gezin in quarantaine Krabbendijke 5 loop in m'n eentje wat rondjes door de tuin. ,,Weet je ook eens hoe dat voelt pap", grijnst mijn jongste me toe. We gaan weer aan het bellen. Ook Meike licht school in, en Es ther belt met mensen met wie ze op haar werk in contact is geweest. Ze merkt dat ze zich verontschul digt. ,,Ik ben gevaccineerd, en ik had écht geen klachten", bena drukt ze. Ook Nikki voelt zich schuldig. Vriendinnetjes met wie ze nauw contact had en die niet gevaccineerd zijn, moeten ook vijf dagen in quarantaine. ,,Jij kan er niks aan doen hè", benadrukken we steeds. Maar ook bij ons gaat het schuldgevoel niet helemaal weg. De brieven van school waarin de besmettingen van mijn dochters worden gemeld, zijn ook best een beetje confronte rend. Wat een beperkingen voor zoveel mensen, en dat doordat wij dat virus in huis hebben Donderdagochtend belt een vriendelijke mevrouw van de GGD. De stappen die nodig zijn, hebben we allemaal al gezet. Op het eind van het gesprek volgt wel een verrassing: als Esther en Meike zaterdagochtend nog steeds geen klachten hebben, mogen ze weer naar buiten. We reageren verbaasd: dan al? ,,Bij de combina tie gevaccineerd en geen klachten staat 72 uur quarantaine, meneer", legt ze uit. We maken een schema: eerst mogen Meike en Esther er dus uit (mits nog steeds klachten- vrij), een dag later ik (mits de uit slag van negatieve GGD-test bin nen is), en weer twee dagen later Nikki (mits 24 uur klachtenvrij). Toch dansen Vooral Meike kan er wel om la chen. ,,Dus doordat ik corona heb, kan ik toch gaan dansen", conclu deert ze. Ja, zo zit het eigenlijk wel - al blijft het tot het laatste mo ment de vraag of die wedstrijd wel doorgaat. Maar goed, ze kan wel lekker naar buiten dit weekend. Met mama en de hond. Ach, ik kijk wel voetbal dan. Vindt Nikki ook best leuk. Prettig weekend! handelen ze snel: de volgende trai ning wordt voor de zekerheid afge last. We moeten minstens vijf dagen in quarantaine, lezen we op de site van de GGD. Gelukkig staat de agenda niet al te vol. Hoewel oud ste dochter Meike zaterdag wel een danswedstrijd heeft. Dat wordt wel heel krap... Het leidt tot tra nen. Ze rekent snel. ,,Ik hoef maar vijf dagen in quarantaine. Dan is het precies zaterdag. Misschien kan het nog." Het is haar eerste wedstrijd in twee jaar. Ze heeft er met haar team maandenlang zó hard voor getraind. Je zou het haar zó gunnen. We vertonen uitstelge drag. ,,Laten we even afwachten", stellen we voor. ,,Even kijken wat de GGD zegt." Maar we weten ei genlijk al: dat gaat niet lukken. De volgende dag lijken we terug in lockdowntijd. Mijn vrouw en ik werken thuis, de kinderen volgen online les. De hond laat zichzelf uit in de achtertuin - het moet maar even zo. 's Middags worden we verwacht bij de GGD, en 's avonds zitten de resultaten in mijn mail. Dat levert nogal verras send nieuws op: echtgenote Esther én dochter Meike blijken óók besmet - ook al hebben ze ner gens last van en was hun zelftest nog negatief. We zijn stomver baasd. Nikki is stiekem een beetje blij. Ze kan wel weer eens een knuffel van mama gebruiken - en die krijgt ze meteen. Meike is minder vrolijk, want die ziet haar dans- wedstrijd definitief in rook op gaan. In huis worden binnen een mi nuut de rollen omgedraaid. Nu ben ik degene die geïsoleerd wordt, want het zou toch wel fijn zijn als corona mij helemaal over slaat. Nikki kruipt lekker bij mama in bed, voor mij wordt de logeer kamer gereed gemaakt. Nu zit ik in m'n eentje te eten, en loopt de rest van het gezin met een boog om mij heen. Zoveel mogelijk trek ik me terug in mijn kantoortje, of lastig te vinger op leggen. ,,Voor- heen zag je dat Yerseke er een klein beetje berucht om was. Waarde heeft er een tijdje om bekend ge staan. En nu is het Krabbendijke. Een plaats waar veel jongeren sa men komen, ook uit andere dor pen." Het drugsgebruik is een probleem wat niet makkelijk is aan te pakken, erkent Koeman. Deels is dat omdat het een verborgen probleem is. ,,Daarom zoeken we als jongeren werkers samenwerking met ouders, scholen en verenigingen. Eigenlijk iedereen die om de jeugd zit, zodat we het samen aan kunnen pakken." GO ZATERDAG 27 NOVEMBER 2021 die geïsoleerd wordt' Stefan Koe man, jonge renwerker in de gemeente Reimerswaal. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN - Michiel Bouwman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33