Symbool voor deze reeks is de willekeur 16 Wat is het verschil tussen chocolade brownies en een pizza? Veel natuurlijk, zeker ook in Robinson. In de donderdagse aflevering kreeg Annemiek Koe koek bij haar winst in de proef drie chocolade brow nies mee. ,,Mag ik ze nu al uitdelen?'' vroeg de boe rin bij de Eilandraad. Presentator Nicolette Kluijver was onverbiddelijk: ,,Ze zijn voor winnaarseiland." Rob, Sterrin, Jay-Jay, Robbert en Do, wat zullen ze vanavond gek opgekeken hebben toen de regels in het andere kamp anders wa ren. Ook proefwinnaar Jas mine kreeg iets lekkers, een pizza. Ook zij vroeg of ze die alvast mocht delen. Ditmaal zei presentator Kaj Gorgels: ,,Ik laat deze keuze bij jou." Waarna Britte, René en Yuki erop los smikkelden. Huh? Hoe dan? Willekeur dus, die symbool staat voor deze hele reeks van Robinson. Bij het ene kamp mag de proefwinnaar wel stemmen, bij het andere niet. De een krijgt bij verlies een zwarte stem, de andere niet. Wat was er dit jaar met de scenarioschrijver van Robinson aan de hand? Ze kookt als de beste (oké, haar vak, maar toch), ze zeurt nooit, komt op voor vriend(inn)en, is niet irri tant op de voorgrond en wint ook nog eens proeven. Na de puzzel nu een pure krachtmeting met de veel jongere Yuki en Annemiek. Sandra Ysbrandy is de Beauty én de Beast van Robinson. Geweldig om te zien hoe ze (op winnaarseiland) wéér won, haar vuist in de lucht stak en het mes kuste. Ik vrees dat ze het lastig krijgt als ze terug moet naar haar 'eigen' eiland, maar voorlopig is ze mijn favoriet. Boven dien - Bertie Steur was in 2016 de laatste- wordt het tijd dat er na Carlos Platier (2017) Jan Bronninkreef (2018) en Hugo Kennis (2019) weer een vrouw wint. Wat nou als je elkaar privé al kent en je doet dan sa men mee aan Expeditie Robinson? Dan heb je dus een bondje, zoals dat zo mooi heet. Wat gingen ze prat op hun vriendschap. Ik vroeg me af waar ze elkaar van kenden. Oude geliefden? Ex-klasgenoten? Na vraag leverde dit antwoord op: vrienden geworden via dezelfde regisseur, Lau- rens Krispijn de Boer. Britte en René zouden samen naar de finale gaan, gniffelden ze. Zo'n pact, dat mocht ik wel. Ze gingen op strooptocht, 'elimineerden' - samen met Yuki - Robinson-Jan en nu was Yuki aan de beurt, zo opperde René. Vond ik te gek. Wat had ik graag ge zien of dit ook was gelukt. Zó jammer dat Britte 'overliep' naar Yuki. Een tikkie schijterig ook. En foetsie was het bondje. Je zag René denken: wat is die vriendschap nog waard? Werk aan de winkel voor Laurens. INTERVIEW RADIOPRESENTATOR DANIËL DEKKER Dune onder de hamer Geen prijs Duncan Ip a, ja. Ben ik op mijn 61ste toch nog op weg een influencer te worden.'' Met zichtbaar plezier heeft Daniël Dekker zojuist de eerste af levering getoond van De muzikale koelkast, een YouTubeserie over het eetpatroon van Nederlandse arties ten. Met voedingscoach Sabine Leijten onderzoekt Dekker hoe ge zond de inhoud is van de ijskast van onder anderen Romy Monteiro, Alain Clark en Jaap Reesema. Dekker leidt de gesprekjes, Leijten adviseert over verbeterpunten. ,,Een aangeklede podcast'', zegt de presen tator. ,,Maar dan heel bondig, hè. Dat moet als je online wil meedoen. Maar we gebruiken wel het decor van de keuken uit Tijd voor Max. Ziet er ge zellig uit, toch?'' Voor Dekker is het een nieuw on derdeel van een loopbaan die inmid dels veertig jaar aan radio-ervaring behelst. Ogenschijnlijk vergroeid met de Tros en later AvroTros, stapte hij een jaar geleden over naar Om roep MAX, waar hij hoofd radio werd. Als presentator verruilde hij zijn weekendshow op Radio 2 voor Radio 5, waar hij nu een dagelijks lunchpro- gramma heeft. Dekker haalt zijn YouTubedebuut aan als hij de voordelen van zijn trans fer beschrijft. ,,Wat zo fijn is aan Max: als je iets leuks verzint, kun je het ook gaan doen. Dat heb ik de laatste jaren wel gemist. Bij een kleinere club zijn er meer mogelijkheden voor een goed idee, de lijnen zijn korter, de beslis singen worden sneller genomen.'' ,,Toen MAX-directeur Jan Slagter over dat lunchprogramma begon, maakte mijn hart een sprongetje. Omdat ik bedacht: ik ben begin 60, heb misschien nog twintig zomers te gaan. Hopelijk gaat dat in goede ge zondheid, maar mijn vrouw is bij voorbeeld al ernstig ziek geweest. Ik besloot dat het tijd was om mijn hart te volgen.'' ,,Ik had het met Muziekcafé enorm naar mijn zin, maar wilde het mo ment voor zijn dat er iemand zou op peren dat het een mooi moment zou zijn om het stokje door te geven. Bij de NPO wordt nu eenmaal veel op basis van iemands leeftijd besloten. Moest ik daarna dan uitzwemmen in een managementfunctie? Dan ver trok ik liever door de voordeur om nog een keer te doen wat ik echt leuk vind." ,,Ik had die stijging niet zo snel ver wacht. Maar onze formule is ijzer sterk. Nederland houdt op het gebied van muziek en entertainment nu eenmaal van vertrouwdheid. 's Och tends hoor je bij ons de Arbeidsvita minen. Die titel leeft misschien niet meer zo bij de jeugd, maar voor vijf tigplussers is het een grote naam. En die groep vormt een heel groot deel van de bevolking. Die mensen vin den het fijn om juist in deze verwar- Hij had 'kunnen uitzwemmen' in een managersfunctie, maar radiopresentator Daniël Dekker koos voor NPO Radio 5. Die is in sprinttempo bezig een van Nederlands grootste stations te worden. ,,Een baken in een veranderende wereld.'' Tieners luisteren veel minder naar de radio. Die streamen. En zo zie je dat zenders die zich meer op ouderen richten, beter scoren rende tijden bekende stemmen en vertrouwde liedjes te horen.'' ,,Dat is wat overdreven. Maar we bie den wel een baken: in een verande rende wereld zijn er gelukkig ook nog dingen zoals je ze gewend bent. De ontwikkelingen met podcasts en streamingdiensten zijn natuurlijk mooi en spannend, maar voor som migen vormen ze ook een ondoor dringbaar woud. Dan is het gewoon fijn om de radio aan te zetten en Felix Meurders dat ene liedje uit je jeugd zo mooi te horen aankondigen. Muzi kaal leggen we de nadruk op sixties en seventies. Ook de eighties doen mee. Elvis, de Beatles, The Kinks, de Stones; we houden hun erfenis le vend. Maar we draaien ook Clocks van Coldplay. Dat houdt de sound fris.'' Toont jullie succes tegelijk ook dat radio de jeugd aan het verliezen is? Golden oldie-zenders worden po pulairder, terwijl 3FM minder luis teraars trekt dan ooit. ,,Nou ja, Qmusic is net marktleider geworden. Daar draaien ze niet be paald evergreens. Maar wat wel klopt: de media- en muziekconsumptie van jonge mensen verandert snel. Tieners luisteren veel minder naar de radio. Die streamen. En zo zie je dat zen ders die zich meer op ouderen rich ten, beter scoren. Dankzij de vergrij zing wordt die vijver alleen maar gro ter.'' MAANDAG 22 NOVEMBER 2021 GO Wie wint welke proef, lijdt het meeste honger of smeedt de gemeenste plannetjes om anderen weg te stemmen? Verslaggever Dennis Jansen kijkt in de rubriek Expeditie Jansen wekelijks terug op Expeditie Robinson. HONGER HARTZEER FILM Het storyboard van regisseur Alejandro Jodorowsky's nooit gemaakte verfilming van de boekenreeks Dune wordt ge veild. Veilinghuis Christie's ver wacht dat de verzameling 25.000 tot 35.000 euro oplevert. MUZIEK Duncan Lau rence is zater dagavond niet in de prijzen ge vallen bij de uit reiking van de NRJ Music Awards. De prijs voor de beste internationale neuwkomer ging naar Olivia Rodrigo. Stefan Raatgever U presenteert nu weer dagelijks. Speelde dat ook mee? Was u bij Radio 2 tegen uw zin niet meer doordeweeks te horen? Radio 5 is een station in opmars. Afgelopen jaar kreeg het 18 pro cent meer luisteraars. Wat is uw verklaring? 'Wij houden de erfenis van de Beatles en de Stones levend' Jullie varen op die goeie ouwe tijd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16