'Gemene' zet bij Robinson: 'Jij gaat naar de hel' Joost Eerdmans, Jacob Derwig en Yuki Kempees in nieuwe ronde De Slimste Mens 16 Het was mooi om te zien: hoe Jay-Jay, Jasmine en Sandra genoten van de lunch die ene Mario in elkaar kwam flansen. Dat was op Winnaarseiland, dus dat snapte ik. Gekker was de octopus die werd gebracht bij het andere eiland. Logisch dat de kandidaten stonden te juichen. 'Een smakelijk steuntje in de rug', stond in de bijgevoegde brief. Ja, ze kunnen het leuk brengen, de makers. Maar vorige week kwam er een helper langs om de kandidaten te leren vissen en nu werd er zelfs eten gebracht. Het zijn brevetten van onvermogen: de makers hebben de voedsel voorziening op en rond de Kroatische eilanden schromelijk onderschat. Volgend jaar - als corona het toelaat - weer naar de Filipijnen. Even was ik bang dat ze bij het eerste zuchtje wind van het eiland zou waaien, zo vermagerd is Anouk Maas. Dat betekende niet dat er geen leven meer zit in deze energieke doorzetter. Dat merkten we vorig week al toen ze vastgeketend aan een touw geluiden uitbraakte die het midden hielden tussen een lang gerekt orgasme en een lastige bevalling. Nu balan ceerde ze als de beste op de balk. ,,Eindelijk gewon nen, eindelijk een keer de bruid'', jubelde ze en met haar mijn middelste zoon ('Ik heb een crush op haar') die, zo vermoed ik, best de bruidegom zou willen zijn. De winst was broodnodig, want een exit leek aanstaande. Dus sluit ze aan op Winnaarseiland met die andere hel din, Sandra Ysbrandy - wat oogde ze lief met haar gemis om haar mannetjes én man - die er nog min stens een dagje aan vastknoopte op Winnaarseiland. Wat voor beiden op de loer ligt: bij verlies in de proeven zouden ze zomaar eens de pisang kunnen zijn. Als Expeditie Robinson een film zou zijn, dan zou Britte Lagcher voor deze editie een Gouden Kalf krijgen: en dan voor beste hoofdrol, bijrol, scenario én regie. In huize Jansen waren de meningen ver deeld: kon ze wel zó ver gaan door Jasmine 'en ik zeg tegen mezelf kom op Jas, hou vol Jas' Sendar zó ongelooflijk in het ootje te nemen dat ze niet al haar stemmen ging in zetten? Ja, dus. Dit is Robinson. Een tv-pro- gramma. Een overle- vingsspel. Daar is geen plek voor naïviteit. Fijne aflevering, waarin het ei land bijna onder water liep van tranen. Of waren die in het geval van Britte van de krokodillen? ,,Jij gaat zeker naar de hel'', gnuifde Yuki tegen Britte. Ik denk dat Britte eerder naar de finale gaat. Samen met Yuki. Julia (19) is K nummer 3 Sondheim betreurd Eerdmans, fractievoorzitter van JA21, acteur Derwig (foto) en zanger Kempees (momen teel te zien in Expeditie Robin son), worden aangevuld met onder anderen voormalig Jeugdjournaal-presentator Mi- louska Meulens, filmregisseur Johan Nijenhuis, acteur Randy Fokke, presentator Annette van Trigt en Volks krant-columnist Frank Heinen. Zo als gebruikelijk staat De Slimste Mens onder lei ding van presen tator Philip Freriks en is Maarten van Rossem de eenkop- pige jury. In de eerste afle vering nemen Jacob Derwig, politiek verslaggeefster bij WNL Marieke Smits en co- lumnist Yesim Candan het te gen elkaar op. Met meer dan tien miljoen gRtg gespeelde potjes per jaar blijft ook de app van De slimste Mens po pulair. Voor het nieuwe seizoen komen er vernieu- wingen aan met r nieuwe vragen, de mogelijkheid om uitdagingen in te trek ken en notificaties om zo de strijd aan te gaan met vrien den en familie. CORONAMAATREGELEN OPNIEUW KLAP CULTUURSECTO Middagvoorstellingen blijven mogelijk; voor theaters een bescheiden doekje voor het bloeden. Maar dat naast sluiting om 17.00 uur de 1,5 meterregel geldt in de zalen, maakt sommige producties als Titanic de Musical onrendabel. Toen Titanic de Musical van De Graaf Cornelissen Entertainment amper een week geleden in première ging, was de spanning al om te snijden. Hoe lang zouden ze het volhouden, midden in de corona crisis? Ja, theaters mogen van de over heid tot 17.00 uur open blijven. Maar in hoeverre hebben producenten daar wat aan, met een zaalcapaciteit van zo'n 30 procent? Met de 1,5 me- terregel kan een groots opgezette show als Titanic het schudden, meent Hans Cornelissen. De producent zegt zich noodge dwongen te zien de voorstellingen HONGER Wie wint welke proef, lijdt het meeste honger of smeedt de gemeenste plannetjes om anderen weg te stemmen? Verslaggever Dennis Jansen kijkt in de rubriek Expeditie Jansen wekelijks terug op Expeditie Robinson. HELD HARTZEER CHANSON Na weken vol optredens en beoordelingen is zaterdag de 19-jarige Julia uit Bergen op Zoom het derde lid van pop groep K3. ,,We gaan er iets prachtigs van maken'', aldus de nieuwe col lega van Hanne en Marthe. COMPONIST Amerikaanse sterren hebben met verdriet ge reageerd op het overlijden van Stephen Sond heim. De 91-ja- rige vermaarde componist maakte muziek voor West Side Story, Gypsy en Sweeney Todd. Joost Eerdmans, Jacob Derwig en Yuki Kempees zijn de blikvangers in het deelnemersveld voor De Slimste Mens voor het negentiende seizoen. Dat gaat op maandag 13 december van start bij KRO-NCRV. - Dennis Jansen MAANDAG 29 NOVEMBER 2021 PC Zonder steun De voorstelling One de Musical gaat ondanks alles door. Dat geldt niet voor Titanic de Musical (onder) FOTO'S MLADEN PIKULIC, ROY BEUKERS Gudo Tienhooven Maxime Segers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16