Dany Vera maakt van onbekende Brian Dunne een nieuwe held Tijdelijk extra voordelig naar Diergaarde Blijdorp! Nieuwe musical 'One' gaat door 17 €10,- °4 voorlopig te staken. ,,We kunnen echt niet de hele week matinees spe len. Op pakweg een dinsdagmiddag in Venray trek je geen volle bak. Er stonden voor de komende periode wel een aantal middagshows inge pland én er waren mogelijkheden om enkele voorstellingen van de avond naar de middag te verplaatsen. Door de 1,5 meterregel is dat alleen niet rendabel.'' Voor Titanic worden al vervangende data geboekt in 2022. Veerkrachtig Het is de zoveelste klap in het ge zicht van de cultuursector, vult Marco de Koning, onder meer ver antwoordelijk voor de communica tie van de grote productie Soldaat van Oranje, aan. ,,Het vorige bericht was dat we mochten doorgaan. Het gaf ons vertrouwen: we hebben het goed voor elkaar en de overheid ziet dat. Daardoor konden we overleven. En nu dit. Natuurlijk, wij zien óók welke kant het opgaat, maar er zijn nog steeds geen besmettingen gere lateerd aan theater- en bioscoopbe zoeken.'' De Koning sluit zich aan bij de woorden van Cornelissen: het is ab soluut niet rendabel om de zaal voor 30 procent én met 1,5 meter afstand te vullen. ,,Het inlassen van middag voorstellingen niet reëel. Bij stukken als Woezel en Pip kan ik me dat nog voorstellen, daar komen jonge kin deren op af. Maar bij grote shows als Titanic en Aladdin is dat gewoon niet realistisch.'' Volgens De Koning is het nog maar de vraag hoelang de cultuursector dit kan overleven. ,,We hebben de vorige keer steun gehad, en daar wa ren we blij mee, maar het was niet genoeg.'' De Vereniging van Vrije Theater producenten (VVTP) berekent mo menteel hoeveel er nodig zou zijn om wel te kunnen overleven. ,,Het moet in ieder geval kostenneutraal zijn'', vindt De Koning. Hij kan het niet vaak genoeg benadrukken: ,,Als we geen steun krijgen, is het voor een groot aantal partijen gewoon einde verhaal.'' Bioscoop Pathé, de grootste bioscoopexploi tant van Nederland, gaat waar mo gelijk meer vertoningen program meren in de uren dat de bioscopen nog open mogen zijn. Nog onduide lijk is welke premièredata blijven staan. De Nederlandse familiefilm Cap tain Nova zal vanaf donderdag ge woon gaan draaien, maar van grote publiekstitels die het van de avond uren moet hebben, zoals de musi calremake West Side Story van Ste ven Spielberg (gepland voor 9 de cember), wordt uitstel verwacht. Voor New Yorker Brian Dunne (32) komt in Nederland een droom uit. Zijn drie jaar oude, onontdekte luisterliedje New Tattoo krijgt dankzij Danny Vera voet aan de grond in ons land. Van Brian Dunne had tot voor kort vrijwel niemand in Neder land gehoord. Zijn 61.000 maandelijkse luisteraars op Spotify is een karig aantal. Toch landde hij vlak voor het weekend op Schiphol voor een zesdaagse promo tietour, inclusief optredens op de radio en in een lande lijke talkshow. De aanstich ter? Danny Vera, die sinds een klein halfjaar op Radio Veronica een programma heeft op de zondagmorgen, Vera's Vintage Vibes. ,,Daar draai ik allerlei ouwe meuk, van Louis Prima tot Elvis en Johnny Cash. Maar het is ook leuk om iets te draaien dat niemand kent. Ik klik daarvoor van alles aan op YouTube en Spotify, zo vond ik Brian Dunne. Ik vond New Tattoo meteen mooi, draaide het een paar keer en de luisteraars waar deerden het ook.'' Dj en zendermanager Rob Stenders liet Dunne het via een liveverbinding zingen op de zender en in middels vond New Tattoo zijn weg naar Radio 2 en 3FM. ,,Het is een heel mooi liedje, ik denk dat het een hit kan worden'', zegt Vera. ,,Je hoort de ruis van de tape, dat maakt het af.'' Dunne treedt in de VS al jaren op en maakte meer dere albums, maar een hit bleef uit. ,,Ik zag in mijn statistieken in Spotify op eens een piek rond Amster dam. Ik kreeg berichten op sociale media, zo hoorde ik dat Danny Vera mijn liedje draaide. Ik wist niet wie hij was.'' Dat is inmiddels anders. Vera benaderde Dunne en toen bleek dat hij geen pla tencontract had, kwamen twee dingen samen. ,,Ik had al het plan om samen met mijn label Excelsior Recor dings een nieuw, eigen la bel te beginnen. Dit is een perfecte gelegenheid om te beginnen'', vertelt Vera, die Pressure Makes Diamonds oprichtte. Er komt een compilatie-album van eer der werk van Dunne en speelt in het voorpro gramma van Vera. -Alexander van Eenen- naam Brian Dunne tekende een contract bij de platen maatschappij van Danny Vera. foto excelsior recordings f jB-24v5ET Ontdek de best bezochte dierentuin von Nederland Geniet alleen in de maand november van maar Liefst 10,- korting per ticket. Wees er snel bij en boek nu je tijdslot! Loop onder haaien en schildpadden door in het Oceanium Kom oog in oog te staan met giraffen en zebra's in de Afrikaanse Savanne Laat de kinderen klimmen en klauteren in de Oewanja Kinderjungle! cGfo Bestel nu je tickets op pzc.nl/blijdorp One de Musical, die gisteren zijn première beleefde, zal ondanks alle maatregelen blijven spelen. Dat laat de producent Roel Pieters weten aan deze krant. ,,Ik ga door tot m'n laatste cent. Ik wil dat mensen het stuk zien, ook al is het misschien niet renda bel.'' Pieters realiseert zich dat het een pittige klus wordt om de musical met Soy Kroon en Nienke Latten - die een Egyptische liefdesverhaal vertolken - draaiend te hou den. ,,We zijn een start-up en weten niet of we aan de eisen voldoen om steun te krijgen. Daarom doen we het op ei gen kracht met investeerders. Zonder kunst is de maat schappij echt verloren.'' KORTING Om te zorgen dat je veilig en onbezorgd kunt genieten volgt Diergaarde Blijdorp strikt de richtlijnen van het RIVM. DIERGAARDE BLIJDORP ROTTERDAM ZOO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17