1 c Druk op ziekenhuizen te groot om gewonden te helpen JOL Walcheren Vandaag bij deze krant Aanval op het voetbalgeweld Grapperhaus pakt naar slimme camera's en een meldplicht 'Praten met de twijfelaars Agnes Kant over politiek, corona en vaccins Na alle klachten rond de accommodaties op vakantiepark Marina Beach leidt de grote baas van Massa is Kassa, Peter Gillis, ons zelf rond op het park in Terneuzen. ,,Het is een chalet, geen vijfsterrenhotel." zeeland 2 Ook deze jaarwisseling geldt weer een landelijk verbod op vuurwerk, besloot het kabinet gisteren alsnog. De zorgen zijn groot over de nog altijd oplopende coronacijfers. De druk op de ziekenhuizen is te groot om ook nog vuurwerkslacht offers te kunnen opvangen, zei mi nister Hugo de Jonge (Volksge zondheid) gisteren. Doorgaans leidt vuurwerk tot zo'n vierhon derd opnames op de eerste hulp. ,,De zorg heeft het druk zat. Dan kan de conclusie alleen maar zijn dat de druk op de zorg ongelooflijk toeneemt en alles wat je kunt doen om de druk op de zorg te verlich ten, moet je willen doen", aldus De Jonge. Wel mogen gemeenten vuur werkshows doen, maar het is de vraag of die uiteindelijk doorgaan: dat brengt immers grote groepen mensen bij elkaar. Het kabinet houdt er met het vuurwerkverbod immers rekening mee dat rond de jaarwisseling de zorg nog altijd piept en kraakt. Dat is mede inge- Het vuurwerkverbod heeft vorig jaar enorm gescheeld geven doordat het aantal infecties en ziekenhuisopnames nog steeds stijgt. Woensdag stelden ingewij den nog dat het kabinet dit jaar geen verbod op de verkoop van vuurwerk zou afkondigen. Na de oproep van burgemeesters en art sen begon het kabinet gisteren toch te schuiven. Compensatie Minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid wijst erop dat vorig jaar veel minder mensen op de eer ste hulp belandden in de oude jaarsnacht. ,,Het vuurwerkverbod heeft enorm gescheeld", meent hij. Tegelijkertijd stelt hij dat het be sluit van gisteren niet betekent dat het kabinet ook in de toekomst het vuurwerk in de ban zal doen. Het kabinet gaat nu op zoek naar compensatie voor vuurwerkhan- delaren. Vorig jaar konden zij reke nen op 40 miljoen euro. Het OMT sprak gisteren uitvoe rig over de nieuwste coronagolf. De conclusie: als er komende week geen kanteling in de cijfers komt, dreigen mogelijk extra maatrege len. Vorige week gooide het kabi net winkels en horeca 's avonds op slot en blies het thuiswerkadvies nieuw leven in. De eerste gegevens over mobili teit en gedrag tonen iets van een daling, maar erg overtuigend is het nog niet, vindt een OMT-lid dat deze krant sprak. Een andere OMT'er stelt dat 'al les valt of staat bij komende week'. Dan moet duidelijk worden in hoeverre mensen werkelijk con tacten verminderen, wat de virus verspreiding remt. MELIESTE GLAS Nieuwsmedia C P3 C P8 fyiMTYTMftm 'Niks mis met Marina Beach' FOTO ANNE HANA Vuurwerk toch in de ban door zorgen om corona Tobias den Hartog Niels Klaassen Den Haag - Minister Ferd Grapperhaus C P13 en ZEELAND 11 Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl zaterdag 20 november 2021 11°c Weeroverzicht lange termijn: C P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 160 PZC is onderdeel van: Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1