5 c Café Zeelandia in Hansweert sluit de deuren. Voorgoed niet hoe goed hij voor ons is geweest. Toen ik hier kwam als jonge gast, heb ik het hem niet altijd makkelijk ge maakt. Ik kan me nog goed herinne ren dat Nederland het winnende doelpunt scoorde. Een van ons stond op het biljart met twee flesjes bier te schudden. Daarna spoot hij het bier door heel het café, het droop letterlijk van het plafond. Op zo'n moment stond Ad alleen maar met zijn hoofd te schudden.'' ,,Ik ga ze allebei, Ad en Lettie, vrese lijk missen, maar ze hebben het meer dan verdiend om rustiger aan te gaan doen." Leeftijd Zelf weten Ad en Lettie nog niet zo goed wat ze met hun vrije tijd gaan doen. ,,Ik doe het al 38 jaar en Ad doet het nog een paar jaar langer", zegt Lettie. ,,Vooral die zaterdagmiddag was enorm gezellig.",,De leeftijd gaat ook meespelen", geeft Ad toe. ,,Volgend jaar word ik zeventig. Ik heb de zaak verkocht, maar ik heb geen idee wat er met het pand gaat gebeuren. Op 1 januari is het van de nieuwe eigenaar. Een projectontwikkelaar. Die dag zal ik wel eens bellen wat de plannen zijn.'' Met het sluiten van hun kroeg ne men ze nog geen afscheid van de ho reca, want ze zijn ook beheerder van dorpshuis Kaj Munk. ,,Dat blijven we nog een jaar doen en dan is het mooi geweest", besluit Ad. De nieuwe coronamaatregelen gingen zaterdag nog niet in en dus mochten ze nog tot acht uur open blijven. Gelukkig maar, want het was een bijzondere dag voor Ad (69) en Lettie (66) Linders. Hun kroeg, café Zeelandia in Hansweert, was voor de laatste keer geopend. Om vier uur 's middags is het al gezellig druk in het café aan de Kanaal straat. Demy, Nikkie en Elien staan in een hoekje met elkaar te kletsen. ,,Ik woon nog maar een paar jaar in Hansweert, maar als je hier regelma tig komt, leer je veel mensen van het dorp kennen", zegt Elien. „Vroeger zaten hier een heleboel leuke kroe gen", vult Nikkie aan, ,,Maar nu dit dichtgaat, hebben we geen cafés meer op het dorp. Dat gaan we echt missen." Mooie Herinneringen Annie loopt rond met drankjes en stelt zichzelf voor als de zus van eige naresse Lettie. ,,Ik heb zoveel mooie herinneringen aan deze plek. Hier ontstond ook het idee om met z'n al len naar de Golden Years te gaan in het Sportpaleis in Antwerpen. Dat deden we elk jaar. Soms vertrokken Vroeger kwam ik hier vrijdag, zaterdag en zondag. er vanaf hier wel drie bussen naar Antwerpen. Geweldig was dat.'' Een lach en een traan Greta zit aan de bar en wijst naar haar man Richard. ,,Hij is de broer van Lettie en Annie. We zijn hier alle maal familie van elkaar", lacht ze. ,,Hun broer Wim is een paar jaar ge leden overleden. We delen hier altijd een lach en een traan. We hebben lol met elkaar, maar we praten ook veel over Wim en kunnen samen een potje janken." Richard en zijn maten Peter en Bas komen erbij staan. ,,Greta zorgde elke zaterdag na half zes voor de muziek", zegt Richard over zijn vrouw. ,,'s Middags werd er muziek gedraaid voor de ouderen. Dat mocht niet te hard, want dan konden ze elkaar niet meer verstaan, maar als de ouderen naar huis gingen, draaide Greta onze muziek." Feest Op de vraag of ze elke zaterdag van de partij waren, knikken Peter en Ri chard enthousiast, maar Bas moet dat nog even toelichten. ,,Vroeger kwam ik hier vrijdag, zaterdag en zondag. Het was elk weekend feest. Nu kom ik hier niet meer zo vaak, maar nog wel regelmatig. Ik ben opgegroeid hier en ik ga het missen met de hoofdletter 'M'" Wesley zit op het biljart met zijn zoontje Joey op schoot. ,,Ad beseft BE MAANDAG 29 NOVEMBER 2021 Lettie en Ad tussen hun stamgasten tijdens de allerlaatste zaterdagmiddag in Cafe Zeelandia. fotos marcelle davidse 'Ad beseft niet hoe goed ij voor ons is geweest' Rachel van Westen Hansweert - Bas, vaste bezoeker Van links naar rechts: Bas, Richard (de broer van eigena resse Lettie) en Peter. Ad achter de tap, een beetje stil letjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51