Ga snel naar DonaldDuck.nl/actie Red Bull ziet ontketende Lewis Hamilton naderen, maar blijft geloven in het 6 BOVENKOP Acht punten voorsprong op achtervolger Lewis Hamilton hield Max Verstappen over na een bewogen weekend 'maximaliseren' in Qatar. Nog steeds is de Nederlander de WK-leider, maar nu de strijd richting kookpunt gaat, loert het gevaar steeds nadrukkelijker. „Leeuw in Lewis is ontwaakt." Weer incasseren in plaats van uit delen. Weer een weekend waarin Mercedes rapper bleek en Lewis Hamilton een hapje uit de voor sprong van Max Verstappen nam. Natuurlijk deed dat zeer bij Red Bull Racing, ondanks dat het inge calculeerd was in Qatar. Waar de consensus na de Braziliaanse kwa lificatie nog was dat de rode loper naar de titel uitgerold lag, is het mo mentum binnen één sprintnum mer en twee reguliere races volle dig omgeslagen. Dus zag de wereld in Qatar een nijdige teambaas Christian Horner, die na een te recht gridstrafje voor Verstappen (negeren van gele vlaggen) zijn frustratie uitte over het optreden van de stewards en daar een offici- ele waarschuwing voor kreeg. En pa Jos Verstappen die net als Horner eerder in het weekend al openlijk de legaliteit van de Mercedes-auto in twijfel trok. Nee, je werd er met het oog op die eerste titel van Verstappen zeker niet geruster op, als je in de pad dock voor de tent van Red Bull Ra cing naar de topshots luisterde, de eerste dagen in Qatar. Wilde je be rusting en gelatenheid zien bij de Red Bulls, dan kón je het zien. Maar Of Mercedes in Jeddah de beste kans heeft? Laten we dat maar even afwachten na het hoofdnummer op het woes tijncircuit maakte dat alles ook snel weer plaats voor meer strijdbare kreten. Met de tweede plaats én een bo nuspuntje voor de snelste ronde had Verstappen toch maar weer mooi een pittig weekend 'gemaxi maliseerd'. Een raceweekend dat bovendien alle ingrediënten had van een potentiële bananenschil met een gridstrafvan 5 plekken een uur voor de start. Toen al het zand en stofuiteinde- lijk weer neer was gedwarreld op Losail Circuit, overheerste dan ook het besef dat alles (ook het con- structeurs-WK) nog altijd speel baar is in de diepe finale van het meest intense seizoen in jaren, met acht punten voorsprong. ,,Comfor- tabel is ons gaatje natuurlijk niet", meende topman Helmut Marko. ,,Maar wij liggen nog wel steeds voor en we gaan er ook alles aan doen om die leiding te behouden. Het verhaal is héél simpel nu. Max moet één van de laatste twee races winnen, dan zijn we er." Die rekensom koppelde hij aan de prognose dat Verstappen en Ha milton ('de rest is nergens') ook in Saoedi-Arabië en Abu Dhabi de prijzen verdelen, zoals overal. Met back-to-back zeges van Hamilton lag het voor de hand de conclusie te trekken dat alles in extremis toch nog uit de handen dreigt te glippen. Maar Marko had natuurlijk geen ongelijk toen hij over de cijfers be gon. Een historisch moment dient zich in Jeddah aan, waar een Neder landse coureur aan een GP begint met een kans op de wereldtitel. Een flinterdunne, weliswaar, maar het kan. Rekensom Geen mens in de paddock die ech ter gelooft in dat scenario. Dit WK is voorbestemd all the way te gaan, tot in Abu Dhabi. ,,Nog twee races en werkelijk alles is nog mogelijk", concludeerde Verstappen zelf ook. ,,Elk puntje telt nu, alles is belang rijk. Natuurlijk hadden we liever een groter gat gehad, maar daar is ons tempo nu niet naar. Dus moe ten we het maar beter doen in Saoe- di-Arabië en Abu Dhabi." Maar kan dat? Zit er nog iets ex tra's in bij Red Bull Racing. Marko beweerde van wel, vooral omdat Red Bull in Qatar tobde met de set-up, maar in Abu Dhabi beter de omstandigheden kent. ,,En Jeddah Tja, ik hoor iedereen zeggen dat Mercedes daar de beste kans heeft, Egjerboafc *8 MAANDAG 22 NOVEMBER 2021 GO 'Max heeft nog maar één Arjan Schouten Doha - Helmut Marko Max Verstappen heeft de schade beperkt in Qatar, dus gaat de duim op het podium even omhoog. foto reuters Verstappen rijdt in Qatar in een soort niemandsland: ver achter nummer één Hamilton, maar ook ver voor op de rest. foto reuters Kijk voor de actievoorwaarden op DonaIdDuck.nu/actie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38