Guus de Leeuw zet meteen zijn tanden in Bruse Boys II 11 Zeelandia Middelburg en Luctor Heinkenszand scoren niet maandag 22 november 2021 Derde klasse A Ruim tachtig minuten teerden Zeelandia Middelburg en Luctor Heinkenszand op een gedegen or ganisatie. In de slotfase golfde het spel plots op en neer. Beide ploegen maakten jacht op de overwinning. Nick Westerbeke - doelman van de bezoekers - zorgde er in de laatste minuut voor dat het 0-0 bleef. ,,De gelukkigste zou gewonnen heb ben'', meende Zeelandia Middel burg-trainer Nick Corré. Zowel Corré als Giovanni Siere- veld (trainer Luctor Heinkenszand) kon leven met het gelijkspel. ,,Wij waren iets dichter bij een doel punt'', vond Siereveld. ,,We kwa men een paar keer goed weg'', be aamde zijn collega. ,,Dan mag je niet mopperen met dit resultaat.'' In de 25ste minuut kreeg koplo per Luctor Heinkenszand de eerste echte kans van de wedstrijd. Een geblokte inzet van Corné de Jonge viel precies voor de voeten van Mar- tijn Simonse. De aanvaller raakte de paal. Een kwartier later opende Niels Luteijn namens de thuisploeg bijna de score. Zijn kopbal miste op een haar na het doel. Afgekeurd Na de pauze kregen de bezoekers de meeste mogelijkheden. Het alumi nium (2x) en doelman Kariem Amer sleepten Zeelandia Middel burg, dat de minste verliespunten heeft, er doorheen. Aan de andere kant van het veld werd er wel ge scoord. De treffer van Dennis Kova- cevic in de 70ste minuut werd ech ter afgekeurd wegens buitenspel van Celino Davidse. Tijdens de wedstrijd sprak Corré zijn onvrede uit over de beslissing van de scheidsrechter. Na de wed strijd repte hij met geen woord over het moment. Hij focuste zich op de 'teamprestatie' van zijn spelers. ,,We hebben echt snoeihard ge werkt.'' De oefenmeester genoot van de voetbalfilosofie van beide teams. ,,Het was echt een verademing. Vaak spelen we tegen ploegen die zich aanpassen aan ons spel. Zie dan maar eens een gaatje te vinden. Dat zijn heel vervelende wedstrij den. Vandaag werden onze kwali teiten en de zaken waarop we trai nen echt zichtbaar.'' Zijn collega van Luctor Hein- kenszand constateerde hetzelfde. ,,Op dit duel stond een beetje span ning. Dat voelde ik ook. In de afge lopen weken zaten er wedstrijden tussen waarbij we binnen een half uur met 3-0 voor stonden. Dit was anders.'' Het is een reële kans dat Luctor Heinkenszand en Zeelandia Mid delburg tot het einde zullen strij den om de titel. Siereveld vond het te vroeg om zijn team te omschrij ven als dé onbetwiste titelkandi daat. ,,RCS en VCK moet je niet on- We moeten de druk niet groter maken dan nodig is derschatten. Verder zijn er altijd verrassingen. We hebben een goede ploeg, de club heeft ambitie en ik ben ambitieus. Maar ook de andere clubs bouwen verder. Wij onderschatten niemand, maar we overschatten ook niemand.'' Corré had een vergelijkbare le zing. ,,We moeten de druk niet gro ter maken dan nodig is'', stelde hij over de promotiewens van zijn elf tal. ,,De doelstelling is helder. Daar moet je niet voor weglopen. Voor de ontwikkeling van onze jongens is het goed om de stap naar de tweede klasse maken." Zo beten De Leeuw en consorten van zich af in Bru. ,,We waren alle maal scherp begonnen en stonden binnen acht minuten op 0-2. Ik was twee keer het eindstation na twee keer een goede combinatie met Xander van der Poel. De eer- Tweede klasse E 0 Bruse Boys 3 Yerseke ste maakte ik in één keer en bij de tweede had ik er twee keer voor nodig'', keek De Leeuw terug op zijn treffers in de derde en ze vende minuut. Na de 0-2 kwam Yerseke niet echt meer in de problemen. De Leeuw: ,,Daarna werd het inderdaad wel wat slordiger bij ons, maar we heb ben zelf weinig weggegeven. Bij ons ontbrak het steeds aan de eind- pass. Dat moeten we maar meene men naar volgende week.'' Na een onderschepping van Eijs Murre scoorde Xander van der Poel in de 80ste minuut de 0-3. De Leeuw: ,,En toen was het einde verhaal voor Bruse Boys.'' De Leeuw miste de aanhang van Yerseke. ,,We hebben altijd veel publiek bij ons en dat is altijd een flinke steun in de rug. Nu mis je toch een bepaalde beleving. De trainer had gezegd dat we ons zelf moesten motiveren. En 0-3 in Bru is een prima resultaat.'' De trainer had gezegd dat we onszelf moesten motiveren PM Topper voelt als verademing J Zeelandia Middelburg 1 Luctor Heinkenszand Zeelandia Middelburg en Luctor Heinkenszand zijn de te kloppen ploegen in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ont moeting tussen de titelkandida ten eindigt onbeslist: 0-0. Len Wolters Middelburg Celino Davidse van Zeelandia Middelburg probeert de bal af ter schermen voor een speler van Luctor Heinkenszand. foto DIRK-JAN GJELTEMA -Nick Corré De vissersderby in de tweede klasse tussen Bruse Boys en Yerseke eindigde in een 0-3- zege voor de bezoekers. De basis voor de overwinning werd al heel vroeg gelegd. ,,We be gonnen sterk. Het eerste kwar tier speelden we erg goed'', sprak Yerseke-speler Guus de Leeuw. Klaas Verspoor Bruinisse 3. De Leeuw 0-1 8. De Leeuw 0-2 80. Van der Poel 0-3 - Guus de Leeuw Guus de Leeuw (hier op archiefbeeld) scoorde binnen tien minu ten twee keer voor Yerseke. foto ron quinten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43