Verslaving loert op thuisgokker Kabinet: zoveel mogelijk thuisblijven en bij bezoek altijd zelftest doen JOL Vandaag bij deze krant Podium in Rilland Walcheren Gokbedrijven toveren uw huiskamer om tot casino Z Tv-presentator Art Rooijakkers 'Het is een verdrietig jaar geweest' 'Het begint een beetje uitzichtloos te worden' C Mondkapje op en 1,5 meter afstand houden verplicht in horeca, theater en dierentuin C Tussen 17.00 en 05.00 uur gaan alle deuren dicht, behalve bij essentiële winkels, dienstverleners en zorg In de strijd tegen corona stapelen tegenvallers zich op. Operaties worden uitgesteld en een nieuwe virusvariant steekt de kop op. Het leven komt 's avonds tot stilstand. Demissionair premier Mark Rutte erkende gisteravond dat hij een 'win ter van maatregelen' had willen voorkomen. De vaccins bleken ech ter niet hét wondermiddel tegen de deltavariant. En basisregels - zoals testen bij klachten - worden massaal genegeerd. Dat laatste trekt Rutte zich aan, zei hij. „Blijkbaar doen wij iets verkeerd. En slagen we er steeds minder in het belang van basisregels over te bren gen. Dat reken ik mezelf aan." Rutte bood daarvoor excuses aan. ,,Daar treft mij blaam." Omdat de coronacijfers nog altijd geen daling inzetten, legt het kabinet het avondleven lam. Vanaf morgen geldt drie weken lang de sluiting van alle winkels (behalve supermarkten), de horeca en de cultuurbranche vanaf 17.00 uur 's avonds. Ook de amateur sport gaat plat vanaf dat tijdstip, ook voor kinderen. Scholen blijven wel open. Rutte durfde 'geen normale kerst' te voorspellen en adviseert pak jesavond met maximaal vier gasten te vieren. Kleinkinderen moeten niet te veel naar opa en oma, waarschuwde de premier. ,,Het eerlijke verhaal is dat we weer maatregelen nodig hebben om lucht te geven aan de zorg en dat we niet kunnen voorspellen wat het effect exact gaat zijn. Dat is geen ge makkelijke boodschap, maar we den ken dat dit gaat helpen." Worsteling Het kabinet worstelt met een opeen stapeling van slecht nieuws. Demis sionair minister Hugo de Jonge moest gisteren beslissen dat zieken huizen alle 'planbare' zorg moet af zeggen. Alleen zorg die niet langer kan worden uitgesteld, komt nog aan bod, al lukt zelfs dat niet overal op tijd. Alle heup-, knie- en staaropera ties kunnen niet doorgaan. Naast die fikse tegenvaller bleek gisteren ook nog dat een mogelijk be smettelijker virusvariant voet aan de grond heeft gekregen in Europa. Een man in België blijkt besmet met deze Zuid-Afrikaanse mutant. De berich ten over de nieuwe virusversie leidde ertoe dat beurzen wereldwijd onder uit gingen. Uit voorzorg is het vlieg verkeer uit Zuid-Afrika stilgelegd. C P3-5 Onze boodschap kwam onvoldoende over, excuses daarvoor Nieuwsmedia gazine voor een goed weekend C P22 C ZEELAND 2 EN 3 Sombere Tobias den Hartog Niels Klaassen Den Haag zaterdag 27 november 2021 9°c Kans op winterse neerslag C P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1