a B TSS2 Dansen, maar wel met de hakken over de sloot Huisje, boompje, taxatie-appje Brompton vouwfiets rijdt ook het e-biketijdperk in 1 HEBBEDINGEN 25 TECH S) ook een duimlengte aanhouden, mocht er geen meetlat in de buurt zijn. Op het sierbord dek je dan het aantal borden tot en met het hoofd gerecht, zegt Huizinga. ,,Alles wat daarna komt, een dessert of een kaas plateau, serveer je op een los bordje, met het bijbehorende vorkje en mesje erop. Het is altijd spannend of die erop blijven liggen'', zegt Hui zinga met een lach. Leer een servet vouwen Op de borden vouw je op kunstige wijze een servet. Op internet staan talloze instructiefilmpjes. De 'Bis hop's mitre' bijvoorbeeld. Of de 'Bird of paradise' vouwmethode: ,,Die lijkt een beetje op het operagebouw in Sydney'', aldus Huizinga. Overigens staat zo'n servet er enkel voor de sier. ,,Als de gasten aan tafel gaan, haal je dat servet weg en leg je er een simpel, dubbelgebouwen servet voor in de plaats, dat je aanreikt met een tang. Dat is hygiënischer." Opruimronde na het hoofdgerecht Bij de Butler Academy organiseren ze regelmatig diners, die dezelfde opzet hebben als een staatsbanket. Na het voorgerecht, de soep en een tussen gerecht gaat het gezelschap even van tafel om een spoom te nuttigen: een glas champagne met een bolletje ijs erin, ter neutralisatie van de smaak. Voor de bediening het teken om de tafel te reorganiseren. Huizinga: ,,Even de kruimels van tafel vegen, een nieuw stukje brood neerleggen, de glazen van het voorgerecht weg halen, een nieuw gevouwen servet erop. Dat is rennen hoor! In vijf mi nuten moet alles weer spic en span zijn.'' Thuis hoefje als gastheer- of vrouw misschien iets minder te haasten, maar een kleine touch up tussendoor kan geen kwaad, denkt Huizinga. ,,Met als doel dat de gasten met een hoop 'ach en wee, wat prach tig' weer aan tafel verschijnen.'' 'Een molton onder het tafelkleed is prettiger voor de onderarmen en maakt minder lawaai als je er bestek op legt' Bestek: alles ineens of per gerecht Terug naar het dekken van de tafel. Na de borden komt het bestek. Vol gens Strubbe kun je dat op twee manieren indekken. ,,Of je legt al het bestek in één keer neer: de messen rechts, de vorken links. Of- iets min der formeel - je legt maar één couvert neer, bijvoorbeeld op een servet aan de rechterkant van het bord, en legt er voor ieder gerecht nieuw bestek bij.'' Voor het bestek dat voor het toe tje vaak op het bord ligt, heeft Strubbe een ezelsbruggetje. ,,Hoe kijk je uit naar het nagerecht? Met Veel Liefde - leg het bestek dus ook in die volgorde: Mes Vork Lepel." Glazen Vervolgens zet je de glazen neer in een schuine rij naar achteren, te beginnen bij het puntje van het mes aan de rechterkant. In de volgorde: wittewijnglas, rodewijnglas, water glas. Een apart bordje voor het brood aan ieders linkerkant geeft wat extra cachet aan de tafel. Maar, zegt Hui- zinga gedecideerd, snijd nooit het brood. ,,Nee, never. Brood bréék je.'' Geen hoge bloemstukken Als laatste geeft Strubbe nog twee valkuilen in de tafeldecoratie mee: géén geurkaarsen op tafel en pas op met plantjes en bloemstukken. ,,Die moeten vooral niet te hoog zijn. Ten zij er een vervelende tante tegenover je zit. In alle andere gevallen is het vooral storend als er telkens een tak met besjes in je blikveld staat.'' GO ZATERDAG 27 NOVEMBER 2021 De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, Hardwareinfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. Je kunt er de klok op gelijkzet- ten: een nieuw jaar, een nieuwe Just Dance. Nou ja, nieuw: ont wikkelaar Ubisoft maakt zich er qua innovatie al jaren met een jantje-van-leiden vanaf. Just Dance 2022 lijkt als twee drup pels water op de voorgangers. Dat zal de doelgroep (TikTok- generatie) worst wezen; die is vast tevreden met de toevoe ging van veertig nieuwe num mers en choreografieën die je in de huiskamer kunt nadoen. De kinderen leren wel nieuwe pasjes, maar geen vieze woor den: het liedje Boss Bitch ver andert in Boss Witch en een 'damn cake' is nu een 'jam cake'. En de ouders? Die doen gezel lig mee (met de smartphone als extra controller) en trekken na de proeftijd (negentig da gen) de portemonnee voor een Unlimited Abonnement, voor toegang tot de complete juke box (zevenduizend nummers). Just Dance 2022 voor Xbox, PlayStation, Switch €60 De huizenprijzen gaan door het dak. Met al die hysterie is het een verademing als je het aan bod met een sobere app als Taxatio in de smiezen kunt houden. Deze supersimpele app van ontwerper Jasper de Winter heeft aan het ingevoerde adres voldoende om een helder en compact overzicht te presenteren van de geschatte waarde van een woning, ook uitgerekend per vierkante meter, en de mogelijke hypotheeklasten. Wil je je eigen stulpje verko pen, dan zal er echt een taxateur van vlees en bloed aan te pas moeten komen, maar in de oriëntatiefase is het zeker de moeite waard. Ook voor aspirant-kopers. Het is overigens niet duide lijk op basis van welke bron nen de app tot z'n conclu sies komt. Daarom blijft het gissen waarom het huis van de buren 20.000 euro goed koper uitvalt Taxatio gratis voor Android en iOS Paul Huizinga schikt de tafel. Een mooie tafel is volgens hem indrukwekkend, maar staat het samenzijn niet in de weg. FOTO'S THE INTERNATIONAL BUTLER ACADEMY - KEVIN STRUBBE Het is een staaltje technisch vernuft dat Brompton z'n standaardmodel vouwfiets tot elektrische tweewieler ombouwde zonder in te leveren op design of rijcom- fort. De accu (goed voor een actieradius tussen de 30 en 70 kilometer) klik je er binnen een seconde op of af. Doordat de accu in een doordachte draagtas zit, slinger je hem zo over je schouder en dat scheelt weer 3 kilo tillen. Er is een voorvakje voor de oplaadkabel, dus de kans dat die vergeten blijkt als je op de plek van bestemming wil 'bijtanken', is minimaal. Met zijn zes versnellingen fietst deze Brompton bijna als een gewone e-bike. En ook qua prijskaartje doet deze opvouwer daar - helaas - niet voor onder. Brompton Electric C Line Explore €3500

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73