Geld&Geluk I IVF KOST fi ll ONS IN BELGIË I VEEL I MINDER' i f Evgenia wil de babykamer zelf aanpakken. Zo kunnen zij en Joris sparen voor hun bruiloft, die minstens 10.000 euro zal kosten. Evgenia 'Momenteel werk ik vooral In België.' Joris 'We leerden elkaar in 2018 in Den Haag kennen, bij Ondine, een watersprookje waarin we een verliefde waternimf en ridder speelden. Een van de redenen om in Den Haag een huis te kopen.' Evgenia 'Bij zee, waar we het hele jaar zwem men.' Joris 'Ik verkocht mijn huis in Amsterdam goed, daardoor betalen we maar duizend euro hypotheek.' Evgenia 'Die is in totaal 280.000 euro, voor een fantastisch huis dat 550.000 kostte.' Joris 'We hebben alleen niet overal dubbel glas. Moeten we nog wat aan doen. Gelukkig heb ben we een vast energietarief, bij Vandebron: 130 euro per maand. We hielden de verbou- wingskosten laag door veel zelf te doen. Mijn broer is timmerman en Evgenia is ook handig.' Evgenia 'Ik leer nu klussen. Ik heb zin om aan de slag te gaan voor de kinderkamer.' Joris 'Ivf, waarmee we bezig zijn, kost ons in België het tiende van hier, omdat Evgenia een ziektekostenverzekering in België heeft.' Evgenia 'Handig dat ik officieel nog in België woon. Ook vanwege de uitkering van het Bel gische Kunstenaarsstatuut, tijdens corona.' Joris 'Gelukkig kon jij toen de theaters dicht waren wel wat filmen voor Mocro Maffia.' Evgenia 'En jij voor de televisieserie NOOD.' Joris 'Die draaidagen zijn financieel welkom. Met mijn fulltime dienstverband ontvang ik 2680 netto per maand. Ik vind openheid daarover goed.' Evgenia 'We proberen te sparen voor ons huwelijksfeest, ons liefdesfeest. Maar doordat we nogal in het moment leven, gaat sparen ons niet geweldig af. De bruiloft zal minstens 10.000 euro kosten.' Joris 'Trouwen stond altijd ver van me af, tot ik Evgenia ontmoette.' Evgenia 'Mijn trouwjurk hangt al twee jaar klaar. Ik heb best een dure smaak. Mijn pak dat ik kocht voor Joris' laatste verjaardag kostte ondanks 50 procent korting 260 euro.' Joris 'Staat je prachtig. Dat feest was bij een strandtent. Ons huwelijk zal ook bij water zijn.' Evgenia 'Onze relatie is een sprookje over water.' Joris 'Zo heette de serie waarin Evgenia een van de hoofdrollen speelde: Over water.' MEZZA19 Hwl Evgenia Brendes (32) is freelance acteur. Joris Smit (40) is acteur bij Het Nationale Theater. Ze wonen in een koophuis uit 1898 in Den Haag. BESTE KOOP Evgenia 'Vintage Phoenix-fiets uit 1967 voor Joris. Hij rijdt er trots op rond.' Joris 'Ons huis. Prachtig, met originele details, zoals de schuifdeuren van glas in lood.' GROOTSTE MISKOOP Evgenia 'We zijn voor 1200 euro opgelicht door neploodgieters.' Joris 'Een in Colombia op maat gemaakt pak. Ik was tijdens die reis veel dunner.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99