H H c Paula Schot wil verder als wethouder 8 Het enthousiasme van Paula Schot is na goed een jaar wethouderschap verder aangewakkerd. De 28-jarige Zierikzeese wethouder Paula Schot is na de gemeenteraads verkiezingen in maart gewoon weer beschikbaar voor die functie, namens de SGP. Schot schreef oktober vorig jaar landelijk geschiedenis. Nog nooit eerder had de Staatkundig Gerefor meerde Partij een vrouw naar voren geschoven om mee te praten, te bepa len en te besluiten in het dagelijks ge meentebestuur. Fractievoorzitter Flo- rus van der Paauw en zijn lokale par tijgenoten waagden de stap over die drempel en namen de gok, daartoe bo venal gedreven door de kennis en kunde van de jongedame die had ge solliciteerd op de functie na het ver trek van Cees van den Bos naar Urk. Dat pakte goed uit. Intern woedde kort een storm pje rond de rotsvaste partijprincipes en een enkele oud-bestuurder sprak openlijk en geëmotioneerd zijn te leurstelling uit. Maar die tegenstroom bleef beperkt en heeft Schot het wer ken als wethouder niet moeilijker ge maakt. Evenmin ervaart ze in de prak tijk een gebrek aan vertrouwen bij de achterban. ,,Nee, daar merk ik zelfniks van. Die discussie ging ook niet zozeer over mij als persoon, maar vooral over het feit dat een vrouw voor de SGP in een be stuurlijke functie was aangesteld. ,,Ik heb daar niet echt last van gehad. Je gaat gewoon aan de slag! Ik heb serieus van alle kanten van ervaren bestuur ders het aanbod gekregen om even te bellen als er wat is ofwanneer ik extra informatie nodig mocht hebben. Dus dat doe ik dan ook." Jeugdzorg In een bewonderenswaardig tempo maakte Schot zich een lastig dossier als de jeugdzorgproblematiek in Zee land eigen, inclusiefhet financiële de bacle bij Intervence. Schots voorgan ger Van den Bos had zich daar even eens in vastgebeten. Ze is niet bang dat Schouwen-Duiveland bij zo'n belang rijk onderwerp op achterstand raakt, mocht de SGP na de verkiezingen tot de oppositiebankjes worden veroor deeld. ,,Ik kwam een jaar geleden ook maar binnenvallen. Natuurlijk is het praktisch wanneer je op dit soort zware dossiers een doorlooptermijn hebt. Maar er is altijd nog de ambte lijke ondersteuning waar je inhoude lijk op kan terugvallen." Het eerste piketpaaltje met haar naam erop staat hoe dan ook stevig in de klei. Schot baande de weg voor een praktijkopleiding horecatoerisme ('hospitality hub') aan het Pieter Zee- Daar zou ik me heel ongemak kelijk bij voelen Schot is voor de komende vier jaar alleen beschikbaar als wethouder, om dat ze het niet ziet zitten als raadslid aan te treden, mocht de SGP in de nieuwe coalitie buiten de boot val len. ,,Dat zou ik dan voor mijzelfeen te ingewikkelde positie vinden. Tegen die tijd heb je toch anderhalf jaar deel uitgemaakt van het college en het nieuwe beleid deels voorbereid. Stel dat ik dan straks als raadslid iets moet gaan vinden van een onderwerp waar ik zelf bij betrokken ben geweest. En dan ook nog eens vanuit een opposi tierol. Daar zou ik me heel ongemak kelijk bij voelen." Schot zegt die keuze al te hebben gemaakt voordat ze vorig jaar besloot wethouder te willen wor den. Vanaf januari gaat Schot met haar mannen op campagne, kriskras over het eiland in een oude, oranje SRV-wagen. En natuurlijk zit Van der Paauw aan het stuur. ,,Hij is de enige die er mee kan rijden. Het is echt een heel leuk team, met veel ervaring. Ik heb er echt ongelooflijk veel zin in." Voor kiezers die twijfelen of ze hun stem aan de SGP moeten geven, heeft Schot haar antwoord al klaar. ,,Los van de inhoudelijke argumenten, want daar kunnen we het ook heel lang over hebben. Maar de SGP heeft hier al heel wat jaren bewezen een constructieve en betrouwbare partner te zijn in de coalitie. Zo'n constante factor helpt voor de stabiliteit." wordt steeds belangrijker. En niet al leen op mbo-niveau. Je ziet nu de krapte op de arbeidsmarkt. Onderne mers hebben er meer en meer baat bij jongeren enthousiast te maken voor Die discussie ging ook niet zozeer over mij als persoon man Lyceum, in nauwe samenwer king met het lokale bedrijfsleven. ,,Het zoeken naar verbinding tussen het onderwijs en de arbeidsmarkt is het vakgebied waar ik uit kom. We kij ken met alle partners welke verdere stappen we voor het eiland op dat vlak nog kunnen zetten. Dat gaat met kleine stapjes, maar praktijkonderwijs een mooie baan binnen hun bedrijf. Dat betekent dus ook dat er voldoende stage- en afstudeerplekken moeten zijn. Ik zou het echt heel leuk vinden als ik daar nog vier jaar verder aan mag helpen bouwen." 28 mannen Opvallend is wel dat Schot niet voor komt op de kandidatenlijst, waarmee de SGP op Schouwen-Duiveland de verkiezingen in gaat. Die bestaat, naast lijsttrekker Florus van der Paauw (sinds 2010 fractievoorzitter) en beide andere zittende raadsleden, volledig uit mannen. ,,Een persoonlijke keuze", zegt Schot over het ontbreken van haar naam in het rijtje van 28. ,,Maar als mensen massaal op de SGP stem men, krijgen ze mij er bij", lacht ze. ,,Als bonus!" ZATERDAG 27 NOVEMBER 2021 GO 'Stem op de SGP en je krijgt mij er bij; als bonus' Marcel Modde Zierikzee Wethouder Paula Schot en haar mannen: George van Heu- kelom, Henk Mol, Wim Houteka mer, Florus van der Paauw en Leendert de Bruine (vlnr). FOTO'S SGP - Paula Schot, wethouder Paula Schot, de eerste vrouwe lijke wethouder in de geschiedenis van de SGP, is na de gemeente raadsverkiezingen weer voor vier jaar beschikbaar voor de ge meente Schouwen-Duiveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36