c Ouders niet meer welkom langs de lijn bij sportclubs co^om - Mochten we nou deze week wel of niet langs de lijn staan? De steeds veranderende regels bij sportclubs brengen Zeeuwse ouders in verwarring. Zaterdagochtend tien over acht. Bij de ingang van sporthal De Sprong in Middelburg staat een handjevol ouders met hun kinderen te kou kleumen. Normaal rennen de kleine stuiterballen direct naar het achterste veld van rugbyclub Oe- moemenoe, maar nu moeten ze wachten tot ze worden opgehaald. En de ouders mogen niet mee. Jammer, vindt Peter Dellebeke, die staat te drentelen met zoontje Novan. ,,Ik begrijp het hoor, maar ik vind het nogal ver gaan dat je als ouders niet bij je kinderen mag zijn. Zeker in de buitenlucht. Een beetje overtrokken allemaal. En lastig ook, want nu moet ik naar huis rijden en over een uur mag ik weer terugko men. En daarna mag ik weer een keer op en neer, want onze oudste zit in een ander team." Yes I'm good Als Dellebeke nou een taart had ge bakken, mocht hij wél mee. Of als hij zich had opgegeven om de klein tjes afen toe naar het toilet te bege leiden. En als hij van ver was geko men vanwege het toernooitje dat zaterdag werd gespeeld, ook. Al die ouders mogen na een geslaagde co- ronacheck door de sporthal naar Oemoemenoe. Met om hun pols een bandje met de tekst Yes I'm good. En die ouders, dat zijn er heel wat. Langs de velden is het dan ook drukker dan tijdens een reguliere training. Een klein blond meisje staat wat verlegen tussen al die on- Door de regels te volgen, kunnen we blijven spelen. Voorlopig. bekende grote mensen. Maar daar is trainer Harry van Helsland. ,,Goei- emorgen! Wie ben jij?" Plotseling glundert het kind van oor tot oor. Belachelijk dit en dat Typisch Harry, lacht teammanager Sjoerd Brasser die met planken van een picknicktafel loopt te sjouwen. ,,Ik probeer een soort van secreta rishoekje te creëeren, zodat mensen er niet vlak achter langs gaan lopen. Je kunt je afvragen wat het nut er van is en dat krijgen we dan ook heel vaak te horen, belachelijk dit en dat, maar we volgen gewoon de regels. Daardoor kunnen we blijven spelen. Voorlopig." Brasser mist ze wel hoor, de rug- byouders die er normaal altijd zijn. Alleen al omdat ze nu steeds naar de poort moeten lopen om de kin deren te halen en te brengen. Van Helsland ziet echter ook voordelen. ,,Ouders leiden soms ook wel af hoor. Maar ja, het is ook goed als ze weten wat er reilt en zeilt in zo'n clubje. Gelukkig is de betrokken heid bij Oemoemenoe altijd wel groot." Piepje na piepje De mannen checken hun telefoons, waar het ene piepje na het andere klinkt. ,,Ah, komt die ook al niet. Goh, die ook al positief getest." Ge laten steken ze hun telefoons in hun zak. ,,Vorig jaar waren het de ouders, nu zijn het de kinderen", constateert Brasser. ,,Ik heb beslo ten me nergens meer druk om te maken. Als ze het in hun hoofd krij - gen te stoppen met alle buiten sport, dan is dat maar zo." De ouders die langs de lijn staan, komen uit Etten-Leur, Roosendaal, Goes en Dordrecht. Ze hoeven geen honger te lijden, want er worden al lerhande lekkernijen verkocht. Ap pelflappen, cupcakes, speculaas muffins en 'zo te zien iets met ha ver'. Vijftig cent per stuk, allemaal om de clubkas te spekken. Moeder die helpt ,,Meegegeven door andere ouders", vertelt Anita Smit. Ze staat graag achter de toonbank, zodat ze ten minste nog iets meekrijgt van de sportprestaties van zoon Kyano. ,,Ik ben zo'n moeder die altijd bereid is te helpen. Ik wil het ook gewoon meebeleven, als hij scoort. Boven dien is rugby een blessuregevoelige sport. Ik wil er ook bij zijn als er iets misgaat." Sanne van der Schoot is net zo'n moeder. ,,Mijn zoon kijkt ook steeds of ik er nog wel ben. Staat-ie weer te zwaaien. En mijn man staat nu met onze oudste bij de voetbal. Ik ben blij dat dat nog enigszins kan." Updates in de app Voor de teamleiding is het tijd om de volgende lading rugby'ers bij de poort te halen. En de volgende la ding ouders achter te laten. Nanda Hermus baalt er wel een beetje van. ,,Ik wil graag betrokken zijn bij mijn kind. Straks moet ik maar weer afwachten wat hij thuis ver telt. En dan doen ze bij Oemoeme- noe echt hun best hoor. We krijgen steeds updates in de groepsapp. Dat is prachtig. Maar liever sta ik ge woon zelf langs de lijn." Dellebeke is er ook weer, dit keer om zijn benjamin Ferron te bren gen. Hij kan de groepsapp wel even laten zien. Een hele serie zwart-wit gestreepte turven komt in beeld. In de scrum, aan de bal, in een tackle, met de trainer, in de dug-out. En zelfs bewegend beeld. Zoveel dat je het gras bijna kan ruiken. Alsofje er als ouders toch een beetje bij bent. T0E6AAÓ Vin SfWTttAl i.V.VA I pzc.nl e-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl maandag 22 november 2021 It 3? Zeeland Wendy Wagenmakers Middelburg 'Belachelijk, maar we volgen de regels' - Sjoerd Brasser, teammanager Oemoemenoe Nanda Hermus komt zoon Lars brengen bij Oemoemenoe. Ze mag niet mee het veld op en daar baalt ze wel een beetje van. Iedereen die de sporthal binnen mag, moet zijn QR-code laten scannen. fotos dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21