ik kon niet blij zijn voor mezelf' y W&4 ZEELAND 15 Op het Goese Lyceum krijgen Iris en Remo talentenbegeleiding, zodat ze zich volledig kunnen richten op hun sport. „We trainen ruim li uur in de week." Op maan dag, dinsdag en donderdag wordt er getraind in het Omnium. Vrij dags en zaterdags gaat het weke lijks richting Den Bosch, voor de regionale training en een extra oe fensessie bij de plaatselijke club Flik-Flak. Iris heeft alle investe ringen er graag voor over. Ze - j f 1 1 Kt We komen het land wel in, maar de zaal niet houdt van haar sport. ,,Ik denk ook dat je er in je latere leven voordeel van hebt. Je krijgt er meer zelfver trouwen van. Je verlegt grenzen en durft dingen te doen. Dat neem je mee naar school en later ook naar je werk.'' Broer en zus zijn het eens over hun toekomst: ze willen beiden geneeskunde gaan stude ren. Iris zou het liefst sportarts worden. Remo ziet dat anders. „Opereren lijkt me interessant." Het WK in de indrukwekkende National Gymnastics Arena in Ba koe begint op donderdag 25 no vember. Pas in het weekeinde ko men broer en zus Schrier in actie, zodat ze de tijd hebben om te wennen aan de ambiance in de ko lossale hal die in alles topsport uit straalt. In aanloop naar de titel strijd staan er nog diverse trainin- gen in de wedstrijdhal op het pro gramma. De Nederlandse delega tie mag vanwege de coronabeper kingen waarschijnlijk het hotel niet uit, vertellen Iris en Remo. „We nemen spelletjes mee en zitten veilig in onze bubbel." Voor pa en ma Schrier was dat ook de belangrijkste re den om hun kroost dit keer al leen op pad te sturen. „We ko men het land wel in, maar de zaal Ik denk ook datje er in je latere leven voordeel van hebt. Je verlegt grenzen niet.'' Remo verwacht niet dat hij nadeel ondervindt van de afwe zigheid van zijn ouders. ,,Eén keer moet het de eerste keer zijn. En als het zover is, focus ik me hele maal op mijn spron- v gen." Behalve Iris en t Remo Schrier gaan ook de Turn'87-leden Guitho de Wolff, Anna Heijnsdijk en Randy Ver- heije naar hetjeugd- WKin Bakoe. Voor mijn gevoel moet het iets met mijn spieren of zenuwen te maken hebben donderdag 18 november 2021 GO een plekje in de finale' Iris Schrier lijkt door het Omnium in Goes te zweven. foto's johan van der HEIJDEN k A Harold Schrier: vader en trainer. -Harold Schrier rrr -Iris Schrier veel minder belasting. Na de voor bereiding ging het weer opspelen, dat werd eigenlijk alleen maar er ger. Het voelde gewoon niet goed." Ook mentaal was het zwaar. ,,Als j e niet kunt geven, wat j e altij d hebt gedaan en je loopt daar op zeventig procent, raak je heel snel het plezier kwijt." Hij heeft het er merkbaar zwaar mee. ,,Dit is wat je vijftien jaar lang hebt gedaan, dat valt ineens weg. Eigenlijk kan ik het zelf nog nauwelijks geloven, ik moet het echt nog verwerken." Al voelde hij het stiekem zelf al veel langer. ,,Eigenlijk stond ik al twee jaar niet meer lekker op het veld. Daar heb ik de meeste moeite mee." Want niet alleen fysiek voelt hij letterlijk de pijn. ,,Ik ben er echt kapot van geweest. Vorige week had ik hier echt nog niet over kun nen praten en ik vind het nog steeds moeilijk. Gewoon niet we ten wat het is en hoe ze het op kun nen lossen. Daar heb ik wel meer dere traantjes om gelaten, kan ik je eerlijk zeggen." Hij geeft niet graag op, maar nu is het toch even tijd voor zichzelf. ,,Ik had ook een jaar geleden de hand- -Jiri van den Hemel (21) doek al kunnen gooien, maar zo zit ik niet in elkaar. Nu kan ik mij even focussen op andere dingen, zoals training geven bij Zeelandia Mid delburg. Daarna ga ik wel weer kij ken of er iemand is die mij kan hel- pen, maar dat valt nu nog lastig te geloven." Eerst deze klap verwer ken, dan gaat de knop weer om, maar dat duurt even. ,,De druk van moeten voetballen is er nu wel af. Het is even goed zo, naar de toe komst kijk ik nog niet." Hij kreeg met het oog op zijn her stel al de nodige tips. Toch heeft hij zelf ook een idee. ,,Voor mijn gevoel moet het iets met mijn spieren of zenuwen te maken hebben, vooral omdat ik het door heel mijn been voel." Voorlopig draagt hij vanaf de zijkant zijn steentje bij aan de pres taties van Oostkapelle, maar ooit hoopt Van den Hemel er weer zelf echt deel van uit te maken. ,,Tuurlijk hoop ik met heel mijn hart dat ik ooit weer pijnvrij kan voetballen, maar daar is het nu echt nog te vroeg voor. Ik heb de afgelo pen twee jaar zoveel pijn moeten verwerken Jiri van den Hemel (voorgrond) duelleert met Kaj van de Rafelaar, middenvelder van Serooskerke. foto evalien gabrielse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43