Amazone Lefeber wint met Domencio 'Bompa' en kleinzoon stellen niet teleur AVC'87 maatje te groot voor TOP en Swift gaan weer met lege handen naar huis 14 KORFBAL DERBY In een spannende derby met Ondo trekt Fortis uiteindelijk met 20-21 aan het langste eind. Met nog slechts 9,4 seconden op de klok schiet de jonge Noor Wisse de winnende binnen. ,,Ik heb dit paard twee jaar geleden overgenomen van mijn zus. Dat was even wennen, want in tegen stelling tot mijn eerste paard is Domencio nogal dominant. Maar nu is er een klik en vormen we een fijne combinatie'', vertelde Leber. „Vorige week wonnen we ook al twee proeven op rij en plaatsten we ons voor het kampi oenschap. Vandaag toonde Do- mencio vormbehoud en progres sie. Ik ben tevreden.'' In Z1 bleken Jessica Nijpjes uit Sint Laurens en Angelique Ver straten uit Wolphaartsdijk erg aan elkaar gewaagd. In de eerste proef stuurde Nijpjes de Expression- dochter met slechts een half puntje verschil (61,911-61,764 pro cent) naar de zege. In de herkan- In tegenstelling tot mijn eerste paard is Domencio nogal dominant sing ging Verstraten met de ruin Jesperado met een slechts één puntje (62,941-62,647 procent) met de overwinning strijken. Met twee vlekkeloze proeven stalen Chantal Nijpjes en de ruin Macho N in L2 de show. VLISSINGEN Het was geen best weekend de korfballers van TOP en Swift. TOP ging met 26-22 onderuit bij AW/DTV. Swift verloor met 23-19 bij De Meervogels. Voor TOP was het al de tweede speelronde, maar die zou de ploeg het liefst ver geten. „Een offday zou te zwaar uitgedrukt zijn, maar met alle maal zesjes ga je geen wedstrijd winnen", over zag coach Edwin Coppoolse de nederlaag in Amsterdam. Een overhaast TOP liep zichzelf voorbij in de eerste helft. Een effectief AW/DTV profiteerde (15-13). De eerste treffer na rust was nog wel voor TOP, maar dat kreeg er daarna vijf van de Amsterdammers om de oren. De Arnemuidenaren probeer den nog wel het tij te keren, maar het zat er tegen een ge dreven thuisploeg gewoon niet in vandaag. ,,Ook dat kan een keer'', berustte Coppoolse. Swift kwam er in de eerste helft (16-8) niet aan te pas tegen De Meervo gels. Met meer verde digende bravoure greep Swift het mo mentum en halveerde de achterstand, maar meer dan dat zat er niet in voor de Mid delburgers. ,,Maar met zo'n tweede helft kunnen we met opgeheven hoofd de zaalcom petitie afsluiten'', zei coach Dennis Plantinga (foto) met gevoel voor cynisme. Biljartlegende Raymond Ceule mans zette de toon door Frank Martens te verslaan. Bart Ceule- mans toonde zich na de thee een waardig vervanger van Peter de Backer door met een fraaie partij de geroutineerde Harrie van der Ven te verslaan. Bart Ceulemans mede namens zijn 'bompa': ,,Zelf heb ik een goede wedstrijd ge speeld. Bompa begon stroef, maar was in de tweede helft veel sterker en won royaal. Ik stond geconcen treerd en heel gemotiveerd aan het vertrek. Ik speel hier graag en wil wat laten zien om vaker de kans te krijgen. Dat is wel gelukt denk ik. Ik voelde me goed in de sfeer die daar altijd heerst en won eigenlijk nog gemakkelijk. Daar mee pakten we een afgetekende overwinning. Iedereen was blij behalve de tegenstanders dan." Berry Dallinga speelde voor de pauze gelijk, terwijl Jean Paul de Bruijn afsloot met zijn eerste zege sinds vier weken. Noor Wisse voelde zaterdag de spanning. Voor én tijdens de wed strijd. ,,Eigenlijk was ik al de hele week zenuwachtig", zei de jonge korfbalster van Fortis. Maar ze was die nervositeit in de derby tegen Ondo (20-21) wel de baas. Met zes treffers was ze één van de topscoor ders en negen seconden voor tijd maakte ze vanaf de strafworpstip de winnende. Ondo-Fortis was de eerste Zeeuwse tweestrijd in de over gangsklasse sinds begin 2014. Het was het eerste officiële zaalduel voor Fortis (en Ondo) sinds 7 maart 2020. Het was ook het debuut van dit Fortis op het derde niveau van Nederland én de derby vormde het echte begin van de samenwerking met de trainers Leonard Debbaut en Sjaak Baas. Redenen genoeg om wat gespannen te zijn Maar geen van de korfballers bin nen de lijnen leek overmand te zijn door de bibbers. Ondo en Fortis maakten er een zeer spannende en daardoor ook vermakelijke derby van. De kansen keerden voortdu rend en tot het einde was het onze ker hoe de punten verdeeld zouden worden. De strafworpen werden op één na allemaal benut en ook van de vrije ballen gingen er relatief veel in. Als er een gelijkspel was uit gerold, was in elk geval het publiek dat thuis naar de livestream zat te kijken de grote winnaar geweest. Onder aanvoering van Noor In zo'n wedstrijd gaan dan toch andere dingen meespelen Wisse en Joyce Schoonaard speelde Fortis een dijk van een wedstrijd. De enige dip kwam na de 6-6. De thuisploeg liep toen weg naar 10-6. Maar nog voor rust (11-10) repareer den de gasten uit Oost-Souburg de schade. ,,Aan het einde van de eer ste helft was er even minder focus", zei Wisse. ,,Toen hadden we korte aanvallen, vergaten we voor de be ste kans te gaan en raakten we de bal snel kwijt. En je zag dat Ondo toen meteen profiteerde. In de kleedkamer hebben we daarna te gen elkaar gezegd: in de tweede helft moeten we heel veel energie in de wedstrijd stoppen en alles ge ven. Ik denk dat we daarin ook ge slaagd zijn." Fortis trok meteen door naar 11 14, om vervolgens weer drie tegen doelpunten te incasseren. Vanaf de 14-14 werd er bijna om en om ge scoord en was het nog dertien mi nuten razendspannend. Zeventien tellen voor het einde leek Ondo- spits Mark Wisse met de 20-20 voor een remise te gaan zorgen. Maar Fortis had andere ideeën. Debbaut en Baas vroegen een time-out aan en bespraken de mogelijkheden. In Tholen was AVC'87 een maatje te groot voor de bezoekers, die zich na twee zeges op rij in het linker rijtje hadden genesteld. Met een uitgedunde selectie kon Ardito echter geen moment een vuist ma ken. ,,We misten twee basisspelers en dat zorgde voor onrust in het team'', zocht Bart Stuurwold naar excuses. ,,Dingen die normaal standaard goed gaan, lukten niet. We wisten natuurlijk vooraf al dat het heel lastig zou worden en dat we hooguit één of misschien twee setjes zouden kunnen pakken. Maar we zagen al in de eerste set dat dat er niet in zat.'' De bezoekers troffen een sterk spelende opponent, die in de eerste twee sets superieur was en daarna ongemerkt de teugels iets liet vie ren. Tot puntverlies leidde dat niet. ,,Ardito heeft natuurlijk wel een er varen team en daar hebben wij het vaak lastig tegen'', zei AV C'87-cap- tain Adriaan Noteboom. ,,Ze be gonnen vanaf de derde set ballen te prikken, maar we hadden wel steeds een marge van een aantal punten. Maar in de vierde set pak ten ze na 10-10 een voorsprong.'' Slechte pass Stuurwold zei echter nooit het ge- maandag 29 november 2021 PM Valesca Lefeber en de schim- melunin Domencio toonden zich in de selectiewedstrijd voor het Zeeuws Indoorkampi oenschap dressuur in Hein- kenszand op het hoogste ni veau de beste combinatie. De Middelburgse amazone stuurde in de klasse ZZ-Licht de expressief bewegende Flo- rentio-zoon met de scores van 66,71 en 66,85 procent naar de overwinning. Lucien Roelandt Heinkenszand - Valesca Lefeber Dallinga.com heeft in de eredi visie driebanden een 7-1-zege geboekt tegen 't Hartje van Oosterhout. Een belangrijk aandeel was er voor 'bompa' Raymond Ceulemans en zijn kleinzoon Bart. Joop van den Oudenhoven Sluiskil Wisse faalt niet Roeland van Vliet Middelburg - Jouri van den Broeke, Ondo Het was 'Ladies Day' bij For tis. Liefst 14 van de 21 treffers van Fortis werden gemaakt door de vrouwen. Noor Wisse en Joyce Schoonaard maak ten er beiden 6. Bij Ondo (9 doelpunten van de dames) vielen Kelly Sanderse en Marit van Huizen op met elk 4. Fortis-korfballer Niels de Rijke (verdedigd door Mark Wisse) zoekt een afspeel- mogelijkheid. Onder de korf Marit van Huizen (Ondo) en Rowena de Pag- ter (Fortis). Rechts Kelly Sanderse (Ondo) en Joyce Schoonaard (Fortis). foto lex DE MEESTER In de laatste wedstrijd voor de verwachte onderbreking van de competitie boekten de volley ballers van AVC'87 de derde maximale overwinning van het seizoen. In het enige Zeeuws onderonsje in de eerste klasse C werd runner-up Ardito met liefst 4-0 (25-13, 25-12, 25-18, 25-18) verslagen. Peter van Kouteren Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46