft natuurlijk niet meteen de nieuwe standaard te zijn. Ajax speelt donderdag thuis tegen Wil lem II, dat hopeloos uit vorm is. Misschien wordt dat wel 5-0. Of Feyenoord wint overmorgen zijn inhaalwedstrijd thuis tegen Hera cles met 3-0. Maar: over de hele linie is er wel iets aan de hand in 'ons' voetbal. Oók los van de lege stadi ons. Neem Sparta. Het is voor trainer Henk Fraser geen discussie wat hij doet als ze tegen PSV of Ajax moe ten. Dan metselt zijn Sparta de boel dicht met vijf verdedigers, vier middenvelders en één spits. Het idee is duidelijk: als wij zelf olijk-vrolijk aanvallen en open spe len maakt Ajax er altijd wel twee of drie en wie weet ook wel negen zo als dit seizoen tegen Cambuur. Dan maar beter onszelf aanpassen en proberen zo lang mogelijk in de wedstrijd te blijven. Pragmatisch en realistisch tegelijk. Nul Toen de tribunes nog vol waren hield Sparta uit bij PSV op die wijze keurig 82 minuten lang de nul. Pas in de slotfase scoorde de topclub twee keer en won met 2-1. Ajax prikte er zondag ook maar ééntje binnen op het Kasteel. En pas nadat Sparta zelf had verzuimd 1-0 te ma ken op de counter. Ook teams als Go Ahead Eagles en Groningen weigeren bij voorbaat de witte vlag te hijsen als ze op Ajax, PSV of Fey- enoord stuiten. Go Ahead Eagles hield Ajax op 0-0 in Amsterdam, oke, met veel geluk en omdat Ajax een reeks kansen miste. ,,Maar we verdedigden ook compact en goed. En dat neem je mee naar volgende duels'', zei trainer Kees van Won deren laatst. ,,We kunnen het elke tegenstander lastig maken, dat be sef zit nu in de ploeg.'' Zaterdag won Go Ahead Eagles bij Willem II met 0-1, ondanks het gemis van vijf vaste basisspelers. Vooraf besprak Van Wonderen met een paar bepa lende krachten de optie om in Til burg terug te gaan naar de 5-3-2 van tegen Ajax. De spelers gingen me teen akkoord. Je kunt zeggen: profvoetbal is en- We kunnen het elke tegenstander lastig maken, dat besef zit nu in de ploeg Pak de speelsters van de gewonnen EK-finale van 2017 tegen Denemar ken (4-2) er bij en je kunt constate ren dat de meeste Oranjevrouwen een alleraardigste houdbaarheids datum hebben. Liefst zeven speel sters kwamen die bewuste dag in 2017 in actie én afgelopen zaterdag in het WK-kwalificatieduel met Tsjechië (2-2). En dan waren zater dag Lieke Martens en Jackie Groe nen afwezig met blessures, ook al sterren in 2017. Speelsters komen en gaan, maar de Leeuwinnen beschikken over een stevige harde kern. Alleen moet je er voor waken dat je verzuimt door te selecteren. Dat weet ook Mark Parsons, die daar heel bewust mee bezig is. Gisteravond tegen Ja pan (0-0) was noodgedwongen een moment om talent de kans te ge ven. Parsons vond de wedstrijd te dicht op het door sneeuwval ver plaatste duel met Tsjechië (van vrij dag naar zaterdag) zitten en besloot dat Janssen, Miedema en Jill Roord terug naar hun clubs mochten. Daarom koos hij voor een wat surrealistische basis tegen de Ja panse vrouwen met op veel plekken zeer onervaren speelsters en met debutanten Barbara Lorsheyd (ADO Den Haag), Samantha van Diemen (Feyenoord), Caitlin Dijk stra (FC Twente), Janou Levels (PSV) en na rust Lisa Doorn (Ajax) en Marisa Olislagers (FC Twente). Het matige duel gaf geen inzicht wie van de ongebruikelijke namen de potentie heeft om zich nadruk kelijk te melden bij de sterkste elf van Oranje. De hamvraag is wie zich tussen de vertrouwde namen kan spelen en wie van de speelsters die al jaren worden opgeroepen genoegen moet nemen met een minder be langrijke rol. Interessant daarin is de belangstelling van Parsons in de onder deze omstandigheden' DINSDAG 30 NOVEMBER 2021 GO DARTS AMATEURVOETBAL AUTOSPORT VOETBAL 3 Annemiek Bek kering stopt. Ze behaalde afgelo pen zomer met Annette Duetz olympisch brons in de 49'erFX bij de Zomerspelen in Tokio. De 30-jarige Bekke ring veroverde met diezelfde Duetz ook nog twee wereldti tels. 21 Peter Wright (51, foto) heeft na een zenuwslo pende finale de Players Champi onship Finals op zijn naam ge schreven. De Schot was in Mi- nehead in de 21ste en beslis sende leg te sterk voor de Engelsman Ryan Searle: 11-10. o 'Elk doelpunt is Maarten Wijffels Rotterdam Spelmoment uit FC Twen- te-Feyenoord van zondag. Ook bij dat duel vielen geen treffers. FOTO ANP - Kees van Wonderen Wie klopt er écht aan de deur bij de harde kern van de Oranje vrouwen? Het geïmproviseerde, slaapverwekkende oefenduel met Japan (0-0) gisteravond in Den Haag bood geen antwoord op die vraag, maar dat maakt het proces van doorselecteren niet minder interessant. Tim Reedijk Den Haag - De vader van Novak Djokovic over deelname Australian Open. In Australië is een vaccinatieplicht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22