Jan Rot Je slaat je ogen open geen goede dag. Tien uur geslapen maar zo moe als een hond. Ik maak in de keuken een bordje cruesli met vlaflip en zet een glas bijgeloofthee uit Indonesië. Daarna weer naar boven. Mijn ochtend-tinnitus verhindert een gezinspraatje, dat komt zo wel. Binnen 30 minuten na de maaltijd in te nemen. En daar gaan ze weer, de vijf chemo-pillen. Ik trek de dekens over mijn hoofd. Zin in een winterslaap, en dan in de lente kerngezond wakker worden. Om vijf voor twaalf toch maar eruit. Veel kleertjes aan, want ik heb het doorlopend koud. Ik kreeg van Daan een warmtevest, maar ben alweer vergeten de accu op te laden. Mijn meisje had gisteren de wasmachine voor me vrijgemaakt, maar toen kwam ik er niet aan toe. Nu vul ik de trommel wel, met joggingbroeken en truien, thermisch ondergoed en wollen sokken. En ik haal ook mijn bed vast af, kan dat daarna. Nog een rondje met het hondje - 'blijven bewegen, chemo is een marathon' - al zijn het eerder duizend voetstappen dan de gevraagde 5000, en dan met koffie naar mijn souterrain. Bij de mail veel vragen over 2 december, mijn 'laatste verjaardag' in Nieuwe Luxor. Straks maar. Eerst de Rotshop. Altijd leuk. Bestellingen in orde maken. De voorraadkasten worden leger en leger. Op Marktplaats neemt een lijkenpikker al een voorschot: Weg naar Walhalla van Jan Rot, gesigneerd, voor 49,95. Pfff, ging bij mij voor nog geen tientje weg. Waarschuwing voor verzamelaars: ongesigneerd zijn ze zeldzamer. Ha. Er wachten drie mooie opdrachten. Ideeën genoeg, maar je moet het ook opschrijven. De cursor flikkert, ik neem een dropje. O wacht, op het bureau ligt nog steeds de brief voor de boosterprik. Da's een leuk uitje! De sporthal in Crooswijk is vijf minuten fietsen en kan zonder afspraak. De rij Medische Indicatie bestaat uit mij. 'Zullen we dan maar?' vraagt de prikster als alle papieren zijn ingevuld. Hoppetee Coronee. Kwartiertje uitzitten en weer terug. Thuis opnieuw achter het bureau, maar mijn brein blokkeert. Dan maar een spelletje op De Slimste Mens-app. Wat weet je van de kleur rood? Huh? Donkerrood? Lichtrood? Roze? Geen idee. Pas. O, bloed, liefde, gevaar. Het zal wel. Ik pak mijn gitaar, maar de snaren branden in mijn vliesdunne vingertoppen. Live voel ik die chemohuid nauwelijks, maar een beetje voor jezelf pielen, daar is de lol vanaf. Ah, eten. Gezellig. Na de maaltijd dek ik mijn bed met de schone lakens en haal mijn elektrische onder deken uit de kast. Och, wat zalig. Bovenop mij een verzwaringsdeken van zeven kilo. Veilig als een schild. Na een uurtje maakt Daan me wakker. Wil je nog in bad? Ook fijn. En dan met z'n allen op de beamer kijken hoe Oranje naar Qatar gaat. Wie dan leeft wie dan zorgt. Nog een rondje met het hondje en alweer naar bed. Een verloren dag? Welnee. Op mijn sterfoed zal niemand zeggen dat ik harder had moeten werken. Ik heb nog heel wat klungeldagen te goed. Bij deze. Muzikant Jan Rot (63) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (19) en Maantje Piet: (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120