A Hoek kan de borst weer natmaken BARRY VAN DER HOOFT Aanvaller speelt soms als rechtsback ZEELAND 15 Een week na de comeback én nederlaag tegen Odin'59 (4-3), komt koploper FC Lisse naar Goes. Pakt de ploeg eindelijk de eerste zege? Goes Een paar dagen na de pijnlijke 4-3- nederlaag tegen Odin'59 zat Huib van Hecke nog redelijk stuk. De aanvaller van Goes heeft het karak ter van een echte winnaar. Verlie zen doet hij niet graag. ,,Daar kan ik echt slecht tegen", stelt hij voor de ontmoeting met koploper FC Lisse. De uitdrukking 'zijn gezicht spreekt boekdelen' is na een verlo ren wedstrijd volledig van toepas sing op het gelaat van Huib van Hecke. ,,Ik ben dan vooral boos. Na een nederlaag zit ik meestal zo'n tien minuten stil in de kleedkamer met mijn shirt over m'n hoofd. Ik zeg dan niets." Op zulke momenten kookt het van binnen bij Van Hecke. ,,Dan wil je er eigenlijk van alles uit gooien. Ik kan me meestal inhouden. Meer mensen hebben hier last van", ver wijst hij met een knipoog naar zijn broers Jan-Paul (Blackburn Rovers) en Klaas (Kloetinge). Twee zomers geleden maakte de jongste telg van de voetbalfamilie uit Arnemuiden de overstap van Kloetinge naar Goes. Sindsdien hangt hij een beetje tussen het ba siselftal en de bank in. ,,Ik speel graag wedstrijden. Toen ik niet speelde, was ik boos. Ik vroeg me af: waarom speel ik niet? Dat heb ik ook tegen de trainer gezegd." Tegen laagvliegers VVOG (2-2) en Odin'59 startte Van Hecke in de basis. Eer der dit seizoen was hij rechtsbui ten, spits en linksbuiten. Tegen woordig fungeert hij als wingback aan de rechterflank. ,,Het is echt wennen om te verdedigen." Aangepaste speelstijl In de toekomst denkt de jongeling dat hij beter tot zijn recht komt als buitenspeler. Op dit moment kan hij leven met de keuze van zijn trai ner. ,,In dit systeem vind ik het wel wat hebben. Ik heb niemand tegen over me, dus ik sta veel voorin. Rechtsback in een 4-3-3-formatie zou denk ik niks voor mij zijn." Tot dusver heeft de aangepaste speelstijl nog geen driepunters op geleverd voor Goes. Trainer Kevin Hollander zoekt nog naar de 'gou den formule'. Ook Van Hecke durft niet te zeggen welke speelstijl voor een ommekeer kan zorgen. ,,Vorig weekend schakelden we na een half uur spelen over naar 4-3-3." De rechtsback keerde terug naar zijn vertrouwde positie als rechts buiten. Na de omzetting bogen de Goesenaren een 3-0-achterstand om in 3-3. Een minuut voor tijd ging het alsnog mis. Uit een corner maakte de thuisploeg er 4-3 van. ,,Het was zoeken naar de juiste din gen", analyseert Van Hecke de be ginfase. ,,We wisten niet wie we moesten oppakken achterin, er kwamen tegenstanders door vanaf de zijkanten en we konden de vrije man niet vinden." Dankzij de meer aanvallende speelstijl kreeg Goes grip op de tegenstander. Of dit strijdplan de beste bewapening te gen de koploper is, valt te bezien. ,,Tegen FC Lisse komen we denk ik meer onder druk te staan. Dan zou 5-3-2 een optie kunnen zijn." Na elf duels wacht Goes nog al tijd op de eerste competitiezege van het seizoen. Ondanks de vele te genslagen weigert Van Hecke de handdoek in de ring te gooien. Hij heeft er vertrouwen in dat de hek kensluiter zich handhaaft. ,,Ik neem aan dat iedereen een wedstrijd in gaat met het idee om te winnen." De derdedivisionist moet het vandaag stellen zonder Sylvio Hage, die een enkelblessure heeft. Verder zijn ook Stefan de Bert (hamstring), doelman Matthew Lentink (knie) en Ralph de Kok (knie) afwezig vanwege blessures. Column Deze week hing ik - in etappes - figuurlijk aan de lippen van Nico Dijkshoorn. De Amsterdamse schrijver en columnist was in Rotterdam te gast bij Martijn Krabbendam en Michel van Eg- mond, in de Dick Voormekaar Podcast. Om zijn nieuwe boek een klein beetje te promoten, maar gelukkig vooral om over voetbal te ouwehoeren. Het werd een 2,5 uur durende aflevering, die geen moment verveelde. Want Nico Dijkshoorn heeft een bijzonder authentieke kijk op het spelletje. Hij stelt vragen waar veel mensen niet over na denken, hij ziet zaken die ande ren niet zien. Of wel zien, maar aan zich voorbij laten gaan, om dat het voor hen de normaalste zaak van de wereld is. Maar dat blijkt het niet te zijn, als Dijks hoorn erover begint te praten. Eén onderdeel van zijn ver haal bleef in het bijzonder han gen. De liefde van Dijkshoorn voor het overstapje. ,,Ik ben vol komen weerloos en omarm ie dere spits als ze een overstapje maken'', bekende Dijkshoorn. ,,Ik vind het een zwaar onderge waardeerd onderdeel van het voetbal.'' De spits wordt aange speeld en schiet niet zelf maar laat de bal lopen. Het maakt ver dedigers kansloos, als achter de spits een ploeggenoot opduikt die de bal binnen ramt. Ik knikte instemmend, terwijl ik met mijn hond door de regen wandelde. Het was koud, maar ik kreeg het warm van de gedachte aan een overstapje. Ik weet nog dat ik als ventje met het eerste elftal van Terneuzen mee mocht Beslissend zijn, zonder de bal teraken doen, tussen gelouterde derti gers. Eén van hen was Marc de Kunder, de niet zo snelle maar o zo slimme en sluwe spits. Hij be heerste het overstapje als geen ander en besprak het met ons. Zijn boodschap: als er een voorzet laag richting de eerste paal kwam en hij liep daar, dan moest je scherp zijn. Want je wist: de verdediger stapt in, Marc doet zo alleen maar zijn benen iets uit elkaar, laat de bal lopen, achter hem ligt de ruimte en pats, je kunt de bal vaak zo bin nen schieten. Omdat bij de te genstander iedereen op het ver keerde been staat. PSV'er Ritsu Doan deed het donderdag tegen Sturm Graz en Mario Götze snapte het. Op het middenveld, waardoor er geen echte kans uit kwam. Maar mooi was het wel, de connectie in stilte, tussen twee voetballers die elkaar aanvoelen. Een goed over stapje is niet te verdedigen, de 'overstapper' krijgt geen assist achter zijn naam. Maar het geluk zalige gevoel vergoedt alles. Be slissend zijn, zonder de bal te ra ken, dat is heerlijk. Het is zoals Nico Dijkshoorn het zei: het overstapje wordt in het voetbal zwaar ondergewaar deerd. De laatste keer dat Hoek dit seizoen op bezoek ging bij een titelkandi daat, was op 16 oktober. Tegenstan der die dag was toen Sparta Nijkerk en die ploeg werd met 1-2 verslagen. Die overwinning had destijds het startpunt moeten zijn van een sterke reeks, maar markeerde juist het begin van onstuimige weken. Twee dagen na de zege in Nijkerk vertrok trainer Lieven Gevaert plotseling en het duurde een maand voordat Hoek in Steven de Groot een definitieve vervanger vond. De Belg debuteerde zaterdag bij Hoek met een nederlaag en pro beerde afgelopen week weer iets meer zijn weg te vinden bij zijn nieuwe club. Makkelijk is dat niet voor De Groot, want naast zijn se lectie moet hij ook de derde divisie nog leren kennen. Wat wel duide lijk is: De Groot wil meer defen sieve zekerheid inbouwen. ,,De restverdediging moet op orde zijn'', vertelde hij zijn spelers donderdag meerdere keren, tijdens de laatste training voor het duel met Sport- lust'46. Na het duel met Ter Leede zei hij al 'licht moeite te hebben met het naïeve verdedigen in de omschake ling'. De Groot gaf toen ook meteen een voorbeeld. ,,Na twee corners voor ons, gaven we twee kansen voor Ter Leede weg. Dat moet eruit.'' In Woerden lijkt Hoek de borst nat te kunnen maken, want Sportlust'46 scoorde al 26 keer. Al leen Harkemase Boys (28 goals) was De restverdediging moet in orde zijn dit seizoen productiever. De op mars van Sportlust'46 is mede het werk van trainer Patrick Loenen, die komende zomer de overstap maakt naar topamateurclub Spa kenburg. Met Sportlust'46 begon hij het seizoen met een 0-0 in en tegen Goes, maar daarna scoorde de for- matie van Loenen in tien van de elf wedstrijden. De amateurs van Ajax werden onlangs zelfs met 9-0 ver nederd. In de laatste vier wedstrij den die Hoek speelde, wist het in drie van die vier duels niet tot sco ren te komen. Tegen Ter Leede oogde het aanvalsspel stroperig en voorspelbaar. Het zal één van de re denen zijn waarom Steven de Groot zaterdag niet met dezelfde elf start als tegen Ter Leede. Heel veel moeilijke keuzes hoeft de trainer overigens niet te maken. Fabian Wilson is nog steeds her stellende, Jahrdell Constansia was de hele week ziek. Mohammad Ja- bar Zada en Aaron Verwilligen zijn niet fit genoeg om in actie te ko men. Zonder het viertal houdt De Groot zestien spelers over. Doel man Jordi de Jonghe, die vorige week tegen Ter Leede ontbrak van wege de geboorte van zijn zoon, keert terug in de wedstrijdselectie. zaterdag 27 november 2021 PM Van Hecke schikt zich in andere rol Len Wolters Goes-speler Huib van Hecke. FOTO RENE VAN DER VLIET @Barryvdh9 Overstao e Als de spelersbus van Hoek van daag koers zet richting Woer den, zal één vraag bij veel inzit tenden in het hoofd zitten. Welke kant gaat het deze mid dag op? De ploeg van de nieuwe trainer Steven de Groot slikte een week geleden een pijnlijke nederlaag tegen het tiental van Ter Leede (0-1) en kruist nu de degens met Sportlust'46, dat net zoveel verliespunten heeft als koploper FC Lisse. Barry van der Hooft Hoek -Steven de Groot Steven Smulder (links) begint vandaag opnieuw in de basis. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43