i Handbalsters kunnen op WK in Spanje over fitte Polman beschikken concurrentie, met alle druk die daarbij hoort Knegt: 'Dit geeft vertrouwen' Verstappen en Hassan maken kans op Sportprijs Van Gerwen verliest na zege op Barney van Wright 7 lemaal niet vanzelfsprekend, maar die vibe heb ik wel om me heen en vraag ik natuurlijk ook van mezelf." Daarom vindt ze zichzelf dus soms ook dat 'verschrikkelijke wijf. ,,Ik neem nooit genoegen met minder, leg mezelf altijd zoveel druk op. Maar dat vind ik ook het lekkerste van de wereld. Want als ik die spanning en druk heb, weet ik dat ik beter schaats." Trots én gefrustreerd Na twee opeenvolgende wedstrijd weekends gaat ze nu met zes keer goud naar huis. ,,Dat is ongekend voor een wereldbeker. Echt heel goed en ik ben echt wel trots op mezelf." Maar tegelijkertijd overheerst ver moeidheid en blinkt er toch nog een tikkeltje frustratie in haar ogen. Irritant, vindt ze, dat ze wat ze van daag geleerd heeft niet direct toe kan passen in het komende weekend. Want voorlopig staan er geen inter nationale wedstrijden meer op de ka lender. Om direct daarna hardop te bedenken dat ze daar na de afgelopen intensieve weken toch eigenlijk ook niet op zit te wachten. Zonder individuele overwinning in Dordrecht heeft Schulting toch nog het een en ander op zichzelf aan te merken. Het belangrijkste: „Fit heid. En rust in mijn kop, durven wachten", zegt ze. ,,Het allermoei lijkste in shorttrack." Onverwacht zilver Estavana Polman is door interim-bondscoach Monique Tijsterman geselecteerd voor het WK. De opbouwspeelster van Oranje en de Deense club Esbjerg liep in mei voor de tweede keer in een jaar tijd een zware knieblessure op, maar is fit genoeg voor de strijd om titelprolongatie. Polman veroverde bijna twee jaar geleden met Oranje de wereldti tel. Ze werd gekozen tot beste speelster van dat WK in Japan. Een halfjaar later scheurde Pol man de kruisband van haar rech terknie. Na een maandenlange revalidatie keerde ze begin van dit jaar terug bij de Nederlandse selectie, maar in mei liep ze weer een knieblessure op die een ope ratie vereiste. Polman miste daar door de Spelen in Tokio. Het WK is van 1 tot en met 19 december in Spanje. Achttien speelsters reizen af naar Torre- vieja. Zestien speelsters worden opgenomen in de wedstrijdse lectie. Zoë Sprengers mag zich opmaken voor haar eerste eind- toernooi. De linker aanvalster van Bayer Leverkusen debuteert op een eindronde. Op het WK is Nederland inge deeld in groep D met Zweden, Puerto Rico en Oezbekistan. Alle poulewedstrijden van Nederland worden gespeeld in Torrevieja. C Polman miste eerder dit jaar nog de Olympische Spelen door een zware knieblessure De eerste drie landen uit de acht poules plaatsen zich voor de hoofdronde. De halve finales worden gespeeld op 17 december, de finale staat gepland voor 19 december. De Nederlandse handbalsters hebben gistermiddag de laatste oefeninterland in de voorberei ding op het WK met 41-25 ge wonnen van Zuid-Korea. Bij de mannen maken de olym pisch kampioenen Kiran Badloe, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoog land en Niek Kimmann kans, net als Jeffrey Herlings, Abdi Nageeye, Mathieu van der Poel, Patrick Roest, Rico Verhoeven en Max Verstappen. Bij de vrouwen staan Marit Bouwmeester, Shanne Braspennincx, Anna van der Breg- gen, Ellen van Dijk, Lilian de Geus, Sifan Hassan, Jutta Leer dam, Suzanne Schulting, Anouk Vetter, Annemiek van Vleuten, Kirsten Wild en Ireen Wüst op de shortlist. De coaches Alyson An nan, Hugo Haak, Gertjan van der Linden, Aaron McIntosh, Eelco Meenhorst, Laurent Meuwly, Tim Rowberry, Ronald Vetter, Eelke van der Wal en Merijn Zeeman maken in hun categorie kans. De shortlists zijn opgesteld door NOC*NSF, de NOS en voor zitter Bas van de Goor van de vak jury. Het Sportgala wordt op woensdag 22 december gehouden. Van Gerwen, de mondiale num mer 3, won een dag eerder in de tweede ronde nog van landge noot Raymond van Barneveld: 6-3. Daarna klopte hij Gary An derson met 10-6. Tegen Wright, de nummer 2 van de wereld, had de Brabander het een stuk lasti- ger. Bij een 5-5 stand liep de Schot weg. Eerst naar 7-5, daarna naar 9-6. Op 76 gooide hij met dubbel 18 de partij uit. Ook Vincent van der Voort verloor in de kwartfi nale. Hij ging kansloos onderuit tegen Jonny Clayton: 10-3. Van Gerwen mikte in Mine- head op zijn eerste titel op een major sinds vorig jaar november. Precies een jaar geleden was hij nog de beste op de Players Cham pionship Finals. Sindsdien won hij geen majortitel meer. Het toernooi geldt als laatste voorbe reiding op het WK darts, dat op 15 december in Londen begint. GO MAANDAG 29 NOVEMBER 2021 GSuzanne Schulting in Dordrecht op weg naar brons op de 1500 meter. Een val op de 500 meter maakt haar kansloos voor een medaille op die afstand. FOTO SCS Overleg met coach Jeroen Otter na haar tweede brons van het week end, op de 1000 meter. Een gouden slot, zowel met de vrouwen als met de ge mengde relay- ploeg pakt ze de hoofdprijs. FOTO ANP wijf ben je ook' Het bijzondere wedstrijdweek end van Sjinkie Knegt (32) in Dordrecht valt simpel te om schrijven: ,,Van helemaal niet starten, tot op bijna elke af stand starten. En hoe. Ik denk dat het best goed is gegaan." De Fries, nog steeds op zoek naar zijn oude niveau sinds zijn ernstige brandongeluk van bijna drie jaar geleden, zou in eerste instantie niet in actie komen op individuele num mers. Op de 1500 meter moes ten nog olympische startplek- ken worden verdiend en dus koos bondscoach Jeroen Otter voor een stabieler trio, nadat Knegt in de voorgaande wed strijden een aantal keer penal ty's had opgelopen. Maar toen viel Sven Roes vlak voor het toernooi geblesseerd uit en schoof Knegt alsnog door. Zaterdag schaatste hij naar het zilver op de 1500 me ter, zijn eerste wereldbekerme daille sinds zijn rentree in het shorttrack. Gisteren werd hij op het laatste moment opge- Sjinkie Knegt toont zijn blijd schap. FOTORONALD HOOGENDOORN steld in de finale van de mixed relay en won met zijn teamge noten het goud. Knegt: ,,Het geeft vertrouwen. Dit was meer dan welkom, vooral giste ren. Ik denk dat het precies op het juiste moment kwam. Je voelt dat het erin zit en als het elke keer niet gaat zoals je wilt, is dat natuurlijk ontzettend frustrerend. Maar het allerbe langrijkste voor mezelf: het kwam niet doordat ik geluk had, of dat er vier anderen on deruit gingen, ik deed het op eigen kracht." AMSTERDAM De kanshebbers op de prijzen voor de Sportman, Sport vrouw, Paralympisch Sporter, Sportploeg en Coach van de jaren 2020 en 2021 zijn be kend. MINEHEAD Michael van Gerwen heeft zich gisteren niet weten te plaatsen voor de halve finales van de Players Championship Finals. De zesvoudig kampioen ver loor in Minehead in de kwartfi nale van de Schot Peter Wright: 10-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39