H Sasse kindjes blij ook al blijft Sinterklaas op veilige afstand c Weer nieuw Chinees restaurant in vroegere dansschool 4 Meerdere ondernemers probeerden de afgelopen jaren een succesvol Chinees restaurant in de voormalige dansschool aan de Axelsestraat in Terneuzen op te zetten. Om verschillende redenen was het steeds geen lang leven beschoren. Weer zijn er nieuwe uitbaters gevonden. Die zijn vastberaden: ,,Het gaat ons wel lukken.'' Zhang He, Aifen He, Feng Guo en Li Feng wisten op voorhand niet zo heel veel van de historie van het pand, waar ze nu druk bezig zijn met de inrichting. Inmiddels zijn ze op de hoogte; nieuwsgierige pas santen wezen hen op een haast col lectieve herinnering die aan hun nieuwe plek kleeft: die van dans school Bilderbeek-Verberkmoes. Wie goed kijkt, ziet de contouren van het voormalige danscentrum nog terug. De verhoogde tafeltjes met bankjes langs de dansvloer staan er nog. In de loop der jaren zijn ze misschien vernieuwd, maar toch dwalen de gedachten al snel af naar de tienerj aren. Talloze Terneu- zenaren zetten hier hun eerste danspasjes en hadden er voor het eerst kriebels in de buik omdat ze een leuke jongen of een mooi meisje mochten vasthouden. Om over een eerste zoen nog maar te zwijgen. Restaurant in Vlissingen ,,Er kwam hier net een leverancier. Die heeft hier vroeger ook gedanst. Leuk hoor!'', zegt Aifen He. Ook de recentere geschiedenis van het pand is haar bekend; onder namen als Marco Polo en Jasmine Garden probeerden ondernemers er Chi nese restaurants volgens het wok-concept neer te zetten. ,,Het gaat ons wel lukken. Wij hebben dertig jaar horeca-ervaring. In Vlis- singen hebben wij restaurant Nieuw China Garden. Mijn man en ik blijven daar actief, Feng Guo en Li Feng zijn straks hier elke dag te vinden.'' Laatstgenoemd koppel heeft ook We gaan gewoon open, ook al is dat in coronatijd niet makkelijk ervaring; zij runden een Japans res taurant in Boxmeer. ,,We werden op deze locatie gewezen. We hoe ven niet veel huur te betalen, dus gaan we het hier proberen. Dat is in coronatijd misschien niet makke lijk, maar we doen het gewoon. Het is toch zonde dat zo'n mooie plek leeg staat?'', vertelt Aifen He. Amper bediening In 'normale tijden' kunnen er 280 mensen tegelijk eten in het restau rant, dat de naam Wok King krijgt. Er gaan negen mensen werken. Be diening is er niet of nauwelijks; het restaurant krijgt een zelfservicefor- mule. Je betaalt 28 euro bij de entree en mag daarna zo veel opscheppen en inschenken als je wil. Daarnaast is Terneuzen met de komst van de Wok King ook een afhaalrestaurant rijker. De komende dagen zijn de twee families nog druk met de in richting. Ze hopen op 8 december hun deuren te openen, al zal dat misschien vanwege de avondlock- down eerst alleen voor afhaalmaal tijden zijn. De echte intocht werd vorig week end vanwege de coronamaatregelen afgelast, voor het tweede jaar op rij. Dat bracht nogal wat teleurstelling met zich mee, merkte ook bakker Bennie de Putter. Hij tikte Jan Vinke van ondernemersvereniging Sas+ aan. Ze waren het er al snel over eens dat er toch iets moest worden gedaan voor de kinderen uit Sas. ,,Het was even aanpoten, maar het is mooi dat het ons zo snel ge lukt is'', vertelt De Putter. Een podi umpje en geluidsinstallatie waren zo geregeld en ook de gemeente Terneuzen gaf al snel groen licht. Sinterklaas bleek ook de moeilijk ste niet. Hij wilde best een paar uurtjes koukleumen in een aan hangwagen om het hoogtepunt te zijn van een straat, waar kinderen vanuit de auto ofal wandelend naar de Sint konden zwaaien. Knutselwerkjes Veel kleintjes grepen die kans aan om tekeningen en knutselwerkjes te geven aan de goedheiligman. En dat waren niet alleen kinderen uit Sas van Gent. Louis de Gols, net geen twee jaar oud, kwam met zijn papa en mama vanuit het Vlaamse grensdorp Boekhoute naar Sas van Gent om Sinterklaas in levenden lijve te zien. Niet bang ,,We hoorden gisteren pas dat er iets te doen was, we zijn er dus spe ciaal voor komen rijden'' zegt Feli city Sierens, de mama van Louis. ,,Heel fijn dat er toch nog iets voor de kinderen in de omgeving wordt georganiseerd. En zag je het? Onze Louis was helemaal niet bang voor Sinterklaas, hè!'' MAANDAG 29 NOVEMBER 2021 VL 'Het gaat ons wel lukken' Raymond de Frel Terneuzen Het enthousiaste team van Wok King in de Axelse straat in Ter- neuzen. Op de voorgrond Li Feng en Aifen He (rechts). Staand rechts Zhang He. foto's anne hana - Aifen He GZhang He voor het nieuwe restau rant waar hard gewerkt wordt om 8 decem ber open te gaan. SAS VAN GENT Driehonderd zakjes pepernoten, zeven pieten, zes verkeersrege laars en één Sinterklaas. Meer was er zondag niet nodig om de kinderen uit Sas van Gent toch nog blij te maken met een soort intocht. - Raymond de Frel Louis de Gols is nog maar 20 maanden, maar al oud genoeg om een mooie tekening te maken voor Sinterklaas in Sas van Gent en deze zelf te overhandigen. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52