Sterke comeback Goes levert toch weer niets op 4-3 9 maandag 22 november 2021 die keeper wel meteen op en ga ik hem vertellen dat hij zich diep moet schamen. Ik hoopte dat de scheidsrechter de kaarten dan op zak zou houden.'' Eerst moest er nog een half uur gevoetbald wor den, met elf tegen tien. Een mooie kans leek het voor Hoek, om een in meerdere opzichten welkome overwinning te boeken. Maar de ploeg faalde en kreeg in de slotfase zelfs nog de deksel op de neus. Shaquille Prijor worstelde zich langs Roycel James - die vond dat de aanvaller een overtreding maakte - en sch0ot hard en laag raak: 0-1. Meteen na afloop zocht Con- stansia doelman De Vries op, die bij de kleedkamers stond. Na wat Wat gebeurd is, is gebeurd. We moeten nu vooruitkijken -Steven de Groot duw- en trekwerk keerde de rust terug en likte Hoek de wonden. Steven de Groot sprak na afloop vooral over de wedstrijd. ,,Na het incident, dat de scheidsrechter heel goed aanpakte, had ik de hoop dat we vanuit de organisatie zou den blijven spelen en iedereen zijn taak uit zou voeren'', zei de trainer. ,,Dan hadden we de wedstrijd naar onze hand kunnen zetten. Maar we hebben er veel te weinig mee gedaan.'' De Groot had positieve en min der positieve zaken gezien. ,,Het is een ander soort voetbal dan in Bel gië. Ik heb licht moeite met het na ïeve verdedigen in de omschake ling. Een voorbeeld: na twee cor ners voor ons, gaven we twee kan sen voor Ter Leede weg. Dat moet eruit.'' Zijn ploeg komt uit een moeilijke periode, zei De Groot. ,,Wat gebeurd is, is gebeurd. We moeten nu vooruitkijken.'' De Belg zal er de komende weken ook voor moeten zorgen dat de on vrede uit zijn selectie verdwijnt. ,,Ik heb maar één doel en dat is een team op het veld zetten, dat voor uit kijkt en wedstrijden wil win nen.'' Dat heeft Hoek inderdaad nodig, want de ploeg is in de derde divi sie zaterdag nu de nummer der tien. De Zeeuws-Vlaamse forma tie won pas drie keer en moest al vijf nederlagen slikken. Wil Hoek niet in een echte degradatiestrijd terecht komen, dan zal het de ko mende tijd punten moeten pak ken. Dat kan alleen lukken als ie dereen zijn ego opzij zet, zowel op als naast het veld. De toekomst van Hoek, dat al decennialang mee draait in de top van het amateur voetbal, staat op het spel. Al lijkt nog niet iedereen dat door te heb ben. In Heemskerk liep Goes zater dag tegen de volgende decep tie aan. In de confrontatie met degradatieconcurrent Odin'59 keek de Bevelandse ploeg na 25 minuten tegen een 3-0-ach- terstand aan, kwam een kwar tier voor tijd langszij, maar moest uiteindelijk toch weer het hoofd buigen: 4-3. Henny Beijer Heemskerk ,,Het is het verhaal van dit seizoen. Net als twee weken geleden tegen VVOG (2-2, red.) geven we het in de slotminuten toch weer uit han den", reageerde Kevin Hollander. Het was een enorme domper, die de trainer en zijn manschappen in de 89ste minuut te verwerken kregen. Zeker in het besef, dat kei hard gewerkt was voor de 3-3- stand die op dat moment op het bord stond. Dat was het resultaat van een succesvolle inhaalrace, die Goes pas na een half uur spelen had ingezet. Dat was hard nodig, want de thuisploeg leidde toen al met 3-0. ,,We stonden in die eerste dertig minuten niet aan", mopperde Hollander. ,,Na vijf minuten ke ken we al tegen een achterstand aan." De oefenmeester zag zijn defensie opzichtig falen bij een indraaiende voorzet van rechts. ,,Die jongen kon vrij inkoppen. Dan is het natuurlijk heel makke lijk om daarna naar elkaar te wij zen, maar het gaat erom dat je voorafgaand aan die situatie ver antwoordelijkheid neemt." Echt dramatisch Een kwartier later zorgde Odin'59-spits Luke Vahle voor 2-0 en de derde treffer kwam op naam van Ahmed al Mahdi, die een strafschop benutte (3-0). ,,Het was het eerste halfuur echt dramatisch wat we lieten zien", erkende Hollander. Toch richtte zijn ploeg zich nog op. Er kwam meer lijn in het spel van de Zeeu wen, die via Sylvio Hage op 3-1 kwamen. Na de pauze veranderde het spelbeeld nauwelijks. Goes kwam aan voetballen toe, Odin beperkte zich tot loeren op de counter. Het was uiteindelijk Renzo Roemeratoe die na een uur spelen succes had. Hij kapte zijn directe tegenstander uit en rondde beheerst af (3-2). De we deropstanding was compleet, toen Francis Kabwe Manengela een kwartier voor tijd voor de ge lijkmaker zorgde (3-3). Het bleek de aanloop naar een even nerveuze als hectische slot fase, waarin Odin'59 zich alsnog over de opgelopen tegenslagen leek heen te kunnen zetten. De thuisploeg zette aan, maar gaf ook ruimte weg waardoor Goes kon counteren. Dat leverde echter niets op. Een knappe redding van de debuterende Goes-doelman Klaudio Dervishi in de korte hoek voorkwam aan de overkant aan vankelijk nog een nieuw debacle voor Goes. Maar uiteindelijk capi tuleerden de gasten dus toch: 4-3. ,,We moeten realistisch zijn'', zei Hollander. ,,We hebben de wedstrijd in de eerste 30 minuten verloren. In de rust hadden we het gevoel dat het alsnog zou kunnen. Die lijn zetten we in de tweede helft ook door. Maar aan het einde staan we dus toch gewoon weer met lege handen." 0 V. rsssE! Goes-verdediger Jelle Klap (rechts) probeert Odin'59-speler Joey Kooge af te schudden. foto jilke hellinga/orange pictures Steven de Groot tijdens het duel met Ter Leede. PM »taat op het spel Hoek - Ter Leede 0-1 Opstellingen 89. Prijor De Vroe De Jager De Vries (59. I Hoekstra Bannani Smulder 46. Jonathan Constansia Arroyo Walraven Impens Bakx Franse 46. Vereecke Schalkwijk Darrazi Glim Van den Steenhoven Wajer 46. Van der Weijden Van Stijn 61. Alkemade Delannoy 83. Jahrdell Constansia Haarman 83. Prijor Marti 46. Bekooij Scheidsrechter: N. Boel (Vlissingen) Toeschouwers: 0 5.Jager Odin'59 - Goes 1-0 20. Vahle 2-0 25. Al Mahdi (pen.) 3-0 3-1 39. Hage 3-2 61Roemeratoe 3-3 75. K. Manengela 89. Van Amersfoort 4-3 Opstellingen Meendering Dervishi Ben Chekh Klap Van Amersfoort Maipauw Koenders 36. Van de Kreeke Willemse Hollemans Aarts Roemeratoe Burger Mbikulu Jager Tiebosch Al Mahdi Nguyen 82. Elloukmani Vahle 60. Lanting Van Hecke Kooge Hage 89. Mijnders Kabwe Manengela Scheidsrechter: C. Mulder Toeschouwers: 0 ÉÉKaSUi BBBHfl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41