WËÈi tjum >jMfe ISllIi 111S ••-•••• MZC'11 verslikt zich op eigen veld Wegen Pim Bruins en SSV'65 gaan scheiden 11 Tweedeklasser weet eindelijk te scoren op eigen veld en wint afgetekend Tweede klasse E Als je in zou kunnen zetten op amateurwedstrijden, zou de 'nul' in thuiswedstrijden van Arendskerke het gokje waard zijn. Al is dat onge twijfeld een statistiek waar de ploeg van Kees Westerweele niet heel trots op zal zijn, want de nul staat in dit geval niet voor het aantal geïncasseerde treffers. Maar ook de tweede klasse bleek zaterdagmid dag nog maar eens onvoorspelbaar. Slechts zeventien minuten had de nummer twaalf van de competitie nodig om die reeks te doorbreken. Na goed doorzetten via de rechter kant was het Dennis Goedegebure die zich uit de draai de geschiede nisboeken van de club in schoot. ,,Het eerste doelpunt op dit kunst gras, maar ook mijn eerste", sprak hij na afloop dan ook opgetogen. Zijn trainer had de aanvaller voor de wedstrijd al op scherp gezet. ,,Op de training maakt hij geregeld de winnende. Doe het eens in een wedstrijd, had ik tegen hem gezegd. Voor de openingstreffer doe ik het ook.'' Het betekende na een ope ningsfase, waarin de bezoekers veelal de bal hadden, een boost voor de thuisploeg. ,,Tuurlijk komt dan het goede gevoel weer terug, dan gaat iedereen makkelijker voetbal len'' merkte Goedegebure. Ook Mi chel Harinck zag het vertrouwen mmÊ I toenemen. ,,Mijn eerste drie bal contacten waren drama, daarna ging het ineens lopen." Zijn balcon tact in de 31ste minuut was allesbe halve 'drama'. Vanaf de linkerkant kapte de aanvoerder naar binnen, om de bal vervolgens in de linker bovenhoek achter doelman Dion Aerssens te schilderen. ,,Het heeft even geduurd, hè? Echt een doel punt voor het publiek, jammer dat er niemand was.'' Na een scrimmage waarbij de bal de paal raakte, misschien ook een hand en drie keer van lijn werd ge haald, wist Harinck dat het goed ging komen. ,,Die had ik eigenlijk al geteld, maar het zegt veel over hoe we ons voor die ballen gooien.'' Arendskerke kwam in het tweede bedrijf nog maar zelden over de middenlijn, toch maakte Harinck met zijn tweede treffer van de mid dag aan alle onzekerheid een einde. ,,We stonden behoorlijk onder druk, na die goal was het klaar.'' De eretreffer van Mats Kamphorst kwam veel te laat en dus kon Arendskerke voor het eerst dit sei zoen de drie punten in eigen huis houden, volgens de man van twee treffers zat het eraan te komen. ,,Het is een beloning voor ons harde werken. We hebben hier drie keer met 1-0 verloren, het moest een keer onze kant opvallen.'' Lichten uit Zijn collega was zelfs niet eens ver rast door de overwinning. ,,Ik weet wat we kunnen. Het was een kwes tie van kansen gaan creëren en af maken, dan kunnen we van ieder een winnen.'' Ook Harinck begint, na een moeizame voorbereiding, op stoom te raken. ,,Niet alleen ik, maar veel jongens hebben last van blessures gehad. Sinds een aantal weken speel ik pas weer, dat kost tijd.'' Tot slot schudde Westerweele een feitje uit de mouw. ,,De eerste keer dat de competitie werd onder broken, was onze laatste wedstrijd ook tegen Oostkapelle. Toen won nen we met 0-3, dat had vandaag weer gekund.'' Op het moment van de tegentreffer waren de lichten van het scorebord al uit. Wie weet wanneer ze weer aan zullen gaan... De ploeg uit Zwijndrecht kwam zelf niet in actie, maar heeft met een duel minder gespeeld net als MZC'11 nu negentien punten. Te gen NSVV leed de ploeg zijn tweede nederlaag van het seizoen. Eerder won VVGZ al op Schou- wen-Duivelandse bodem. ,,We hebben het in het eerste halfuur weggegeven. We waren niet goed bij de les'', keek Nieuwenhuijse te rug op de wedstrijd. NSVV kwam via Michael Ou- wens op voorsprong en daarna zorgde Jeroen Voshart uit een straf schop voor de 0-2. Luuk van Vossen bracht met de 1-2 de spanning terug in de wedstrijd. Nieuwenhuijse: ,,Ik had zeker nog het vertrouwen dat het goed zou gaan komen, want er was nog genoeg tijd. Maar op som mige momenten wilde de bal er niet in en eigenlijk hebben we ook te weinig echt uitgespeelde kansen gekregen. Natuurlijk mis je dan ook iemand als Ramon Janson, hele maal in een wedstrijd waar je snel op achterstand komt en de tegen stander organisatorisch goed staat en niet te veel kansen weggeeft.'' Vernuft Sterkhouder Janson is door zijn rode kaart vorige week bij De Meeuwen door de KNVB voor twee duels geschorst en zijn afwezigheid brak de thuisploeg op. Al gaf Nieu- wenhuijse ook de complimenten aan de bezoekers.,,NSVV is geen verkeerde ploeg, vooral fysiek erg sterk. Daar moet je dan slim mee omgaan en uit de duels proberen te voetballen, maar wij misten van daag het vernuft om een goal te ma ken. Dat is jammer, want het was echt niet nodig om te verliezen. Door de nederlaag is zijn ploeg de koppositie in de tweede klasse dus kwijt, vorige week won het wel de eerste periodetitel. GOES Pim Bruins is aan zijn laat ste seizoen als trainer van SSV'65 bezig. Dat maakte de trainer na af loop van de met 1-2-verloren thuiswedstrijd tegen Bruse Boys bekend. De beslissing staat volgens de 39-jarige trainer los van de stand op de ranglijst. SSV'65 staat in de tweede klasse E momenteel na negen duels onderaan met één punt. De afgelopen weken voer den bestuur en trainer een aantal gesprekken met betrekking tot de toekomst. Bruins, die bezig is aan zijn derde seizoen bij SSV'65, lichtte toe: ,,Mijn focus ligt eigen lijk nog bij het hier en nu. Het (de trainerscarrousel, red.) begint steeds vroeger en iedereen doet daaraan mee. Ik heb nu een beslis sing moeten nemen op basis van ratio, maar mijn gevoel zegt dat ik hier nog niet klaar ben. Ik ben in gestapt voor de lange termijn, maar voor een trainer is het met twee corona seizoenen op rij las tig werken.'' Een tweede gesprek bracht de partijen niet dichter bij elkaar. Bruins: ,,We moesten constateren dat er teveel onduidelijkheden waren.'' Bruins wil een vervolg geven aan zijn trainerscarrière. ,,Een nieuwe uitdaging zoeken. Ik heb nog steeds ambities als trai ner. Dus nu of TC1 halen, of naar een mooie andere vereniging.'' maandag 29 november 2021 PM Arendskerke is van die nul af 3 Arendskerke 1 Oostkapelle/Domburg 17. Goedegebure 1-0 31. Harinck 2-0 77. Harinck 3-0 89. Kamphorst 3-1 Vier thuiswedstrijden gespeeld, nul doelpunten voor en elf tegen. Het zijn cijfers die weinig vertrouwen geven, helemaal als je in het vijfde thuisduel bezoek krijgt van Oostkapelle/Dom burg. Toch liet Arendskerke za terdagmiddag zien waarom voetbal nog altijd wordt ge speeld op een (kunstgras)veld en niet op papier: 3-1. Daniël Wissel 's-Heer Arendskerke vf3ce» Michel Harinck (midden) was de grote man aan de zijde van Arendskerke. foto marcelle davidse ,,Een tegenvaller", reageerde MZC'11-trainer Adriaan Nieu- wenhuijse op de thuisnederlaag van zijn ploeg tegen NSVV. De Numansdorpse ploeg verliet Zierikzee met een 1-2-overwin- ning op zak. MZC'11 verspeelde daarmee ook de koppositie aan VVGZ. Klaas Verspoor Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43