RUDE 1STATS Vogelwaarde laat zich toch foppen Vertrekkende Zegers is trots op Bevelanders 10 SPORT Koploper van de vierde klasse heeft aan één helft genoeg Cijfers over het Zeeuwse voetbal Vierde klasse A Dat deed deugd in Kloosterzande, waar de koploper op het kunstgras sportieve revanche op zichzelf nam. ,,We hebben punten gestolen van Breskens (afgelopen donder dag, 1-0 winst), die hebben ons qua voetbal echt overdonderd. Maar aan het eind van het seizoen heeft niemand het daar meer over. Ik denk dat het nu een week of zes winterstop zal zijn. Wij beginnen daaraan als ploeg met de minste verliespunten'', sprak een tevreden Eryürük. Met twee vroege doelpunten leek Hontenisse een stevig funda ment te leggen voor een ruime zege. Remy van den Ameele kopte in de zevende minuut langs de ver uitgelopen doelman Tim Vanas- sche, waarna de meegelopen Kris van Meele de 1-0 in het verlaten doel schoof. Tien minuten later ging Stijn de Kock op links goed door. Zijn voorzet op maat werd door Jules van Dijke fraai binnen- gekopt: 2-0. Hontenisse was na die kickstart meer aan de bal, maar trof op het kunstgras een goed gegroepeerd spelend Koewacht, dat met uitval len probeerde gevaar te stichten. Zo'n snelle omschakeling leidde na ruim een half uur spelen tot succes. Stijn de Kock leed rond het strafschopgebied van Koewacht balverlies. Binnen tien tellen do ken de bezoekers aan de andere kant in de 'zestien' op. Scheids rechter De Jong, die goed floot, wuifde een overtreding van Mark de Volder op Van Dijke weg. Toen De Volder vervolgens door Honte- nisse-doelman Sjoerd de Graaf on deruit werd gehaald, ging de bal op de stip. Jens de Cock mikte van elf meter raak: 2-1. De thuisploeg was even de draad kwijt, maar ging toch met een marge van twee doelpunten rus ten. Daar was op slag van rust een meevallertje voor nodig. Kris van Meele ging op rechts goed door. Zijn lage voorzet werd aan de eer ste paal door Koewacht-aanvoer der J effrey Kox ongelukkig in eigen doel gegleden: 3-1. ,,Dat was zuur natuurlijk'', zei de captain, die vond dat zijn ploeg na de hervat ting goed stand had gehouden. Brede bank Dat was mede de verdienste van de uitblinkende goalie Vanassche. ,,We hebben goed gevoetbald en niks weggegeven. Maar we beloon den onszelf niet, want we hadden er wel zeven of acht kunnen ma ken'', zei Eryürük, die zijn gretige spelersgroep prees. ,,Jongens die al lemaal willen voetballen. Achttien man, een heerlijke groep. Drie spe lers die tegen Breskens op de bank begonnen, stonden nu in de basis. Dat zegt iets over de groep. We hebben heel veel beweging voorin, maar ook backs die op moeten ko men. We hebben twee heel ver schillende spitsen en bekijken per tegenstander wie er begint. Het zijn allemaal goede voetballers. Onze bank is geen opvulling. Spe lers die eruit gaan, zijn teleurge steld. De selectie is niet alleen breed, maar ook heel competitief. Dat is prima.'' Na de tiende over winning van het seizoen is Honte nisse de trotse koploper met dertig punten uit elf duels. Luctor Heinkenszand haalde za terdag weer nieuwerwets uit. GPC Vlissingen, de trotse koploper na vier speeldagen, werd met 9-2 weggevaagd door de koploper van de laatste weken. Geen slechte uit slag om een jubileum te vieren. Luctor Heinkenszand speelde na melijk de honderdste officiële wedstrijd in zijn prille bestaan. Het meest in het oog springende cijfer is het aantal nederlagen dat Luctor Heinkenszand moest incas seren in die honderd wedstrijden. Slechts zeven. De laatste verlies- partij dateert inmiddels al van meer dan twee jaar geleden. Op 2 november 2019 verloor Luctor Heinkenszand in de competitie op het kunstgras van VCK (1-2). Een ander intrigerend getal is het aantal doelpunten dat Luctor Heinkenszand heeft gemaakt in honderd wedstrijden. Dat zijn er bijna 400, om precies te zijn 395 goals. Gemiddeld bijna vier per wedstrijd. Slechts zes keer kwam de ploeg niet tot scoren, vorige week voor het laatst bij Zeelandia Middelburg (0-0). En let op: in twintig van de honderd wed strijden scoorde Luctor Heinkens- zand minimaal zeven keer. Ook interessant: Luctor Heinkens- zand is nog altijd ongeslagen in de districtsbeker. De club heeft acht tien bekerduels gespeeld met veer tien zeges en vier gelijke spelen. Na twee van die gelijke spelen ging het overigens wel mis na strafschoppen. Het zal niemand verrassen wie de clubtopscorer is na honderd wed strijden. Natuurlijk Martijn Si- monse. Door zijn hattrick tegen GPC Vlissingen staat zijn teller op 127 goals. Dat is 32 procent van het totaal. Door zijn twee goals zater dag is Barry Olierhoek met 53 goals nummer twee, samen met de inmiddels vertrokken Tom Blomaard. Op naar de volgende honderd! VOGELWAARDE Het enige duel dat in het Zeeuwse zondagvoetbal op natuurgras werd afgewerkt, speelde zich af in Vogelwaarde. Daar trad de thuisploeg aan tegen Biervliet, dat tot zondag de helft van het aantal punten van de tegen stander had behaald, namelijk ze ven tegenover veertien. Het leverde een koude douche op voor Vogel waarde dat met 1-4 verloor. Ondanks de nederlaag keek de verliezende trainer, Patrick Boute, niet met spijt terug op het laten doorgaan van deze wedstrijd ter wijl alle andere wedstrijden op na- tuurgras waren afgelast. ,,Een pluim voor de club dat ze de spelers het plezier gunden om nog een wedstrijd te voetballen. Als er ge voetbald tón worden, dan voetbal- len we hier. Al is het wel lastig voor de voorbereiding als pas op zondag middag om twaalf uur de beslissing valt over doorgaan of niet." Gewaarschuwd Over de wedstrijd zelf was Boute duidelijk: ,,Bepaald niet hartver warmend. Biervliet was in het be gin veel gretiger. Met die snelle 0-2 was het kwaad al geschied. Ik had de ploeg vooraf nog zo gewaar schuwd, omdat het vorig seizoen ook binnen een half uur 0-3 stond. Ook toen was Biervliet zo effectief uit de counter. Na rust wilden we nog wat rechtzetten, maar binnen enkele minuten werd het 0-3. Dan wordt het een lastig verhaal. Wij hadden denk ik over de hele wed strijd 60 tot 65 procent balbezit." Helder was Boute ook over het vervolg van de competitie: ,,Voet- ballen op een normale manier of stopzetten. In deze tijd zijn de vel den vaak erg zwaar en zonder trai nen leidt dit zeker tot blessures. Laat degenen die in deze moeilijke tijden moeten beslissen vooral dui delijk zijn", aldus de hartenkreet van de trainer van Vogelwaarde. Ondanks de nederlaag blijft de ploeg van Boute gehandhaafd in de middenmoot van de vierde klasse, het ziet tegenstander Biervliet na deren tot op vier punten. Maar die ploeg speelde tot nu toe een wed strijd meer. Of er ondanks de inzet om het veld bespeelbaar te houden, nog gevoetbald gaat worden de ko mende weken, zal binnenkort moeten blijken. MIDDELBURG Een 2-5-over- winning op FC Dauwendaele betekende de zesde seizoens zege voor Bevelanders. Goed voor een derde plek op de rang lijst van de derde klasse A. Trainer Ralph Zegers, die zijn vertrek bij de club heeft aangekondigd, was logischer wijs tevreden. ,,We staan maar drie punten achter Luctor Heinkenszand. Als je achttien punten hebt, dan vind ik dat de ploeg alle credits heeft ver diend.'' Bevelanders verloor dit seizoen alleen van GPC Vlis- singen, Zeelandia Middelburg en RCS. Tegen Dauwendaele had Be velanders aan een helft genoeg voor de zege. Nog voor rust zorgden Jim Strating en twee keer Luc Strating voor 0-3. Tim Holleman bracht Dauwendaele in de tweede helft terug tot 1-3. Via Sam de Bruine en een mooie vrije trap van Jim Stra- ting liep Bevelanders uit naar 1 5. Zias Kosters zorgde nog voor de 2-5. ,,Soms wordt er wat an ders gevraagd dan mooi voet bal, dan moet dat maar.'' maandag 29 november 2021 Hontenisse heeft een sterke en brede bank VL Dennis Malcontent (links) en Jeffrey Kox strijden om de bal. foto anne hana J Hontenisse 1 Koewacht 7. Van Meele 1-0 17. Van Dijke 2-0 32. De Cock 2-1 43. Kox e.d. 3-1 Een paar dagen na de fortuin lijke zege op Breskens maakte Hontenisse op eigen veld in druk tegen een degelijk spelend Koewacht. De formatie van Veli Eryürük boekte in een reeks van elf duels de tiende overwin ning en voert net als vorig sei zoen op het moment van een verplichte stop de vierde klasse van het zondagvoetbal aan. Peter van Kouteren Kloosterzande Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 56