Ham en Lap ploegen voor de kippen Mentaal grotere moeite met coronacrisis JOL Knuffelen met de schoolhond „Als je boos of verdrietig bent, word je rustig van Charlie.'' P7 Varkens Ham en Lap woelen bij Aagtekerke een compleet weiland om. Ze doen dat niet voor zichzelf, maar voor de kippen. Adriaan (foto) en Renske Wisse van camping Weltevreden in Zoutelande leggen namelijk een ecologisch kippenparadijs aan. „Over een jaar verkopen we eieren op de camping." S: De coronacrisis drukt zwaar op het gemoed van ongevaccineerden. De afgelopen maand zijn antivaxers zich eenzamer gaan voelen, maar dat betekent nog niet dat ze alsnog vaccinatie overwegen. Een prik is voor velen nog steeds geen optie. Een flink deel van de ongevaccineerden zegt zich in de steek gelaten te voelen door de samenleving. Dit blijkt uit een enquête onder antivaxers in het Opiniepanel van EenVandaag. Bijna één op de drie (32 pro cent) mensen die geen prik tegen corona wil, zegt minder contact te hebben met anderen, met name door meningsver schillen over het coronavaccin. Ook geeft 29 procent van de antivaxers aan minder mensen te ontmoeten sinds de invoering van de coronapas. Nauwelijks bij stilgestaan De mentale gezondheid van de bevolking heeft duidelijk te lijden onder de corona crisis. 40 procent van de ongevaccineer- den zegt mentaal last te hebben van de pandemie en alles wat daarmee samen hangt. Van de mensen die wél een prik hebben gehaald, zegt 24 procent minder goed in zijn vel te zitten. Volgens opinie peiler Gijs Rademaker wordt er nauwe lijks stilgestaan bij de mentale druk die de coronacrisis op mensen legt: ,,Maar je ziet dat grote groepen ongevaccineerden zich Grote groepen antivaxers voelen zich heel slecht heel slecht voelen.'' Uit het onderzoek, waarvoor zo'n 2500 ongevaccineerden zijn ondervraagd, blijkt ook dat hooguit drie op de tien anti- vaxers zijn over te halen om alsnog een prik tegen het coronavirus te nemen. Van de antivaxers zit 10 procent er zo gehar nast in, dat zij zeer waarschijnlijk nooit zijn te overtuigen. „Vergis je niet: zij hou den dit al verrekte lang vol'', aldus de opi niepeiler. Volgens hem laten de hardliners keer op keer weten: 'Ik ga dit gewoon niet doen.' Niet te vermurwen Het maakt volgens Rademaker ook niet uit welke beperkende maatregelen er aan die groep worden opgelegd. ,,Ook als ze zonder coronapas niet naar de kroeg of naar hun werk mogen: zij lijken écht niet te vermurwen.'' De voornaamste reden voor antivaxers om geen prik te halen, is wantrouwen te gen de overheid (41 procent). Ook zijn ve len bang voor bijwerkingen (39 procent). Verder geven mensen vaak aan dat zij ge zond leven en 'het dus niet nodig zou zijn' (28 procent). Een deel vindt de vaccins te snel ontwikkeld (26 procent) of wan trouwt de farmaceutische industrie (26 procent). c P4 Brandweerofficier luidt noodklok over VRZ Joop Juffermans schrijft zeer kritische afscheidsbrief over ongezonde cultuur Leven op de vulkaan La Palma snakt naar de dag dat Cumbre Vieja gaat slapen Nieuwsmedia FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZEELAND2 Antivaxers eenzamer, maar ze buigen niet Marcia Nieuwenhuis Den Haag Opiniepeiler Gijs Rademaker. - Gijs Rademaker, opiniepeiler CZEELAND5 C P8 vrijdag 19 november 2021 Weeroverzicht lange termijn: C P20 bndestem.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 160 BN DeStem is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? bndestem.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1