9 /A N I I A O I A Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. V/AIN U\— I r\/"\r\ I Tekst Arie Westeneng en foto Marcelle Davidse Chantal de Groot, Antoinette Versluis, Diane Geschiere en Nicolien Kooman (vlnr) Praktijkondersteuners Locatie: J.D. van Mellestraat, Goes Tijdstip: donderdag 18 november, 12.43 uur Wij zijn onze lunchpauze op een gezonde manier aan het door brengen, even lopen en bijklet sen met collega's, het is een werklunch", legt Nicolien Kooman uit. ,,We werken hier een stukje verderop, alle vier als praktijkondersteuners bij Huisartsencen trum Goes. Antoinette werkte daar al wat langer en Diane, Chantal en ik sinds kort. Het is ook een beetje een kennismaking zo'n wandeling." ,,We hadden het net over de sporten die we doen en over hobby's. Ik weet nu dat Diane graag gaat snowboarden in Oosten rijk, ze hoopt dit jaar nog te gaan. Chantal houdt van surfen en wintersporten, An toinette wandelt graag en ze tuiniert graag. Zelf vind ik wintersport en wande len fijn. Over het werk proberen we niet te veel te praten tijdens de lunch." Bewegen ,,Met zo'n lunchwandeling geven we ook een beetje het goede voorbeeld", vertelt Chantal de Groot. ,,We kunnen als prak tijkondersteuners wel zeggen tegen ie- dereen 'bewegen is belangrijk en goed', maar het is ook practise what you preach, we moeten zelf ook bewegen. We hebben sinds vandaag ook alle vier een fiets staan bij het huisartsencentrum. We doen veel visites op de fiets. ,,Met de stappenteller op mijn telefoon check ik of ik per dag minstens vijf kilometer loop." Diane Ge schiere: ,,We kunnen trouwens ook de ommetjes-app gaan doen, dan kunnen we elkaar lekker volgen." ,,Zeg, lopen we eigenlijk wel netjes 1,5 meter uit elkaar?", vraagt De Groot, ,,Dat is wel beter voor de foto. We doen het over en lopen even terug, oke?" GO ZATERDAG 27 NOVEMBER 2021 'Het goede voorbeeld geven'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37