Toch komen kinderen aan hun trekken op drie locaties in de stad 5 Davey (3) en Olivia (4) Bevelander trekken hun moeder aan hun jas. ,,Kom, gaan we nog meer Pieten zoeken?" Het Huis van Sinterklaas in Zierikzee blijft dit jaar vanwege de coronaregels dicht voor bezoekers. Maar toch is er nog feest. Kijken en niet te lang in groepjes samendrom men, dat was de opzet van het sint- en pieten wandeling langs de mo len op het Blauwe Bolwerk, het oude vismarktje en het Stadhuismuseum. Voor het Huis van Sinterklaas doen Pieten onderhoud. De buitenboel een beetje verven, de straat vegen. Kinderen staan met hun neus tegen de ruit geplakt, waarachter de slaap kamer van de Sint is te zien. ,,De plannen om het huis weer net als andere jaren in te richten lagen al klaar, net als het script voor de film," vertelt mede-organisator Willeke Braber-Schot. ,,Dat blijft op de plank liggen." Het alternatieve programma werd de afgelopen weken bedacht en razend snel in de steigers gezet. ,,Er gebeurt nu verder niet veel op Sinterklaasge- bied. Maar zo maken we er toch nog gewoon een leuk feest van." Dat is het dubbel en dwars, vindt Lianne, de moeder van Davey en Olivia. ,,Su- Ik wil een vrachtwagen, een echte perleuk gedaan! Vooral heel fijn ook dat er op deze manier nog iets wordt georganiseerd." Stapels cadeaus Sinterklaas zelf houdt zich met een paar Pieten op in het hofje aan de Sint Domusstraat. Achter het hek van de oude vismarkt staan al stapels ca deaus klaar en snoept Ozosnel van vers hooi. Aan verder inpakken ko men ze die ochtend niet meer toe. Ie dereen wil met hen op de foto. En sommigen gaan voor een handje, door het hek heen. ,,Op gepaste af stand", legt de Sint uit, om even later toch de straat op te stappen en een jongetje een aai over zijn bol te ge ven." Emma Krijger (4) straalt van oor tot oor wanneer ze op Sinterklaas toe stapt. ,,Wat een mooie hoed", wijst het meisje naar de mijter. De drieja rige Chase Hage vindt het in de ar men van zijn vader even tijd voor een zakelijk gesprek, nu hij toch oog in oog met de Sint staat. ,,Ik wil een vrachtwagen." Sint roept gelijk de hoofdpiet er bij om het op te schrijven. ,,En wat voor vrachtwagen", wil hoofdpiet weten. ,,Van Lego? Chase schudt van nee. ,,Een echte." Piet laat zich niet uit het veld slaan. ,,Ooh zo'n zestienklepper. Dan doen we er gelijk een turbo bij! We gaan eens kijken of dat lukt." Pepernoten In de pepernotenmolen op het Blauwe Bolwerk wordt ondertussen meer uitgedeeld dan gebakken. Kin deren gaan daar niet weg zonder een flinke hand of zakje snoepgoed. „Lekkerder dan vorig jaar", keurt Tess. Over de aanloop valt niks te kla gen, zegt Anne van Hekke die met een speciaal hesje aan toezicht houdt op de drukte. ,,Ik denk dat de meeste ouders ook gelijk 's ochtends komen, omdat ze later vandaag slechter weer voorspellen." Kletsnat Wanneer de eerste buien zich 's mid dags inderdaad aandienen, duiken de pieten snel de molen in om een nieuwe voorraad pepernoten te bak ken. Op de Vismarkt gaat het werk onder het afdakje verder. Alleen de was aan de lijn langs de muur van het Huis van Sinterklaas wordt even ver geten en dus weer kletsnat. Het mag de pret niet drukken. SD MAANDAG 29 NOVEMBER 2021 Sinterklaas gebruikt het hofje aan de Sint Domustraat in Zierikzee voor het inpakken en opslaan van cadeaus. Alles veilig achter het hek dus en pepernoten in een netje op 1,5 meter afstand. foto's katja van noort Het Huis van Sinterklaas in Zierikzee blijft dicht Marcel Modde Zierikzee - Chase Krijger (3) Met zakken vol pepernoten gingen kinderen tevreden De molen op het Blauwe Bolwerk is tijdelijk het domein waar pe- naar huis. pernoten worden gebakken én dus kunnen worden gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50