Arjen van Damme wint voor het eerst marathon in B-peloton De Jonge op podium, Verschuure net niet ZEELAND 13 Derdeklasser komt niet door verdedigingsmuur van Hoeven Derde klasse A Terneuzen Op slag van rust bekroonde Devano Riemens zijn prima eerste helft met de aansluitingstreffer. Er leek bij de 1-2 nog niets aan de hand, maar vlak na rust werd een tegen aanval via de snelle spits Rick Bra spenning de Zeeuws-Vlamingen fataal: 1-3. De thuisclub slaagde er niet meer in om de wedstrijd te doen kenteren. ,,We liepen ons stuk op een blauwe muur van verdedi gers. De bal moet dan een keer goed vallen", aldus Van den Hemel. Jeremie Noa vond dat hij in de tweede helft te weinig in het spel werd betrokken. ,,We hadden meer via de flanken moeten blijven spe len, maar ik werd bijna niet meer aangespeeld. De ruimtes werden ook steeds kleiner, terwijl we zelf achterin veel ruimte weggaven", zocht een van de beste spelers bij de rood-zwarten naar een oorzaak voor de nederlaag. Noa stichtte met zijn acties ge vaar over de rechterkant, flitste keer op keer langs zijn directe tegen stander en was een paar keer dicht bij een treffer. In de jacht naar een doelpunt werd er echter steeds meer gezocht naar de aanvallers in het centrum, waar Hakan Basagac en Sinan Coban (de spits had voor de eerste keer een basisplaats) moesten opboksen tegen een over- macht van Brabantse verdedigers. En was er een keer een gaatje, dan kon Hoeven rekenen op zijn uitste kende doelman Arthur Raayma- kers. In een flow „Terneuzen speelde ons na rust met lange ballen in de kaart. In de lucht hebben we voldoende kop- sterke verdedigers. We wisten dat zij het spel zouden maken en wij ruimte zouden krijgen. We kwa men voor een punt, maar het zijn drie punten geworden", koesterde Patrick Suijkerbuijk de winst. De aanvoerder van Hoeven merkte op dat zijn ploeg na een slechte com petitiestart in een flow zit. ,,We hebben uit de laatste zes duels nu zestien punten behaald." Terneuzen begon vlot combine- rend goed aan de wedstrijd. Al leid den de aanvallen nog niet echt tot grote kansen. Wel was er constante dreiging via Coban, Basagac, Rie- mens, Marc Verwei en Noa. Scho ten gingen naast, voorlangs of wer den gestopt door doelman Raayma- kers De beste kans was voor Hoe ven via Stijn Kerstens maar de Ter- neuzen-doelman Jeremy Geensen behoedde met een schitterende re flex op de kopbal van de spits zijn ploeg voor een achterstand. Het had een waarschuwing moe ten zijn. De 0-1 kwam via een hoek schop tot stand, wat illustratiefwas voor het slappe verdedigen bij Ter- neuzen. De vrijgelaten Joost Blaa- uwhof kreeg alle gelegenheid om de bal van dichtbij binnen te schie ten. Tot frustratie van Van den He mel: ,,Hij mocht de bal aannemen, draaien en schieten." Na ruim een half uur kreeg Kerstens na een lange bal van achteruit de vrije doortocht door het centrum. De spits schoot via Geensen raak: 0-2. Daarna gaf Riemens weer hoop in de Terneuzen-harten. In de tweede helft ging het al snel opnieuw fout. Na eerst een uitgele zen kans voor Hoeven werd de kloof door Braspenning weer twee punten: 1-3. Noa trof daarna nog de buitenkant paal. Voor de rest strandden de acties in het straf schopgebied of op de Hoeven-doel man. Ook een serie hoekschoppen en hoge ballen leverden niets op, omdat Terneuzen over weinig kop- kracht beschikt. ,,De overwinning voor Hoeven is terecht. Bij ons was het allemaal net niet", conclu deerde Van den Hemel. TILBURG Schaatser Arjen van Damme uit Yerseke heeft zater dagavond voor de eerste keer in zijn carrière een marathon in de beloftendivisie gewonnen. In Til burg kwam hij na 100 rondes solo over de streep. De nu negentienja rige Bevelander won in 2018 al viermaal een marathon in de C-di- visie. Op de Brabantse ijsbaan slaagde hij daar voor het eerst één niveau hoger in. De zesde wedstrijd voor de Ma- rathon Cup zat boordevol aanval len, maar geen van de vluchters slaagde erin om uit de greep van het peloton te blijven. Toen de bel voor de laatste ronde klonk, zat het veld nog bij elkaar. Van Damme wilde niet de sprint afwachten. Hij plaatste alsnog een demarrage en finishte vlak voor de rest. Van Damme, die rijdt voor Schaatsinstituut, werd eerder deze winter al twee keer vijfde en een maal zesde. In het algemeen klas- sement steeg hij naar de vierde plaats. In het jongerenklassement is hij de nummer twee. Door de nieuwe coronamaatre gelen is het nog hoogst onzeker wanneer Van Damme weer mag rijden. Het A-peloton valt onder de topsportregeling en mag dus op de zaterdagavond marathons blij ven rijden. Het beloftenpeloton valt hier niet onder. De schaats bond KNSB kijkt nog naar een op lossing. TILBURG In de 62ste editie van de Warandecross in Tilburg, die gold als het Nederlands kampioenschap cross, zijn de hoofprijzen aan de Zeeuwen voorbijgegaan. Wim de Jonge (AV'56) kwam er het dichtst bij. Hij werd tweede van de drie H70-masters in 36 minuten en 23 seconden op de 7500 meter. Monique Verschuure (AV'56) uit Yerseke moest het doen met de vierde plaats op de 7500 meter in de categorie masters D40. Ze liep het parkoers in 31 minuten en 24 secon- den en was daarmee 20 seconden langzamer dan Eefje Ottenvanger, die derde werd. Erwin Harmes had zich veel voor gesteld van zijn deelname als nieuwe veertiger, maar kwam er op de zesde plaats niet aan te pas. Tim van den Broeke (Dynamica) was in het crossgala op de 10 kilometer de beste Zeeuw op de achttiende plaats. Floris Willeboordse (Gonza lez Running Team) finishte als 42ste. Marijke de Visser finishte bij de vrouwen als dertiende. maandag 29 november 2021 PM Terneuzen loopt een blauwtje Terneuzen j Hoeven 26. Blaauwhof 0-1 34. Kerstens 0-2 43. Riemens 1-2 52. Braspenning 1-3 Hoeven maakte gisteren een eind aan de goede serie van Ter neuzen. De Brabanders wonnen het duel in de derde klasse A met 1-3 op het kunstgrasveld van het Zuidersportpark in Ter neuzen. Trainer Hubert van den Hemel zag zijn ploeg voor rust op een 0-2-achterstand komen. ,,We speelden hoog en gaven daardoor achterin veel ruimte weg. Hoeven heeft goed gepro fiteerd van de persoonlijke fou ten bij ons'', zei hij na afloop. Aector Dooms Na vijf wedstrijden zonder verlies (vier zeges en één gelijkspel) moest Terneu- zen weer 's een nederlaag incasseren. w - -r Jeremie Noa (links) in duel met Hoeven-aanvoerder Patrick Suijkerbuijk. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45