United? Ten Hag richt zich alleen op Ajax op gelijke hoogte met Bergkamp 4-0 3 maandag 22 november 2021 Antony raasde hem op rechts, met Olympisch goud om de nek, hard voorbij. Berghuis was plots in valler, en niet op de flank maar in de as, achter de spits. Een positie die Ten Hag als trainer vaker liet be kleden door rasvoetballers, met Quincy Promes bij Go Ahead en Nacer Barazite bij Utrecht. Ten Hag voorzag een klik met andere aan vallers en kreeg gelijk toen Davy Klaassen na een glansrol bij Oranje geblesseerd terugkeerde. Naast de creativiteit die hij als spelmaker meebrengt, zagen ze bij Ajax dat het ook met de vuile me ters goed zat bij Berghuis. Ook in het drukzetten ging de sierlijke aanvaller voorop. Niet dat ze daar in Amsterdam heel verbaasd over wa ren. Wat Ajax ook deed besluiten hem uit het hol van de leeuw te trekken, was zijn prestatiegericht heid, waar trainer Ten Hag ook bij zweert. ,,Elke dag bekijkt hij de data. Hij wil en moet dan bij de top drie zit ten. En die topsportmentaliteit, die we bij Dusan Tadic bijvoorbeeld ook zien, heeft hij ook", legde Overmars, die zei dat hij Berghuis vijfjaar eerder had moeten aantrek ken, ook uit. In zijn nieuwe rol snoerde Berg huis steeds meer criticasters de mond. Door tegen PEC meteen twee assists te noteren, tegen Cam- buur bij twee goals betrokken te zijn en de Champions League-clas hes tegen Sporting en Besiktas te beslissen. Klaassen, de schaduw spits van Oranje, nam achter hem plaats op de bank. Berghuis brak vervolgens nog de ban tegen For- tuna en PSV, en tussendoor vloerde hij Groningen met twee assists. Na de absentie eerder deze maand, verscheen Berghuis in Waalwijk 'gewoon' weer aan de af trap en toonde hij andermaal zijn waarde met twee goals. Zo bewees de meest besproken eredivisiespe ler van 2021, zelfs in één van zijn minste wedstrijden voor Ajax, an dermaal het gelijk van Overmars. WAALWIJK Erik ten Hag, succesvol en ge waardeerd trainer van Ajax, kreeg na afloop van de klinkende zege bij RKC (0-5) enkele vragen over zijn nabije toekomst. Na het ontslag eerder op zondag van de Noorse coach Ole Gunnar Solskjaer bij Manchester United viel zijn naam al snel in Britse me dia. Ten Hag wilde er bij ESPN desgevraagd niet veel over kwijt. ,,Ik kan er niks mee, ik ben met deze ploeg bezig'', benadrukte hij. ,,We hebben een heel mooie selectie en willen veel bereiken dit seizoen. We willen heel lang meestrij den en niet alleen meestrijden, maar ook voor titels gaan. Dat zit er met deze ploeg in. Daar richt ik mij op. Of ze niet hoeven te bellen? Wat ik zeg, ik richt me op daar waar ik ben en ik ben bij Ajax. Daar zit al mijn concentratie en de rest leidt alleen maar af.'' Ten Hag: ,,Ik verwacht van mijn spelers dat ze bij Ajax zijn en dan moet ik als trainer ook het goede voorbeeld geven. Of ik dus minimaal tot het einde van het seizoen bij Ajax blijf? Ja, je kunt erover blijven door gaan, maar het is wel een rare vraag. Ik weet niks, ik heb niks gehoord, dus ik hoef me daar ook helemaal niet mee bezig te houden. Ik richt me alleen op Ajax en nogmaals, dat verwacht ik ook van mijn spelers. Dus dan moet ik dat zelf ook doen.'' De twee doelpunten van Lins- sen hielpen Feyenoord aan we derom drie belangrijke punten. Voor het eerst sinds het kampi oensseizoen 2016/2017 wonnen de Rotterdammers weer eens negen van de eerste twaalf duels in de eredivisie. Trainer Giovanni van Bronckhorst pakte destijds wel een puntje meer, maar dit elftal van Slot is zoals ze dat zo mooi zeggen nog 'in opbouw'. Titelkandidaat Feyenoord leek anno 2021 hele maal nog niet bezig met een strijd om de landstitel, maar toch nam Slot vandaag het woord 'titelkan didaat' in de mond. Feyenoord had tegen Zwolle gespeeld 'en niet te gen een mede-titelkandidaat', zei de trainer van de Rotterdammers na de 4-0-overwinning. De trainer was waarschijnlijk zo enthousiast omdat hij op zijn wenken was bediend. Slot wilde in deze weken weleens zien hoe zijn ploeg zou acteren in een lege Kuip, zonder de steun van de eigen sup porters. En de coach hoopte einde lijk voor een belangrijke Europese ontmoeting lekker vroeg de pun ten in de knip te hebben, zonder spanning tot de laatste minuut. De 1-0 en de 3-0 waren van Lins- sen. Typische treffers voor hem ook. Bij de 1-0 leek verdediger Sam Kersten nog in staat om in te grij pen, maar opeens was het raak. Bij de derde goal was de Feyenoord- spits attent om het voorberei dende werk van zijn collega Luis Sinisterra af te maken. Met zijn acht doelpunten heeft de Limbur ger dit seizoen al net zo vaak ge scoord als vorig seizoen in 29 ere divisiewedstrijden. Toch ging het de laatste weken alweer over Linssens basisplaats. Cyriel Dessers scoorde erop los als invaller. Of Linssen de hete adem van Dessers in zijn nek voelde? ,,Cyriel doet het goed, maar ik denk dat ik het ook wel aardig heb gedaan'', antwoordde Linssen. ,,Bovendien hebben we ook ie mand nodig die het verschil kan maken als hij erin komt.'' Linssen liet één mogelijkheid liggen, invaller Dessers deed het zelfde in de slotfase. Maar voor het eindresultaat maakte het allemaal niet uit, Feyenoord was heer en meester tegen de onthutsend zwak spelende Zwollenaren. Dat Slot besloot zijn hele voorhoede te vervangen, inclusief Linssen dus, had volgens de coach niets te ma ken met het feit dat de Europese uitwedstrijd tegen Slavia Praag al weer voor de deur staat. ,,Het was vooral om andere jongens eens iets langer te laten spelen'', zei de coach, die de Portugees Joao Tei- xeira voor het eerst speeltijd gaf. De middenvelder mocht in de zo mer al vertrekken van de techni sche staf, maar Teixeira knokt zich gaandeweg steeds meer in de plannen van Slot. Een vlammend schot had hem nog verder op weg kunnen helpen, maar de paal redde PEC Zwolle en keeper Kos- tas Lamprou deze keer wel. PC Berghuis gids van Ajax eerst nog even de kat uit de boom wilde kijken. Steven Berghuis schiet in Waalwijk de 0-3 binnen, nadat hij eerder op aangeven van Daley Blind ook al de 0-2 had gemaakt. FOTO PRO SHOTS/STEFAN KOOPS Erik ten Hag, in overleg met Ryan Gra- venberch. foto pro shots/stefan koops Feyenoord-PEC Zwolle 6. Linssen 1-0 9. Sinisterra 2-0 31Linssen 3-0 35. Til 4-0 Opstellingen Bijlow Lamprou Pedersen Van den Berg 67. Geertruida Kersten Trauner Nakayama Senesi M. de Wit Malacia Saymak Aursnes 61. Van de Belt Kökcü Strieder Til Huiberts 82. Teixeira 46. Pabai Toornstra Paal 67. Jahanbakhsh Tedic Linssen 46. Reijnders 66. Dessers Adzic Sinisterra 67. Nelson 61. Kastaneer Scheidsrechter: Van de Kerkhof Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35