O Grote kans op heftigere ingrepen tegen coronagolf JOL Walcheren Rellen zijn ons een doorn in het oog 'Normaal doen, dat zijn we in dit land helemaal verleerd' Koopjesjagers worden massaal opgelicht Aanbiedingen zijn ook net iets te mooi om waar te zijn Schoorsteenveger Knud van Eijk trekt een veegkabel door de kachelpijp van de allesbrander van de familie Van Dijk in Biggekerke. Veel mensen zijn door de hoge gasprijs weer meer hout gaan stoken. Schoorsteenvegers profiteren van die trend. „Tien tot twaalf adressen per dag. Het is razend druk", zegt Van Eijk. Nu de coronacijfers exploderen, houden bronnen sterk rekening met extra restricties. De 1,5 meterplicht is vanaf vandaag formeel opnieuw van kracht. Vandaag komt het coronakernteam bijeen. Deze week moet er een 'knik' in de infectiegrafiek komen, maar die is nog altijd niet te be speuren. Met gisteren ruim 23.000 nieuwe infecties, gemiddeld bijna 40 ic-opnames per dag en bijna 250 nieuwe patiënten op de verpleegaf- delingen erbij staan alle seinen op rood. Formeel zou het kabinet vrijdag 3 december de balans opmaken, maar de kans is groot dat demissionair premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge eerder een perscon ferentie moeten houden, waarin heftige ingrepen worden afgekon digd, stellen ingewijden. Mogelijk aanstaande vrijdag al, schetst een bron. Een andere inge wijde stelt dat het ook maandag of dinsdag kan zijn. ,,Eerst moeten we vandaag de stand van zaken horen van OMT-voorzitter Jaap van Dis sel", zegt een bron. ,,En dan kan het spoorboekje ingaan, met een OMT-beraad, een Catshuissessie en een persconferentie. Maar de da tums staan niet vast." Een lid van het OMT stelt dat er 'een klein wonder' moet gebeuren willen extra ingrepen onnodig blij ken. ,,Het kan, er kan een kentering komen, gedrag is allesbepalend. Er moet een klein wonder gebeuren willen extra ingrepen onnodig blijken Maar het ziet er nu natuurlijk heel slecht uit." Het kabinet worstelt met de vol- gende stap. Met de enorme virus- golf lijken vooral generieke lock- downregels - sluiting van sectoren als de horeca of detailhandel, be- zoekverboden, scholensluiting - effectief, maar de vraag is of er vol doende draagvlak is voor zulke in grepen nu ruim acht op de tien per sonen volledig zijn gevaccineerd. Daarbij gaat het virus nu hard rond onder basisschoolleerlingen en hun ouders, maar het OMT en de politiek hebben een schoolsluiting taboe verklaard. Al meldt een Haagse ingewijde daar nu over: ,,Al- les ligt op tafel." De 1,5 meterplicht is vanaf van daag formeel opnieuw van kracht. Het kabinet kondigde dat eerder al aan, tot die tijd was afstand houden een dringend advies. Vanafvandaag komt er een boete van 95 euro te staan op schending van de afstands- regel, tenzij je tot een huishouden behoort. Ook op plekken waar de coronapas geldt, is afstand houden niet verplicht. De Tweede Kamer wil ondertus sen meer tijd nemen om kabinets- Nieuwsmedia C P8-9 C P11 nveger ZEELAND2 Verplicht terug naar 1,5 meter Niels Klaassen Den Haag - OMT-lid woensdag 24 november 2021 7°c Weeroverzicht lange termijn: C P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1