Jager doodt beer die zijn kuit eraf beet mm Vechtpartij op luchthaven om reis van konijn Alfredo c Man gered in Pyreneeën Nieuw record Maarten van der Weijden m r M 10 Jorge en Gabriella wilden hun ko nijn Alfredo meenemen op een vlucht via Schiphol naar Dublin. Daar hadden ze toestemming voor van een rechtbank. Die was nodig omdat konijnen normaal gespro ken niet aan boord mogen. Het per soneel van KLM op de luchthaven was door miscommunicatie niet op de hoogte van die ontheffing. De discussie die dat opleverde liep uit op een vechtpartij. Op videobeel den is te zien dat er rake klappen worden uitgedeeld, ook door het KLM-personeel. ,,Dat betreuren wij ten zeerste. KLM keurt alle vormen van geweld af', zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. ,,Momen- teel wordt uitgezocht hoe de situa tie zo kon escaleren.'' Jorge en Gabriella kwamen zater dag met Alfredo alsnog aan op Schiphol, is te zien op hun sociale media. Ze laten weten dat het goed gaat met Alfredo en dat hij lekker heeft gegeten tijdens de vlucht. - Chris van Mersbergen Een Franse jager (70) heeft in de Pyreneeën een beer doodgeschoten die hem aanviel. Volgens Franse media nam de beer een hap uit de kuit van de man. De jager was samen met andere leden van een jachtclub op zoek naar everzwijnen in een vallei bij Seix, een dorp in het departement Ariège. De man kwam plotseling oog in oog te staan met een beer, die hem in beide benen zou hebben ge beten. Daarna zou de gewonde man twee keer op het dier hebben ge schoten. De vrouwelijke beer, die een paar welpen bij zich had, was op slag dood. Helikopter Een andere jager hielp de man om de hevige bloedingen te stelpen, totdat er een helikopter kwam die de man naar het ziekenhuis bracht. ,,Ik was iets verder weg, ik zag niet wat er gebeurde, maar ik hoorde de melding op de radio'', zei een derde jager later tegen de regionale krant La Dépêche. ,,De beer viel hem aan en greep zijn been, hij scheurde zijn kuit eraf, en verwondde hem ook aan het andere been.'' Volgens de jager is 'eindelijk gebeurd wat zich al lange tijd aan kondigde'. ,,Het verbaast me niet, de beren komen steeds dichterbij, omdat er niets meer te eten is in de bergen. Maar mijn collega schoot de beer alleen neer om weg te komen, hij deed het alleen uit zelfverde diging.'' De autoriteiten in de Pyre neeën bevestigen het voorval en zijn een onderzoek begonnen. Beschermd Het incident zou wel eens olie op het vuur kunnen gooien in de felle discussie over de bruine beren in de Pyreneeën. De berenpopula tie groeit omdat de dieren worden beschermd, maar tegenstanders van dat beleid wijzen erop dat de beren in de winter nauwelijks aan eten kunnen komen. Daardoor zouden de beren steeds vaker in de buurt komen van mensen. Dit jaar zijn de dieren in de Pyreneeën waarschijnlijk verantwoordelijk voor de dood van 625 schapen, zes tien runderen, zeventien paarden en één hond, meldt La Dépêche. Vorig jaar werd er in het departe ment Ariège een jonge beer dood geschoten. De schutter werd tot op heden niet gevonden, ondanks een door natuurbeschermers uitge loofde beloning van 50.000 euro. De beren komen steeds dichter bij de mensen, omdat er niets meer te eten is in de bergen m Maarten van der Weijden heeft opnieuw een opvallend record in handen. Hij zwom afgelopen weekend 32 uur en 7 minuten tegen de stroming in bij het Pieter van den Hoogenband Stadion in Eindhoven. Gisteren om 16.07 uur evenaarde zwem mer Maarten van der Weijden het oude record van de Braziliaanse zwemmer Mayra Santos, daarna zwom hij 'rustig' nog een uurtje door om het scherper te stellen. Zaterdagochtend om 9.00 uur begon Van der Weijden aan zijn recordpoging. Dat deed hij in een speciaal bad dat op een plein bij het Pieter van den Hoogenband Stadion in Eindhoven was neer gezet. Daar vonden dit weekend ook de wedstrijden van de Inter national Swimming League plaats. In de bak met water waar Van der Weijden in lag - normaal gesproken staat die in zijn eigen tuin - zit aan één kant een motor die stroming veroorzaakt. De olympisch kampioen van 2008 op de 10 kilometer open water zwom daar non-stop tegenin. Met zijn record zamelde Van der Weijden bijna 10.000 euro in voor onderzoek naar kanker bij mensen met een verstandelijke beperking. Het doel was om 50.000 euro op te halen. ,,Toch ben ik er blij mee dat het onder zoek hiermee in elk geval dich terbij is gekomen'', zei hij toen hij gistermiddag om 17.07 uur uit het water kwam. Elfstedentocht Het is niet het eerste record dat Van der Weijden op zijn naam zet. In 2019 schreef hij al geschie denis door als eerste persoon ooit de Elfstedentocht in zijn geheel zwemmend af te leggen. Van der Weijden ging dit weekend hard van start met zijn nieuwe recordpoging, maar hij viel gaandeweg wat terug in De professionele zwemmers stonden met bewondering en verbazing te kijken naar wat hij deed zwemsnelheid. Ook toen nog ging hij uitzonderlijk hard, zei zijn echtgenote Daisy van der Weijden. ,,Ook de professionele zwemmers die hier dit weekend waren, stonden met grote be wondering en verbazing te kijken naar wat hij aan het doen was.'' Na 24 uur vond de zwemmer het zwaar worden, vertelde hij na afloop. ,,Dan denk je: ik heb al een groot deel gehad. Maar ik moest toen nog zeven uur. Je gaat dan te veel vooruitkijken, je komt dan in een soort mind game terecht met jezelf.'' Tijdens de recordpoging mocht Van der Weijden een keer in de vijf uur warm eten. Het was ook toegestaan om elk uur vijf minuten te rusten. De stroming in het bad moest wel continu aan staan. Het water in het bad werd op een temperatuur van 28 gra den gehouden, zodat zijn lichaam niet te veel afkoelde. In de nacht van zaterdag op zondag kreeg Van der Weijden toch wat last van de kou. ,,Verder heb ik hem weinig horen klagen'', aldus zijn vrouw. De zwemmer maakte na afloop ook een opval lend montere indruk. Zo nam hij nog uitgebreid de tijd om te ver tellen over het kankeronderzoek waar hij zo hard voor had ge zwommen. Dat hij uitzonderlijk lang in het bad had doorgebracht was wel goed te zien aan zijn vin gertoppen: die waren behoorlijk gerimpeld geraakt. Wat hij als eerste zou gaan doen zodra hij thuiskwam? ,,Vooral slapen!'' Jorge en Gabriella met hun" konijn MAANDAG 22 NOVEMBER 2021 GO SAO PAULO/SCHIPHOL Een misverstand over een konijn leidde dit weekend op het vliegveld van Sao Paulo tot een vechtpartij tussen KLM-perso- neel en een passagier. Chris van Mersbergen Rotterdam/Seix - Collega-jager Wil» Maarten van der Weijden in zijn speciale bad met stroming. foto pro shots Ruim 32 uur tegen de stroom in zwemmen Judith Evertse Eindhoven - Daisy van der Weijden, vrouw van Maarten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10