Ardito 'Bewegingsachterstand is mijn grootste zorg' HWP komt er niet aan te pas 15 Het laatste woord. maandag 29 november 2021 ii^fP Noor Wisse: ,,Er werd niet gezegd dat we bij mij moesten uitkomen. Wel dat de rebound snel neergezet moest worden en dat de andere drie in het vak tot één goede kans moesten komen." De lange Niels de Rijke nam snel zijn positie onder de paal in. De bal ging via Remco Crucq naar Joyce Schoonaard, die Noor Wisse aan speelde. Zij wilde meteen voor een doorbraak gaan, maar werd tegen gehouden door Marit van Huizen. Strafworp, met nog 9,4 seconden op de klok. ,,Heel spannend was dat", zei Wisse. Maar ze rondde de kans van 2,5 meter feilloos af. In de resterende tijd loste Ondo ook nog één schot, maar daarbij stuiterde de bal op de voorkant van de korf. 'Gelukkigste ploeg' ,,Ik denk dat de gelukkigste ploeg vandaag heeft gewonnen", zei Jouri van den Broeke, de coach van Ondo en oud-speler van Fortis. ,,Een gelijkspel zou meer dan te recht zijn geweest. Wij waren do minant in de eerste helft. Het enige dat ik ons kan verwijten is dat we niet meer gescoord hebben en dus niet verder wegliepen van de tegenstander. In de tweede helft hadden we het aanvallend en verdedigend iets minder goed op orde. Toen zag je dat Fortis goed terugkwam." Op voorhand was Ondo licht fa voriet, vanwege de ervaring die de ploeg al op het veld in de over gangsklasse heeft opgedaan. Fortis speelt in de buitenlucht één ni veau lager. ,,Maar hoeveel van die ervaring helpt je in een derby?" vroeg Van den Broeke zich hardop af. ,,In zo'n wedstrijd gaan dan toch andere dingen meespelen. Bovendien heeft Fortis een bre dere selectie dan wij. Die ploeg was daardoor in staat iets extra's te forceren." voel te hebben gehad dat setwinst mogelijk was geweest. ,,We kwa men wel iets dichterbij, maar op het moment dat zij gas gaven, was het gedaan. Onze pass was slecht, waardoor we aanvallend er nau welijks doorheen kwamen.'' AVC'87 maakte vooral in dat op zicht onder aanvoering van uit blinker Arjen Zandijk het ver schil. Noteboom: ,,Vooral in de eerste twee sets liep het volgens het boekje. Vanaf het moment dat we in de vierde set geen gekke dingen meer deden, ging het weer goed.'' fe—:r:: In de coronaperiode is ook bewezen hoe flexibel en creatief de sport is VLISSINGEN De vierde ronde van de landelijke schaakcompetitie is waarschijnlijk de laatste ronde die gespeeld kon worden in dit kalen derjaar. Vanwege de coronamaatregelen kon deze ronde nog net gespeeld worden, al werd de wedstrijd tus sen Landau en Bergen op Zoom niet gespeeld vanwege de strengere maatregelen. De schakers van Het Witte Paard kwamen wel in actie, maar de schakers van HMC bleken een maatje te groot. Teamleider Hans Groffen vertelde dat de nederlaag terecht was. Al snel kwamen de Zeeuws-Vlamin gen achter doordat Adrian Roos kansloos verloor. Koen Leenhouts bracht met een prima partij de stand nog wel in evenwicht, maar gaande de wedstrijd zag het er niet goed uit. Na een handvol remises waaronder een erg knappe van Warre de Waele tegen grootmees ter Twan Burg, ging het mis. Hans Groffen tastte in de tijdnood mis, terwijl hij kansen had op meer en Benjamin Decrop moest ook zijn meerdere erkennen in zijn tegen stander waarmee de terechte ne derlaag een feit was. PM vanaf de stip ?■- mttïftl rmtm 'irr Een beeld uit de derby tussen AVC'87 en Ardito. foto marcelle davidse Voor veel Zeeuwse teamspor ters zit het competitiejaar 2021 er na afgelopen week end al op. Door de nieuwe co ronamaatregelen is het prak tisch bijna onmogelijk om competities nog door te laten gaan. Voor veel sporters wacht dus een verlengde win terstop. Patrick Vader, mana ger Sport en Bewegen bij Sport Zeeland, kijkt met ge mengde gevoelens naar de nieuwe situatie. Je bent vast niet blij mee met de situatie? Nee, vanzelfsprekend is niemand in de Zeeuwse sportwereld blij met deze nieuwe maatregelen. Tegelijkertijd merk ik ook wel dat de maatregelen breed onder steund worden. Het is gewoon noodzakelijk om even pas op de plaats te maken. Daarnaast staat de sport er ook beter voor dan tijdens de eerste lockdown. Er is een stuk meer mogelijk, waardoor er op veel manieren nog wél gesport kan worden. Voor veel sporten betekent dit het einde van de competitie? Absoluut. Zeker voor teamspor ten is het niet te doen om op een verantwoorde manier een competitie te organiseren. Wed strijden kunnen in het weekend natuurlijk overdag doorgaan. Maarja, als je doordeweeks niet in de avond kunt trainen, heeft dit ook weinig zin. Of er bij team sporten op een andere manier getraind gaat worden, zal echt per club verschillen. De ene club zal individuele trainingen stimu leren, terwijl de ander daar min der het nut van inziet. Waar zit je grootste zorg? Die zit hem vooral in een verder toenemende bewegingsachter stand bij de mensen. We moeten —Patrick Vader Patrick Vader. foto boaz timmer mans al met zijn allen weer vooral thuis gaan werken, daar komen dan ook nog eens beperkingen qua sport bij. Bij het thuiswerken zit overigens ook wel weer een kans, want mensen hebben wat meer mogelijkheden om overdag te bewegen. In de coronaperi ode is voor mij overigens ook maar weer eens bewezen hoe flexibel en creatief de sport is in moeilijke tijden. Zie je ook kansen ontstaan? Je gaat denk ik weer zien dat mensen meer gaan wandelen, fietsen, bootcampen, etc. Qua periode is het sowieso een voor deel dat we al bijna in december zitten. Veel sporten werkten toch al toe naar een winterstop, die nu wat verlengd wordt. Voor lopig natuurlijk, want het is maar afwachten hoe lang deze maat regelen in stand moeten blijven. Tot slot, doe jij onderzoek naar het sportgedrag van Zeeuwen? Op landelijk niveau wordt so wieso veel onderzoek gedaan naar sport en bewegen onder de Nederlander. In december star ten we met een eigen onderzoek onder de Zeeuwen, onder an dere in samenwerking met het NOC*NSF. Dit onderzoek heb ben we voor corona nog niet uit gevoerd, waardoor het wel moei lijk is om het effect van corona hierin te onderscheiden. We gaan de uitkomsten gebruiken door in samenwerking met Zeeuwse overheden te kijken waar we sporters en clubs kun nen ondersteunen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47