Van hoopje ellende naar een toppaard Dallinga ziet kansen op play-offs slinken Patrick de Vos kan het toch ni Oemoemenoe komt er thuis totaal niet aan te pas 14 ZAALKORFBAL HOOFDKLASSE Sporthal De Blikken leek na de veldslag tussen TOP Arnemuiden en DeetosSnel wel op een legerhospitaal. Tal van spelers, vooral bij de thuisploeg, likten hun wonden. ,,Het leek wel een rugbywedstrijd", zei coach Edwin Coppoolse na de 23-15-overwinning. In haar woonplaats stuurde Si monse in Mi de vijfjarige Despe rado-dochter met de impone rende scores van 71,83 en 72,66 procent naar twee overwinnin gen. „Lousette liep geweldig. Daar ben ik erg blij mee, want dit is toch een paard met een apart ver haal.'' Dat verhaal had zomaar heel an ders kunnen zijn. ,,De eerste twee jaar is Lousette erg ziek geweest. Als veulen was het een hoopje el lende dat amper kon lopen. En nu is het één van de beste paarden die ik ooit heb opgeleid en gereden. De dierenarts had er geen enkel vertrouwen meer in dat het ooit nog goed zou komen.'' Gelukkig hadden Simonse en de fokster dat wel. ,,Wij zijn erin blijven gelo ven, daar worden we nu voor be loond'', vult eigenaresse Vivian Diephout aan. Simonse is ervan overtuigd dat ze met de vijfjarige merrie een toekomstig Grand Prix-paard onder het zadel heeft lopen. ,,Lousette is nu flink ge spierd, sterker geworden en toont geweldig veel progressie. Ze wordt in de proef soms nog wel erg heet en daardoor gespannen. Maar die spanning kan ik er steeds beter af rijden en dan loopt ze met gemak door de proeven.'' Danielle Clarisse uit Koude- kerke stuurde in L1 de Electron- zoon Lieven met de fraaie scores van 69,00 en 67,83 procent naar de eerste en tweede plaats. Genoeg voor een startbewijs voor het Zeeuws kampioenschap. De Mid delburgse Valesca Lefeber toonde zich in ZZ-Licht twee keer op rij de beste. Goed voor deelname aan de provinciale titelstrijd. MIDDELBURG De competitie in de ereklasse lag vanwege in terlands vier weken stil, maar die rustperiode heeft de rug byers van Oemoemenoe geen goed gedaan. Tegen The Dukes uit Den Bosch waren de Mid delburgers kansloos: 0-64. Op sportpark De Sprong den ken ze met weemoed terug aan vier seizoenen terug toen Oe- moemenoe met een groot con tingent aan buitenlandse spe lers de vaderlandse rugbywe- reld verraste en de top zes van de ereklasse bereikte. Nu ver scheen The Dukes met vijf spe lers van buiten Nederland, wat buitenlandse inbreng betreft kon trainer Reweti Montgo mery daar alleen landgenoot Reeftah Terekia tegenover stel- len. Bovendien miste de thuis club een aantal spelers wegens blessures of ziekte. The Dukes kwam via een interceptie nog wel met enig geluk aan de eer ste try, maar voor rust liepen de Brabanders uit naar 0 - 24. Montgomery roemde de in zet van zijn team. ,,We werden gedwongen om te verdedigen en dat deden mijn spelers toch wel goed. Op een gegeven mo ment was er echter geen hou den meer aan." The Dukes sloeg vooral toe in de periodes dat Oemoemenoe door gele kaar ten van Sjors Riddersma en Rick Hartingsveld in ondertal verkeerde. In de slotfase liepen de gasten uit naar een 0-64- zege. ,,Conditioneel moeten we dus beter worden", sloot hij af. Dallinga bezet de negende plaats van de twaalf, derhalve is naar be neden kijken eerder aan de orde dan naar boven. De nederlaag in Tilburg was een ongelukkige met name omdat Peter de Backer in gewonnen positie lag maar zijn tegenstander met een serie van vijf door de finish zag gaan: 40-40. Jean Paul de Bruijn ging kansloos ten onder tegen de Fransman Pierre Soumagne Steven van Acker won als enige van zijn team, Berry Dallinga ver loor eervol na een inhaalrace die jammer genoeg voor hem te laat werd ingezet. Dallinga: ,,Ik begon vreselijk moeizaam aan mijn par tij. Het was niet genoeg, maar aan mijn slotoffensief houd ik een goed gevoel over. Jammer dat we niet gewonnen hebben. Het zit ons niet echt mee dit seizoen." Willemijn Bouwens kwam als grootste slachtoffer uit het duel. De voormalige jeugdinternational liep een op het eerste oog zware knie blessure op. Na afloop was haar rechterknie dik ingepakt en de tra nen stonden bij haar en diverse ploeggenoten in de ogen. Iedereen realiseerde zich dat Bouwens er na een zware kwetsuur aan haar lin kerknie weer lang uit de roulatie zou kunnen zijn. De ijselijke gil waarmee ze halverwege de tweede helft naar de grond ging, voor spelde al niet veel goeds. Blij met de punten, maar niet met de schade die we opgelopen hebben Jurgen Janse liep voor de tweede keer in zijn carrière met een gebro ken neus rond, nadat hij was ge raakt door de arm van een tegen stander. Hij stond weer scheef, maar de pijn was minder erg dan de vorige keer. De Arnemuidenaar speelde er - hoe bijzonder - ook ge woon mee door. En ook Anita de Ridder maakte de wedstrijd ge woon af, hoewel ze na een beuk hard op haar hoofd was gevallen. Groene kaart ,,Het was bizar wat ik vandaag heb gezien", zei Coppoolse. ,,Het was blijkbaar het strijdplan van Deet- osSnel om heel fysiek te spelen. Op het veld vochten we in de ereklasse ook stevige duels uit, maar was het allemaal wel fair. Vandaag vond ik het op het randje. Dat de scheids rechters niet vroeg al ingrepen, snap ik totaal niet." De paar toeschouwers in de hal - Een week geleden liet De Vos nog weten liever niet te crossen, maar toch kon hij het zaterdag dus niet laten. Het duo De Vos en Stitan nam al snel de leiding in de lange cross, op ruime afstand gevolgd door een viertal met Khalid Mokhtan, David Bouwman, Maar ten Haesebeyt en Wouter Ver- straate, die het meeste kopwerk deed. Bij het ingaan van de vierde ronde trok De Vos de gashendel open en was Stitan gezien. De Vos klokte 34.54 minuten en Stitan 35.41. Mokthan had de beste sprint van de achtervolgende vier en liep naar brons in 36.19 minuten. Bij de vrouwen was Noor Dekker niet te kloppen. Ze kon lekker mee lopen met Eric Cappon, die won bij de H55. Dekker, vorige week nog winnares tijdens de ATB-wedstrijd in Oude-Tonge, klokte een tijd van 39.41 en dat was vijf minuten snel ler dan Marieke Mullaert en negen minuten voor Emma van Mourik. Durby Meijboom won bij de D45 en finishte bij de vrouwen op de derde plaats overall in 45.52. Spektakel De korte cross gaf een leuk spekta kel, waar de Belg Wouter Verstockt in de laatste ronden zijn achtervol- maandag 22 november 2021 PM Met twee vlekkeloze proeven stalen Margriet Simonse en de merrie Katoen's Lousette in de selectiewedstrijd voor het Zeeuws Indoor kampioen schap in Vlissingen de show. Lucien Roelandt Vlissingen Dallinga.com lijkt na een nieuwe nederlaag (5-3), dit keer tegen de nummer twee van de eredivisie driebanden Cues&Darts, een plaats in de play-offs te kunnen vergeten. Op de eerste vier van de rang lijst is het gat nu al minimaal vier punten. De koppositie van SIS Schoonmaak is voor alle andere teams onbereikbaar. Joop van den Oudenhoven Tilburg TOP 'verliest' on Roeland van Vliet Arnemuiden - Edwin Coppoolse fcS TOP-korfballer Jurgen Janse neemt een doorloopbal. Inzet: Willemijn Bouwens viel uit. fotos DIRK-JAN GJELTEMA EN BOAZ TIMMERMANS Na de afgelasting van de Zeven- heuvelenloop in Nijmegen ging Patrick de Vos zaterdag los tij dens de 35ste editie van de El- derschanscross, waar hij Yunis Stitan, winnaar in de Moer- schanscross, klopte. Door dat resultaat staan de mannen nu samen aan kop in de VZA Crosscompetitie. Sjaak Sinke Aardenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46