Tadic wil af van kunstgras in de eredivisie stoute plan van Feyenoord 0-0 3 Klaassen heeft Ajax een twaalfde man die zelden verzaakt. Zomer- aankoop Mohamed Daramy blijkt vooralsnog moeite te hebben om aan te haken, zo bleek ook in Istan- boel, toen de Deen halverwege werd vervangen. Ook schaduwspits Mohammed Kudus, die voor de derde keer aan een lange revalidatie is begonnen, solliciteerde alleen in Dortmund naar meer speeltijd. Dat geeft te denken voor het nieuwe jaar, ook omdat topscorer Haller vanwege de Afrika Cup met Ivoorkust dan ontbreekt en Ajax juist in die maanden grote slagen wil slaan in de knock-outfase van de Champions League en de strijd om de landstitel. Dat de sterker en breder geachte selectie daarbij al weer een aanvallende impuls kan gebruiken, is het technisch hart niet ontgaan. Brian Brobbey Ajax oriënteert zich op de transfer markt, waarbij de transfervrij naar Leipzig vertrokken Brian Brobbey wederom als optie wordt gezien. ,,Dat hangt er vanaf", antwoordde Ten Hag op de vraag of er een spits bij moet komen. ,,We hebben de intentie om de groep bij elkaar te houden. Als er interesse is voor spe lers en ze kunnen ons verlaten, zul len we misschien moeten anticipe ren. Voor buitenkansjes zullen we altijd gaan, al dienen die zich in de winter weinig aan. Als spelers als Neres en Tagliafico vertrekken, hebben we vervangers nodig. Zijn die er niet, dan zullen zij richting de zomer moeten kijken. Het be lang van Ajax staat namelijk voorop." ROTTERDAM Dusan Tadic deed na de uit zege van Ajax op Sparta een dringend be roep op de KNVB. „Schrap het voetballen op kunstgras'', zei de maker van het enige doel punt op Het Kasteel (0-1). ,,Het is niet plezierig spelen op kunstgras'', zei de Servische aanvoerder van Ajax. ,,Elke speler is minder op kunstgras, wel vijftig procent. Je maakt op deze ondergrond veel technische fouten die je anders niet maakt. Het kunstgras moet eruit als we een seri euze competitie willen hebben. De Neder landse ploegen doen het goed in Europa. Maar we moeten op gewoon gras spelen.'' Volgens Tadic lag het niet alleen aan het kunstgras dat Ajax matig speelde. ,,Dat kwam ook door de kou en een tegenstander die compact speelde. Toen we scoorden, werd het makkelijker. Maar we hadden vo luit voor de tweede goal moeten gaan. Het tempo lag te laag.'' sers. ,,We waren de hele tweede helft in het zestienmetergebied van FC Twente'', zei trainer Arne Slot over het overwicht van zijn elftal in Enschede. En Til vulde aan: ,,We hebben echt helemaal niets weggegeven. Dit leek op de wedstrijd tegen Sparta, alleen kre gen we nu veel meer kansen.'' Titelkandidaten Allemaal conclusies waar geen speld tussen te krijgen viel. De twee verloren punten in Enschede zetten de Rotterdammers weer een klein stapje achter de aartsri vaal uit Amsterdam. En dat een week nadat trainer Slot zijn elftal openlijk onder de titelkandidaten schaarde en ook Til besloot de lat voor Feyenoord lekker hoog te leg- gen. De clubtopscorer omschreef het zelfs bijna poëtisch. ,,We moe ten niet kijken naar waar we van daan komen, maar waar we naar toe moeten.'' En dat is dus duidelijk naar het allerhoogste: Ajax voorblijven in Nederland. Hoe onrealistisch dat ook nog klonk afgelopen zomer, in Rotterdam is er volgens velen in middels iets heel moois aan het ontstaan. Fysiek is de ploeg zo sterk dat zware Europese uitwed strijden geen enkele invloed op de energievoorraad drie dagen later lijken te hebben. Dat doet ook iets met tegenstan ders, bleek ook weer in Enschede. FC Twente koos er in de tweede helft voor om massaal achteruit te lopen. Feyenoord raakte de afgelo- pen jaren vaak in paniek van dat tegen de klok voetballen, maar de huidige ploeg leek ook tegen de Tukkers weer ijzingwekkend kalm te loeren op dat ene momentje, zo als dat eerder kwam tegen Sparta, AZ, Union Berlin en Slavia Praag. Onze eigen schuld Maar die clubs hadden geen Lars Unnerstall onder de lat staan. De Duitse doelman van Twente hield de ingevallen Dessers in de laatste 25 minuten driemaal van scoren af. ,,Heel teleurstellend'', zei Slot. ,,Dat we hier niet winnen is onze eigen schuld en heeft te maken met Unnerstall.'' De koppositie leeft inmiddels in de Kuip. ,,Het zou heel gek zijn als dat niet zou spelen'', zei Slot. ,,Als je er zo goed voor staat en je con curreert met Ajax en PSV die bijna al hun wedstrijden winnen, dan moet je zelf ook winnen. En dan is 0-0 teleurstellend, zeker als je naar het verloop van deze wedstrijd kijkt.'' De uitleg van Slot over wat de reeks van goals in blessuretijd heeft gedaan met zijn spelers was ook veelzeggend. De oefenmeester kon kiezen wat er leefde bij hem in de laatste minuten. Of 'het lukte ons steeds, dus nu scoren we ook' of 'het kan niet altijd feest zijn'. ,,Zeker dat eerste'', zegt Slot. ,,We voelen dat het kan.'' Dat laatste ging over FC Twente uit verslaan. Maar inmiddels leeft ook het ge voel dat Ajax en PSV het vuur aan de schenen kan worden gelegd. maandag 29 november 2021 PC aanval is nog best mager David Neres (rechts) wordt gestuit door Sparta-verdedi- ger Mica Pinto. De Braziliaan wekt de in druk dat hij zijn beste tijd bij Ajax al heeft gehad. foto pro shots/ STANLEY GONTHA Opstellingen Unnerstall Marciano Troupée Pedersen 79. Pleguezuelo 82. Geertruida Pröpper Trauner Hilgers Senesi Sadilek Malacia Brama Aursnes 86. Oosterwolde Kökcü Vlap 91. Jahanbakhsh 79. Bosch Til Zerrouki Toornstra Rots Linssen 61. Cerny 66. Dessers Van Wolfswinkel 86. Ugalde 67. Nelson Limnios Scheidsrechter: Higler Toeschouwers: 0 Dusan Tadic duelleert fel met Spartaan Bryan Smeets. foto pro shots/jasper ruhe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35