O) CD O 9 Na nederlaag bij Sportlust'46 staat ploeg in de degradatiezone Hsyf HOeK Veldrijden Zweistra Na de vierde nederlaag in de laatste vijf wedstrijden, zou het alarmfase één moeten zijn bij Hoek. Qua ver- liespunten is de Zeeuws-Vlaamse ploeg in de derde divisie nu de num mer zestien, een plek die aan het eind van de rit nacompetitie tegen degra datie inhoudt. Signalen dat er betere tijden op komst zijn vielen ook tegen Sportlust'46 (2-1) niet te ontdekken. De thuisploeg was vanuit een gede gen organisatie, met een duidelijke speelstijl, vrijwel de gehele wedstrijd de bovenliggende partij. Vooral in het eerste deel van de tweede helft moet het voor de spelers van Hoek hebben gevoeld alsof ze in een grote rondo te recht waren gekomen. Sportlust'46 liet de bal van voet tot voet gaan, ge duldig zoekend naar een opening en Hoek kon er weinig tegen doen. Het was veelzeggend voor de wedstrijd: het collectief van Sportlust'46, tegen het losse zand dat Hoek al weken is. ,,Er staan elf mannetjes, die geen meter te veel voor elkaar willen lo pen'', vatte Ruben de Jager de malaise samen. De gelegenheidsrechtsback - op die positie terecht gekomen door de afwezigheid van Fabian Wilson - speelde niet zijn beste wedstrijd van het seizoen. Dat kon van veel meer spelers bij Hoek worden gezegd. Het zag er allemaal heel plichtmatig uit, alsof sommige spelers met tegenzin op het veld rondliepen. De ploeg heeft een tekort aan echte karakters. Spelers die voorop gaan in de strijd en ook nog eens de boel bij elkaar houden. De Jager draaide er na afloop niet omheen. ,,We kunnen wel steeds alles met de mantel der liefde blijven be dekken en weglopen voor de realiteit, maar je moet het gewoon benoemen zoals het is'', zei de oud-speler van onder meer FC Twente. ,,We leren al twaalf wedstrijden lang niet van onze fouten. En we hebben niks voor elkaar over. Er staan elf goede voetballers op het veld, maar we zijn geen team. Misschien hadden we in mijn eerste jaren bij Hoek wel iets minder kwali teit, maar we waren toen wel een team. Het collectief ging toen voor het individuele belang.'' De start in Woerden was nog aller aardigst van Hoek, na een vlotte aan val. De Jager vond de diepgaande Schalkwijk, die de bal goed af- Er staan elf mannetjes op het veld, die geen meter te veel voor elkaar willen lopen schermde en op het juiste moment teruglegde op Rik Impens (0-1). Het doelpunt veranderde echter weinig aan het spelbeeld. Sportlust'46 hield de touwtjes in handen en kwam nog geen kwartier na de 0-1 al langszij via Zakaria Issarti. Na 34 minuten zorgde de ingevallen Mark van der Weijden vervolgens voor de 2-1, nadat een scherp aangesneden corner door nie mand bij Hoek werd weggewerkt. Steven de Groot, de nieuwe trainer, liet zijn ploeg in een 4-5-1-formatie acteren en nog werd Hoek op het middenveld afgetroefd en overlopen. ,,Sportlust'46 was in balbezit beter dan wij'', had ook De Groot gezien. ,,Op dat moment zou je dan centraal op het middenveld willen wisselen, omdat we daar te weinig voetballend vermogen hadden. Maar ik had geen opties.'' De niet fitte Aaron Verwilli- gen was de enige middenvelder op de bank, die in de slotfase nog inviel. Bewust niet gedaan Op dat moment ging Hoek 3-5-2 spe len, in een poging nog wat druk te ontwikkelen. Daar kwam niets van terecht. Dertien maanden geleden speelde Hoek ook bij Sportlust'46, in wat achteraf de laatste wedstrijd van het seizoen 2020-2021 was. Lieven Ge- vaert, de voorganger van De Groot, koos destijds voor 3-5-2, omdat Sport- lust'46 dat ook speelde. Het pakte toen goed uit en Hoek won met 0-2. De Groot had die wedstrijd terugge keken, maar besloot geen 3-5-2 te gaan spelen. ,,Dat heb ik bewust niet gedaan, omdat ik wist dat Ruben (de Jager, red.) vorige week problemen had op fysiek vlak.'' De Jager werd onlangs besmet met corona en voelde zich na zijn herstel niet topfit. De Groot: ,,We hebben op dit moment niemand an ders die het als rechtsback of wing- back daar in kan vullen. Anders had ik wel voor 3-5-2 gekozen. Dan hadden we hetzelfde als Sportlust'46 ge speeld.'' Dat was nu niet het geval, waarna Hoek de zesde nederlaag van het sei zoen slikte. Drie duels staan er voor de winterstop nog op het programma maar de kans dat die door de huidige coronamaatregelen gespeeld zullen worden, lijkt klein. ,,Ik ga ervan uit dat er een besluit komt dat er geen wedstrijden meer gespeeld zullen worden'', aldus De Groot. ,,Als je doordeweeks niet kunt trainen, kun je op zaterdag ook geen wedstrijden spelen.'' Het zou betekenen dat er onder meer een streep gaat door Hoek-Goes, de derby die nog voor aanstaande za terdag op het programma staat. Het zou sowieso een bijzonder duel wor den, tussen de Zeeuwse nummers vijftien en achttien. Goes wil er alles aan doen om het vege lijf te redden en Hoek zit nu in een bijna vergelijkbare situatie. De ambitieuze club zal onge twijfeld de markt opgaan. Want als er de komende tijd niets gebeurt, is de dorpsclub volgend seizoen misschien wel weer actief in de hoofdklasse. maandag 29 november 2021 4 Veldrijdster Shirin van An- rooij is gisteren twee plekken opgeschoven in de stand van de wereldbe ker. De negen tienjarige Ka- pelse staat nu vierde, na haar achtste plek in Besangon. Na een vroege val op het mod derige par koers n Besan- gon knokte Van Anrooij zich terug. Ze pas seerde de meet op 1 mi nuut en 40 se conden van winnares Lu anda Brand. I Dressuurama- zone Thamar Zweistra uit Schore heeft haar beste klassering in een wereldbe ker gereden. In Madrid werd ze zesde met Hexagon's Double Dutch. Hans Peter Minderhoud (Westkapelle) werd bij een in vitatieconcours in Zweden tweemaal vijfde. Dinja van Liere (Kapelle) finishte in de zelfde wedstrij den als ne gende. Chemie is ver te zoeken bij Hoek, dat wéér onderuit gaat Barry van der Hooft Woerden Hoek-speler Jonathan Constansia (rechts) moet zijn meerdere erkennen in Mitchell van der Veer. Links Christi- aan van Hussen, op de achtergrond Hoek-aanvoerder Rik Impens. fotos ricardo smit -Ruben de Jager Karim Bannani (rechts) zet de achtervolging in op Sportlust'46-speler Wessel Meiring. 0-1 6. Impens 19. Issarti 1-1 34. Van der Weijden 2-1 Opstellingen Antonioli De Vroe Heideman De Jager Van Zoest Embrechts Mulder James Verhagen Bannani Van Hussen Smulder Van der Veer 81. Verwilligen 90. Balk Jonathan Constansia Jansen Impens Issarti Bakx 84. Berkvens 81. De Pauw Bendadi 16. Van der Meijden 46. Arends Meiring 90. Van Lunteren Schalkwijk Delannoy 73. Franse Scheidsrechter: S. Teuben Toeschouwers: 0 o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41