Angela Van de bravoure van Ali B was niks meer over 24 Art Rooijakkers kende deze zomer succes met Bed Breakfast Vol Liefdepresenteert op Videoland straks De Verraders én Expeditie Robinson. Gesprek over Sartre, surfen en de scheiding van zijn vriendin. ,,Het is een verdrietig jaar geweest." Het baseballjack was hetzelfde, maar dat was het enige. Van de bravoure waarmee Ali B woensdagavond aan de Opi-tafel zat om over zijn gebundelde levenslessen te vertellen, was weinig over in het filmpje dat hij donderdagavond via sociale media de wereld in stuurde na de overval op hem en zijn chauffeur. Het was de daders te doen om het 'klokkie', ofte wel de Rolex, waarover hij bij Opi kort vertelde. Het horloge had een compliment weten te ontlok ken van John de Mol, toen hij bij de mediatycoon op kantoor zat. 'Als een miljardair ervan gaat kwij len, dan moet het wel duur zijn', moeten de rovers hebben gedacht met hun onvolgroeide reptielen brein waarin het concept 'mijn en dijn' volledig onbekend is. Ik heb het filmpje van Ali B een paar keer beke ken. Omdat het veel zegt over de tijd waarin we le ven. Een tijd waarin je als artiest, hoewel je over duidelijk nog staat na te trillen van wat je is over komen op een paar meter bij je slapende kinderen vandaan, kennelijk meteen een filmpje móet op nemen om wereldkundig te maken wat er is ge beurd. Stel dat er allerlei rare geruchten de ronde gaan doen, die kun je dan maar beter voor zijn. Een tijd ook waarin je als bekend persoon niet alleen op je woorden moet passen, omdat elke uit zijn verband gerukte quote clickbait is voor enter- tainmentsites of gewoon de zoveelste bedreiging op levert, maar waarin je ook niet meer straffeloos je zelfvergaarde rijkdom kunt etaleren zonder belaagd te worden door een stel rand debielen. Ali is na René van der Gijp, Nikkie de Jager en Lil'Kleine de zoveelste BN'er, om nog maar te zwijgen van de ON'ers die het overkomt. Overigens denkt de bekrompen calvi nist in mij meteen als ik zoiets lees: waarom geefje zo belachelijk veel geld uit aan een horloge? Maar dat slaat natuurlijk nergens op. Iedereen is vrij om te doen met zijn geld wat hij wil en de ander heeft daar met zijn tengels vanaf te blijven. Punt, zou burgemeester Aboutaleb zeggen. Ik keek naar Ali B en dacht terug aan Adele, de wereldster die eerder op de avond in Londen werd geïnterviewd door Paul de Leeuw in Busje komt zo. Het was leuke en vrolijke tv, maar wie weet hoe Adele tien jaar geleden was toen zij nog naar Paul kwam in plaats van andersom, voelde toch een steek in zijn hart. De oude onbevangen Adele zat misschien nog wel ergens onder de perfect gekapte en gekwaste faqade, maar de nieuwe Adele raakt in paniek van privévragen, mag haar stoel niet uit, verdeelt haar dag in inter- viewtijdslots van stipt 20 minuten en zelfs voor een oude vriend is geen uitzondering mogelijk. En ze vertelde dat het niet uitmaakt of ze in Lon den of Los Angeles woont, want ze komt toch haar huis nooit uit. Sterren, van welk kaliber ook, je hoeft er als ge wone sterveling écht niet jaloers op te zijn. Veel van de rare capriolen die ze uithalen komen voort uit de rare wereld die er mede door anderen om hen heen wordt gecreëerd. Ik (en nee, ik ben geen ster, alleen maar bekend en dat is wat anders) kan me daar doorgaans ongelofelijk mee vermaken of aan ergeren. Maar vandaag overheerst medelijden. Sterren, je hoeft er als gewone sterveling niet jaloers op te zijn INTERVIEW ART ROOIJAKKERS VERKLAPT NOG NIKS, MAAR LAAT Kerst is al begonnen Adams weer positief rt Rooijakkers (45) is net te rug van een bespreking over Expeditie Robinson. Hij houdt een map met informatie quasi-geheimzinnig in de tas, maar wil wel zijn Teva-sandalen laten zien. ,,Die neem je niet mee naar een ei land waar het heel koud is'', verklapt de presentator enigszins. De Videoland-editie van Expeditie Robinson zal vast niet in Europa zijn. Rooijakkers, die op het punt staat om te vertrekken voor de opnames, trekt nog net zijn wenkbrauw niet om hoog, iets wat hij als presentator van Wie is de Mol? traditiegetrouw deed om de spanning te benadrukken. Nee, veel kan hij nog niet zeggen over de Robinson-serie die in 2022 te zien zal zijn bij Videoland. Zijn col lega is Geraldine Kemper. Het wordt géén Nederland-België, maar wel een editie met BN'ers. ,,Het zal verras send zijn, met verschillende twists, maar meer kan ik er echt niet over zeggen.'' Art Rooijakkers en Expeditie Robin son, het leek vier jaar terug al 1 1 2. De televisiemaker die zeven jaar lang Wie Is de Mol? had gepresenteerd, was net overgestapt van AvroTros naar RTL, terwijl bijna tegelijk be kend werd dat RTL afscheid had ge nomen van Dennis Weening, die ook zeven jaar Robinson had gepresen teerd. Plotseling ging het verhaal rond dat Rooijakkers uit was op het baantje van Weening. ,,Het zijn ouwe koeien, maar ik snap dat je erover be gint. Nogmaals, toen ik nog in ge sprek was met RTL en zij me polsten voor Robinson, heb ik meteen gezegd: 'Liever niet'. Ik wilde andere pro gramma's maken. RTL heeft me hierin alle ruimte gegeven.'' Toch werd het een verhaal. ,,Ik kreeg de zwartepiet toegespeeld. Er werd van alles geschreven en geroe pen, volkomen onterecht. Ik heb Dennis ook gebeld. 'Dit verhaal gaat, maar voor alle duidelijkheid: ik ga niet naar RTL voor Robinson'. Dat waardeerde hij, maar de publieke opinie kon ik amper beïnvloeden. Het is me niet in de koude kleren gaan zitten. Net nieuw bij een werk gever. Net fris aan de wedstrijd be gonnen en na twee meter al getac keld.'' Zomeravondgevoel Rooijakkers focuste zich op nieuwe, andere programma's. Zowel in de studio (Holland-België, Praat Neder lands met Me) als erbuiten, zoals Ie dereen had het erover, Rooijakkers over de vloer en afgelopen zomer, Bed Breakfast Vol Liefde. ,,RTL wil pro gramma's maken die relevant zijn, impact hebben en voor alle Neder landers. Nou, B&B Vol Liefde was hét gesprek van de dag. Ik heb daar zoveel plezier aan beleefd, net als de inter views voor Rooijakkers over de vloer. Dat varieerde van Danny Vera en Willeke Alberti tot Jaap Reesema en Kim Kotter." Minder succesvol was Zomer met Art, een talkshow in de maanden juli en augustus van 2018. „Het was geen talkshow in de zin zoals Eva (Jinek) sommige gasten grilt. En de eerste weken was er nog volop nieuws, ook nieuws uit politiek Den Haag, terwijl wij juist voor een relaxed zomer- avondgevoel gingen. Dat was geen We waren lang samen en hebben er alles aan gedaan om het te laten lukken goeie match. De kijkcijfers vielen te gen en je werkt nu eenmaal voor een commerciële zender.'' Nee, ambities voor een dergelijke talkshow 'heeft hij op dit moment niet'. Zou praktisch amper kunnen. Art Rooijakkers en zijn vriendin, de moeder van hun tweeling Puk en Keesje (4), gingen afgelopen voorjaar namelijk uit elkaar. ,,Het is een ver drietig jaar geweest. We waren lang samen en hebben er alles aan gedaan om het te laten lukken. Nee, dat voelt niet aan als een nederlaag. Als je twintig jaar samen bent geweest, twee prachtige dochters hebt en veel met elkaar hebt gedeeld, vind ik niet dat je over een nederlaag kan spre ken. Maar natuurlijk hadden we het allebei liever anders gezien.'' Ze delen de zorg voor de tweeling via co-ouderschap. ,,Het moment dat wij tegen de meisjes zeiden: 'Papa en mama gaan in twee verschillende huizen wonen', was het verdrietigste van het jaar. Met het opvoeden heb ben we een manier gevonden. Dat gaat in goede harmonie. En natuur lijk komen de meisjes af en toe met vragen, maar we zeiden: 'Er gaat best wat veranderen'. Maar veel is het zelfde gebleven. Dezelfde school, vriendjes en vriendinnetjes, ooms en tantes.'' Rooijakkers koestert het familiele ven. Het is de belangrijkste reden waarom hij - vaak gevraagd - nooit zelf heeft meegedaan aan Expeditie Robinson. ,,Ik wil connected zijn. Met vrienden, familie, de wereld. Het heeft onder andere te maken met mijn vader. Hij is hartpatiënt. Dan kan het zo gebeurd zijn. Hij is er nog, 76 jaar en het gaat goed, maar hij heeft ons een paar keer flink laten ZATERDAG 27 NOVEMBER 2021 GO RADIO Hoewel het nog een maand duurt voordat het kerst is, is het kerst seizoen bij Sky Radio officieel begonnen. De radiozender is gisterochtend traditiegetrouw omgedoopt tot The Christmas Station. ABBA- zanger Björn Ulvaeus gaf het startschot. MUZIEK Bryan Adams is voor de tweede keer in een paar weken tijd posi tief getest op het coronavirus. De Canadese zanger is daarom opgeno men in het zie kenhuis, liet hij gisteren weten op Instagram. Dennis Jansen Art Rooijak- kers: ,,Je hebt maar een paar momenten waarop je het verschil kunt maken.' FOTO DINGENA MOL m - Art Rooijakkers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24