5 'Voor drie weken in Terneuzen heb ik350zelftesten besteld' Coronacrisis of niet, de kinderen willen cadeautjes en pepernoten van Sint en Piet. En als Sinterklaas ergens gevoelig voor is, dan is het wel voor de wensen van kinderen. Dus zit hij om de haverklap met een stok in zijn neus. Zo, het zelftestje is weer gedaan, Sinterklaas kan er met een gerust hart weer vol voor gaan. Elke dag dat hij weer kan 'wer ken' voelt in een tijd dat de besmet tingen oplopen als een cadeautje. Hij is nu twee weken in een land, dat in rap tempo veranderde in een corona brandhaard van de buitencategorie. Daarom heeft ook Sinterklaas maat regelen genomen: voor een verblijf van drie weken in Terneuzen heeft hij voor zichzelf en zijn pieten 350 zelftesten besteld. In oktober zat zijn agenda voor be zoekjes aan bedrijven en gezinnen in Terneuzen en omgeving al helemaal vol, weet Ron Machielse. Hij bege leidt Sinterklaas en zijn pieten in de havenstad. ,,Maar na de persconfe rentie op 12 november regende het afzeggingen van bedrijven. Logisch natuurlijk. Wij hebben daarom een alternatief bedacht: een drive-thru, waarbij je vanuit je eigen bubbel een Sinterklaas-belevenis krijgt. Geluk kig voelden bijna alle bedrijven daar wel voor.'' High five Zo ook Rijnberg Transport in Ter- neuzen, de eerste halte van vandaag. Het is waterkoud. Sinterklaas heeft zich extra goed aangekleed, want een verkoudheid is wel het laatste waar hij nu op zit te wachten. De kinderen komen met hun ouders in de auto voorbijrijden. Sinterklaas een handje geven is er nu natuurlijk ook niet bij, omdat er anderhalve meter afstand moet worden gehouden. Toch kun nen de kleintjes hem een high-five geven, met behulp van een hand aan een uitschuifbare stok. De pieten verlangen overigens ook van de chauffeurs van alle bolides dat ze hun best doen om alles zo veilig en schoon mogelijk te laten verlopen. Elke auto wordt eerst even gewassen, voordat de kinderen op audiëntie bij hun idool mogen. Stijn (5), Bas (7) en Linn (2) zijn daarna behoorlijk onder de indruk van hun persoonlijke meet greet met de Sint. ,,Heel mooi'', vindt ook hun papa Dennis Veer- Leuk dat dit toch nog kan, er wordt al zoveel afgeblazen kamp. ,,Leuk dat dit toch nog kan, er wordt al zoveel afgeblazen.'' Het is bewonderenswaardig hoe er op de huidige situatie wordt inge speeld. Twee weken geleden kon de intocht in de Veerhaven in Terneu zen nog nét onder relatief normale omstandigheden plaatsvinden, maar de nieuwe maatregelen maken het toch allemaal iets ingewikkelder. Sint heeft de afgelopen weken zijn beste pieten van stal gehaald om het kin derfeest toch ook dit jaar écht te kun nen vieren. Huisbezoek via Teams Tijd voor het volgende bezoek, in een huis van een familie in Terneuzen. Althans, dat was het idee. Maar een van de kinderen zit in quarantaine, dus moet Sint ook nu weer schippe ren. Hij gaat naar zijn logeeradres in Terneuzen, waar aan een fraai inge- richt Sinterklaas-bureau achter een computer kruipt. ,,Het is niet anders, maar dan doen we het gewoon via Teams, hè'', zegt hij. ,,Aan alle men sen die mij hadden benaderd voor een huisbezoek, hebben we een be richtje gestuurd. Als je het niet meer ziet zitten, even goede vrienden hoor. Een huisbezoekje heeft geen zin als je niet op je gemak zit. Van wege het advies om maximaal vier mensen per dag thuis te ontvangen, moet een aantal pieten bij zo'n be zoekje ook buiten blijven. Die gaan dan maar even een blokje om.'' Ah, we zijn live. De familieleden in Berkel-Enschot, Rotterdam en Ter- neuzen zitten er al klaar voor. ,,Dag allemaal! Opa en oma, houden jullie de deurbel even goed in de gaten'', roept Sinterklaas. Nog geen minuut later verschijnen er bij de grootou ders twee pieten in beeld, die voor alle kleinkinderen pepernoten ko men brengen. Hoe dat toch allemaal kan? Dat weet alleen de goedheilig man. Lastigste plek Sint slurpt snel een knijpyoghurtje naar binnen (andere dingen zijn wat moeilijk te eten zonder op de tabberd te morsen), voordat hij achter het stuur kruipt. Op naar winkelcentrum Zuidpolder. Misschien is dit nog wel de lastigste plek van de dag. Sinter klaas loopt er 'vrij' rond, wat bete kent dat kinderen ook heel makkelijk binnen anderhalve meter van hem kunnen komen. ,,Er zijn er bij die me vastpakken, dat is niet helemaal tegen te houden. Maar ik zoek het niet zelf op'', zegt hij. Sinterklaas is in het land om ca deautjes te geven, niet om er zelf eentje te krijgen. ,,Ik ben er bewust van dat het virus op dit moment heel erg onder kinderen rondgaat. Ik buk bijvoorbeeld niet om met ze op de foto te gaan. Een foto mag best, maar dan wel met een beetje afstand.'' Op het laatste moment heeft Sin terklaas besloten zijn bezoek aan Zuidpolder in tweeën te knippen. Sint heeft er in Sas van Gent namelijk een spoedklusje bij gekregen. Daar gooide corona roet in het eten. ,,Een collega van mij die daar moest zijn is positief getest, dus ik moet daar tus sendoor even bijspringen.'' En weg is-ie. Alweer moet-ie improviseren. En da's best knap. Want jongens en meisjes en papa's en mama's, laten we wel wezen: Sinterklaas is allang geen twintig meer, hè. WA MAANDAG 29 NOVEMBER 2021 Sint zit nu om de haverklap met een stok in zijn neus Raymond de Frel Terneuzen Stijn had bij Rijnberg Transport al snel door wat de beste plek was om een cadeautje te krijgen en toch vol doende afstand te houden. foto's anne hana - Dennis Veerkamp Sint is aan het beeldbellen. Novan Goossen gaf Sint een mooie afstands-high-five BftKKERU ZEELAND;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25