I P ^Grahams 4 Op de Zwaluwenberg in Hilversum willen de formerende partijen vandaag knopen doorhakken. Dat moet lukken, blijkt ook uit de door Segers in de trein verloren stukken. KABINETSFORMATIE VVD, D66, CDA en Chris tenunie hopen nog steeds dat er volgende maand een kabinet op het bordes staat. Maar dan moeten ze eindelijk ergens ak koorden over sluiten. Dat is nog op geen enkel onderwerp gebeurd, er kenden de informateurs vorige week. Op hoofdlijnen kunnen de partijen het best eens worden. Afgelopen zo mer vonden VVD en D66 elkaar al op enkele belangrijke thema's, zoals meer geld naar de krijgsmacht en de bouw van een miljoen woningen. Hun stuk op hoofdlijnen was destijds bedoeld om te kijken of andere par tijen verleid konden worden om aan te schuiven in de formatie. Opzet regeerakkoord Nu blijken VVD en CDA in septem ber ook zo'n 'aanzet voor een opzet van een mogelijk regeerakkoord' ge maakt te hebben. Het stuk stamt uit de tijd dat de vorming van een min derheidskabinet nog de enige optie leek. De Kamerleden Mark Harbers (VVD), Jaco Geurts en Henri Bonten- C Het streven: minimumloon omhoog; lasten voor werknemers en werkgevers omlaag; kinderopvang grotendeels gratis bal (beiden CDA) gingen om tafel om een stuk te schrijven waarmee ze D66 zo ver konden krijgen mee te doen. Het was nog niet af, of het bleek al overbodig, omdat D66-leider Sigrid Kaag er alsnog mee instemde om te gaan praten over een meerder heidskabinet waarin ook de Chris tenunie (Cu) zit. Precies Het stuk werd desondanks gedeeld met de andere partijen, en kwam in de openbaarheid doordat Cu-leider Gert-Jan Segers het in de trein liet liggen. Daardoor weten we nu dat het CDA er op veel punten precies zo in zit als VVD en D66. Neem de crisis op de woningmarkt. Het moet wel heel raar lopen als de verhuurders heffing voor woningcorporaties niet verdwijnt. VVD en D66 hintten daar al op en in het 'trein- document' van VVD/CDA staat het expliciet ver meld. De Christenunie was al voor stander. Corporaties houden zo meer geld over om huizen te bouwen. Ook komt er een aparte minister voor Wonen en Ruimtelijke Orde ning die met lagere overheden gaat overleggen over waar gebouwd gaat worden, ook om 'verrommeling van het landschap' te voorkomen. Het minimumloon gaat omhoog en de inkomstenbelasting voor werk nemers gaat omlaag, zo willen alle partijen. Dat moet iets doen tegen de armoede onder groepen werkenden. Ook de lasten voor werkgevers gaan omlaag, zodat het voor bedrijven aantrekkelijker wordt om mensen in dienst te nemen. Tegelijkertijd wordt de doorgeslagen flexibilisering van onze arbeidsmarkt teruggedrongen. Toeslag De kinderopvangtoeslag verdwijnt. In plaats daarvan wordt de kinderop vang grotendeels gratis. Dat is ook een antwoord op het veel te ingewik kelde toeslagenstelsel. Maar dat er nog nergens overeenstemming over is, komt doordat de details ertoe doen. Zo zijn alle vier het eens over een ambitieus klimaatbeleid: de CO2-uitstoot moet terug met 55 pro cent in 2030. Maar waar VVD en CDA een oplossing zien in kernenergie, komen nieuwe centrales er alleen als de overheid miljarden euro's aan subsidie op tafel legt. D66 en CU in vesteren dat geld liever in andere din gen. Ook over medisch-ethische za ken is nog geen akkoord, toch lang dé reden waarom D66 niet weer met CU in een kabinet wilde. En over migra- Advertentie 'Eczeem? Gebmik Grahams, de succesformule uit Australië!' Ic's: ruim 400 coronapatiënten Duitsers staan in de rij voor coronaprik Fit For Free bant dezonnebank DONDERDAG 18 NOVEMBER 2021 GO Op hoofdlijnen is de formatie zo klaar, maar die details... Hans van Soest Den Haag I Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème", C+ Crème", Psorias Crème", maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème" en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' Kijk voor alle verkooppunten op www.grahams.nl Dit is een medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. contact: Grahams, WWW.grahams.nl Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. ZEIST Er lagen gisteren 402 corona patiënten op de intensive ca res, 17 meer dan dinsdag. Dat is het hoogste aantal sinds be gin juni. De afgelopen zeven dagen waren er gemiddeld 260 ziekenhuisopnames per dag, 29 procent meer dan in de zeven dagen ervoor. Dat is het hoogste opnamegemiddel de sinds 11 mei. Tussen dins dagochtend en gisterochtend werden 20.829 nieuwe corona- gevallen gemeld: het hoogste aantal ooit. Er werden ook 44 sterfgevallen gemeld. Dat is het hoogste aantal sinds 11 mei. BERLIJN Duitsers en Oostenrijkers haas ten zich om een coronavaccin te halen nu een inentingsbewijs op steeds meer plekken nodig is en het aantal besmettingen hard oploopt. Bij vaccinatiecentra staan rijen. Beide landen hebben vergeleken met andere West- Europese landen een lage vacci natiegraad van rond de 66 pro cent. In Oostenrijk en in zeven Duitse deelstaten kunnen alleen gevaccineerden en mensen die zijn genezen van corona een toegangsbewijs krijgen voor bij voorbeeld restaurants, kappers en sportevenementen, de zoge noemde 2G-regel. LEIDERDORP Fitnessketen Fit For Free heeft besloten alle zonneban ken uit zijn sportscholen weg te halen. Aanleiding is een op roep van dermatologen en kankerpatiënten, gisteren in deze krant, om de apparaten de deur uit te doen. ,,Onze sportscholen staan voor een gezonde en verantwoorde le vensstijl. We nemen deze op roep dan ook serieus'', zegt managing director Bram van Dijk. Het Integraal Kanker centrum Nederland (IKNL) is opgetogen over de stap en hoopt dat meer sportscholen volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4